Sid Meier’s Civilization: Nový úsvit

xxxxxxxxoo hodnoceno 148x (Seznam vlastníků)

Sid Meier’s Civilization: Nový úsvit - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Dávnověk
Herní kategorie: strategická, diplomacie
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
ADC Blackfire Entertainment - logo
Autoři: James Kniffen
Rok vydání: 2017
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Bude rozšíření?


Zdravím, myslíte, že má FFG v plánu vydávat rozšíření?
28.10.2018 19:08:26

Jestli tu hru má něco prodat...
Tak právě tohle rozšíření!
Ze hry to dělá už opravdu civilizaci a velice dobře hratelnou hru. Takže pokud by se nedej bože Blackfire pochlapil, beru to česky hned!
______________________________________________________________
Kalkared: Precizní inserty, které pomáhají hry hrát i připravovat.
https://www.zatrolene-hry.cz/diskuse/koutek-kutilu-5/3d-tisk-insertu-21039/

7.1.2021 15:06:41

Porovnanie

Tiež to hodnotím rovnako.

Máme tu hodne rozporuplné tapestry. ide o hru na body, lenže je v nej pomerne vysoký podiel náhody a tiež veľký kus abstrakcie, čo niektorí nevedia pohrýzť.
Jednoznačne je v hre skôr civilizačná téma, ako by šlo o civilizačnú hru.
Rozšírenie ktoré vyšlo ku tejto hre, bohužiaľ neprináša nič zásadne, čo sa očakávalo. A je tu šanca že sa dočkáme aj rozšírenia v češtine, tiež otázka, kde sa na odpoveď bude čakať do tohto roku.

New dawn, základná hra bohužiaľ nedopadla tiež veľmi dobre, má skôr civilizačnú tému a dosť obmedzené herná mechanizmy a reálne tá hra trpí viacerými, ako keby nedotiahnutými mechanizmami. Hold budú v tom aj nenaplnené očakávania.
Na druhú stranu to považujem za rýchlu variantu civilizačnej hry, ktorá by mohla byť schopným nástupcom predošlej civky. New dawn sa ku tomu približuje, ale až vďaka rozšíreniu terra incognita.
Na rozdiel od rozšírenia ku tapestry sa zdá byť toto rozšírenie zásadné, mnoho názorov dokonca znie, že by mala vzniknúť druhá verzia hry, so spojeným obsahom.

Chápem finančnú politiku, ale teda tu sa asi FFG prerátalo, lebo základ tak osekali, alebo skôr nedotiahli a je herne dosť obmedzený. Na druhú stranu vypočuli hráčov a snažili sa do rozšírenia zakomponovať veľa požiadaviek, ktoré im boli smerované. Zdá sa že svoju chybu sa naozaj rozhodli napraviť a to je super správa.

Tiež úmyselne čakám, ako to dopadne, ale je pravda že seriózne zvažujem EN verziu. Teraz sa v tom kvôli aktuálnej situácii veľmi neponáhľam, čo je výhoda. Ale ako písal Michal nižšie, po Vianociach sa vyjadria, takže ak sa to v najbližších týždňoch dozvieme, odkladať by to nemalo význam, neskôr to už zapadne inými hrami. Chápem, ale to, že práve táto civka mala svojich odporcov a ten nezáujem, ktorý vznikol z hrania základu môže byť dostatočný problém, prečo nepokračovať lokalizovaním rozšírenia. Uvidíme, či sa našlo dostatok hráčov, ktorým sa hra odvďačila, alebo ktorí to s hrou nevzdávajú, a čakajú a dúfajú v rozšírenie.

7.1.2021 15:33:55

Khalashnikovf
Lépe bych to nenapsal! Každopádně ne že by to mělo nějaký efekt, ale také se přidávám s žádostí :)

7.1.2021 16:27:13

jps

také bych bral v CZ
I moje maličkost se poníženě připojuje k prosbě...

7.1.2021 16:51:50

...
No musím přiznat, že po vydání tohoto rozšíření v češtině by i mne začala zajímat základní hra. Ta mne původně moc nezajímala, protože jsem se původně těšil na civilizační hru, která se nedostavila. Ale toto rozšíření ji zajímavě vylepšuje, takže už by to stálo za pořízení.

