Shadows of Brimstone: City of the Ancients

xxxxxxxxxo hodnoceno 7x (Seznam vlastníků)

Shadows of Brimstone: City of the Ancients - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: neuvedeno
Herní kategorie: kooperativní
Čeština: undefined
Vydavatelé: Flying Frog Productions
Autoři: Jason C. Hill
Rok vydání: 2014
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

pravidla

Tak tady máme novou monumentální kooperativku a i novou diskusi k ní, začneme pravidly.
Mám pár dotazů které bych si chtěl osvětlit než se do toho pustím.
1)Pokud během fáze pohybu hodím na kostce 1 můžu si přidat 1 grit pokud nemám již maximum, když si ho vezmu můžu se ještě pohnout o 1 pole co mi padlo na kostce?
2)Pokud již mám max.počet žetonů grit tak po hodu 1 můžu znovu nabytý žeton grit použít k přehození hodu na pohyb, opět padne 1,v tomto případě nový žeton nedostanu a musím se pohnout o 1 pole, je to tak?
3) Po ukončení dobrodružství nastáva fáze cesty do města a postavy hážou kostkami jestli nenastane nějaká událost během cesty. Hážou si všechny postavy, nebo jen ty co mají největší level?

předem dík za odpověd :-).
6.2.2015 21:15:08 | Upraveno autorem (porovnej)

Pravidla
1) jasne, ze se muzes o to jedno pole pohnout (ziskani gritu je prave kompenzace za mizerny hod). Nicmene doporucuju hrat fixni pohyb 4 - volitelne pravidlo a hazet si prave jen na grit.

2) pokud presahnes max grit, tak to neber tak, ze pohyb prehazujes, ale hazes si jeste jednou. Takze v tvem pripade bys mel moznost se pohnout o dve pole (ale nemusis). Dalsi grit se ziskat neda

3) vsechny postavy

Jinak jsem teda zvedav, co za otazky jeste vyvstanou, protoze jsou pravidla derava jak reseto :D ale aby clovek nekazil atmosferu, tak se holt nejak zatim zamluvilo.

6.2.2015 21:28:12

Pravidla
Jediný štěstí že jsou pro obě hry stejná :D

6.2.2015 21:56:08

Hra v 6 hračích
Další má otázka je, co všechno je třeba sloučit a vyloučit z obou core setů aby bylo možno hrát hru v 6 hráčích.

6.2.2015 23:41:36

6 hráčů
akorát vyndat Loot a Scavenge karty i když i to je volitelné

7.2.2015 08:52:43

Pravidla
Tak a máme tady pár nových dotazů na ujasnění :-)

1) Pochopil jsem to správně, postava která využije Revive token a je KO, si nehází na Injury/Madness?
2) Město: Pokud jsem v nějaké lokaci např.Doktor můžu využívat všech služeb či nákup předmětů, které nejsou omezené třídou postavy jak se mi zlíbí a na co mi stačí peněženka?
3) City of Ancients, základní scénář č.2 Průzkum:
Pochopil jsem to dobře?
a) Pokud otočím žeton průzkumu s ikonou cíle , odečte se z žetonu jeden východ, pokud je na takovém žetonů východu více hážu si dle pravidel na každý východ navíc d6, jestli se objeví nebo ne.
b) Pokud je to žeton průzkumu bez ikony cíle pouze házím d6 na každý východ.
c) Pokud se dostanu do uzavřené místnosti (či pouze brány) hážu si na threat d6 v každé takové slepé místnosti, či jen v té poslední.
d) Hra končí úspěchem pokud je celá mapa slepá a nejsou v ní žádné příšery?

Dík za odpovědi a trpělivost :-)

12.2.2015 22:06:59

Pravidla
1/Ano
2/Ano
3/Pochopil jsi to správně, na zbytek se ti kouknu doma do pravidel a pak to se doplním

13.2.2015 09:54:03

Pravidla
Grit: Jestliže hraji kampaň, dostávají postavy na začátku každého dobrodružství 1 žeton Gritu? Nikde jsem se o tom v pravidlech nedočetl a na bgg někdo píše že ano.

16.2.2015 21:06:44

Grit
Ano

16.2.2015 22:05:46

Grit
Hele, upřímně si myslím, že jeden žeton gritu si obnovuješ na KONCI dobrodružství, než se vydáš na cestu do města. To říká kniha příběhů. Pokyn k obnově gritu na začátku dalšího dobrodružství jsem také nikde nenašel.

Co VitkuS? Víš, kde to je? Dík.

17.2.2015 06:32:41

Grit
Pravidla strana 7, Recovering Grit:
Každý hrdina začíná každou