Jenže jsme bohužel realista a tak s tím moc nepočítám... Což je škoda.

7.1.2021 19:19:44

Zaklad a rozsirko
Základ je podla mňa nehratelný paskvil :) s rozširkom je to celkom slušná hra. Hrali sme v 3jici a odhrali sme to zacelkom slušný čas, hlavne koflikt je predvidatelnejsi + špecialne civ technológie, objavovanie dielikov, distrikty..paráda. Samozrejme ak chce niekto zahrať echt civilizacnu hru siahne po staršej verzii(ovela dlhši čas hrania) pripadne Clash of Cultures alebo Era of tribes (da sa odohrať za kratši čas). Každopadne Nova Civka nutne potrebuje rozširko.

8.1.2021 10:54:06

rozšíření
Už to s FFG řešíme. Civka se loni prodávala výborně, další dotisk je na cestě, takže to dává smysl.
Akorát v tuto chvíli nevíme, kde ho budou FFG vyrábět. První tisk jsme přeskočili a další zatím není naplánovaný a dokud nebude, tak nedostaneme data na lokalizaci (prostě nějaké interní postupy).
Takže úplně oficiální oznámení učiníme, až to bude "tutovka".
Michal Ekrt | Board Games Brand Manager
ADC Blackfire Entertainment s.r.o.

8.1.2021 11:11:43 | Upraveno autorem (porovnej)

Michal-BF
skvela zprava! pockam tedy s koupi na ceskou verzi. velke diky!

8.1.2021 11:18:25

Super
Opravdu výborná zpráva!

8.1.2021 12:25:40

Teším!
Skvelá správa, už sa teším! :) Držím ešte palce, aby to zdárne dopadlo. ;)

8.1.2021 14:25:50

update
Tak už máme informaci k tisku od FFG, oficiálně to oznámíme pravděpodobně v úterý, ještě čekám na schválení na interní poradě, ale měla by to být jen formalita. Každopádně by to bylo vyrobené v září = +/- listopad tady (březnový tisk nestíháme, ten jsme na podzim odmítli).
Michal Ekrt | Board Games Brand Manager
ADC Blackfire Entertainment s.r.o.

8.1.2021 16:11:06

Paráda
Super, skvělá zpráva, díky za info :-)

8.1.2021 18:28:38

Ejhle
Aha, tak to k něčemu asi bylo... Nicméne dobrá zpráva, děkuji za ni. Držím palce s prodeji. Já si jeden komplet s rozšířením určitě koupím.
______________
aka WantonDuke

8.1.2021 20:14:31

Pecka
Tohle je super zpráva (doufejme, že se nic nepokazí). Základ jsem teď nějakou dobu nevytáhl a s rozšířením se k němu milerád opět vrátím.
---
Time Slug Studio

9.1.2021 10:29:19

Super

Už sa neviem dočkať kedy to bude v predaji

10.1.2021 11:11:36

rozšíření
oficiálně potvrzuji
Michal Ekrt | Board Games Brand Manager
ADC Blackfire Entertainment s.r.o.

12.1.2021 16:12:08

Michal
Výborné zprávy!

Teď už se jen obrnit trpělivostí :)
______________________________________________________________
Kalkared: Precizní inserty, které pomáhají hry hrát i připravovat.
https://www.zatrolene-hry.cz/diskuse/koutek-kutilu-5/3d-tisk-insertu-21039/

12.1.2021 19:50:59

Civilizacia
Ahojte, nechcem to tu zahlcovat, ale zapojil som sa teraz do diskusie priamo na podstranke predmetnej expanzie, kde som poprosil o radu, ci je lepsie kupit zakladnu hru v anglictine alebo v cestine, kedze expanzia je v anglictine a obe chcem kupit naraz.

Prosim o radu...najlepsie bude, ked mi odpisete priamo tam, nech sa to nerozobera na 2 miestach sucasne.

Je tam zatial len 1 diskusia, do nej som sa zapojil - odkaz:

https://www.zatrolene-hry.cz/spolecenska-hra/sid-meier-s-civilization-a-new-dawn-terra-incognita-11059/diskuse/velka-prosba-o-lokalizaciu-do-cz-26531/

Vopred dakujem za Vase nazory.

Miroslav

31.1.2021 15:02:03 | Upraveno autorem (porovnej)

Civilizacia
Aha, ak som to spravne pochopil, tak to ma byt prelozene aj do cestiny.

A vie sa uz teda, kedy bude ta ceska verzia v predaji?

Miroslav

31.1.2021 15:19:21

COBBY
Osem príspevkov nižšie, niekedy je užitočné si prečítať aj príspevky nižšie ;)

31.1.2021 15:31:10

Civilizacia
Hej, len ja som tu novy, oddnes, nevedel som co su to za nazvy firem, kto tu co potvrdzuje, ci sa nehovori este iba o oficialnej tlaci anglickej verzie, alebo o nejakom ceskom preklade, ktory by zabezpecilo toto forum na stiahnutie suborov a na domacu tlac, plus do toho informacie o auto-playeri, gulas pre mna...

Potom som tomu porozumel, ze vydavatel sa priamo zapaja do diskusie.

Skoda, ze sa uz neda zohnat ceska verzia expanzie Fame and Fortune stolnej hry Civilizacia z roku 2010 a ze sa ta expanzia Wisdom and Warfare ani nikdy do cestiny neprelozila.

Ak mate niekto FF alebo WW na predaj, ale len v TOP stave a v povodnom baleni, ozvite sa mi prosim, lebo to idem kupovat v anglictine z USA. A pritom tu mate vydavatela do cestiny na fore.
:-( :-( :-(

Miroslav

31.1.2021 15:46:06 | Upraveno autorem (porovnej)

COBBY
A čo keď tu je vydavateľ českého prekladu, aký to má súvis, že prvá expanzia je už dávno vypredaná a druhá sa nikdy neprelozila? Prečítaj si diskusie u daných rozšíreniach a hneď budeš v obraze prečo je to tak, ako to je. Inak stačí, keď si obe rozšírenia na karte hry pridas ako "hru chci" a keď ju niekto vystaví v bazáre, príde ti notifikácia, prípadne aj email (ak si to nastaviš). A aj keď si tu nový, tak určite na karte hry vidíš aké české vydavateľstvo hru vydalo a máš ju aj doma (edíciu 2010) a na krabici tú informáciu máš a vidíš aj kto je podpísaný pod danými príspevkami a nachádzaš s v téme: "bude rozsirenie?" Dokonca ten istý post si napísal aj priamo k rozšíreniu, kde v tom vlákne je tiež potvrdená lokalizácia v téme s názvom :" prosba o CZ lokalizaciu. Tak len toľko k tomu. Ale už vieš, že bude a máš sa na čo tešiť :).

31.1.2021 15:57:01 | Upraveno autorem (porovnej)

Civilizacia
Ja som si ten wishlist, have list aj notifikacie uz dnes robil.

Myslel som to tak nadnesene, ze skoda, ze ked sa tu na fore pohybuje aj samotny vydavatel v cestine, tak ju uz nemoze dotlacit, a ja ju zhanam v anglictine z USA. Na stranke maju uvedene, ze koncovym zakaznikom hry nepredavaju. Rozumiem tomu, ze to je ich firemna politika a ze by sa im neoplatilo, robit dotlac 1 krabice. Rozumiem, ze je to ich vec, ze sa rozhodli neprelozit Wisdom and Warfare, len je to skoda, lebo si myslim, ze ta stolna hra Civilizacia z roku 2010 aj so svojimi expanziami bola dost popularna.

A predtym som si proste neuvedomil, ze sa tu do diskusie zapaja aj samotny vydavatel oficialnej ceskej verzie expanzie Terra Incognita. Prepac mi to prosim. Asi bola chyba sa tu registrovat. Dakujem za vrele privitanie.

Miroslav


P.S.: Nejaky cas mi trvalo, kym som pochopil, co to presne znamena ta lokalizacia.

P.S. 2: Prave to, ze som v teme diskusie "Bude rozsirenie?", ktora bola zalozena uz dost davno, bolo tiez trochu matuce, ci teda teraz este len prichadza to rozsirenie v anglictine, alebo sa riesi uz rozsirenie v cestine (a ci oficialna tlac alebo len subory na stiahnutie).

31.1.2021 16:22:04 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Zelená planeta + deluxe doplňky
Zelená planeta + deluxe doplňky
Akt. cena: 900 Kč
Končí za: 4 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas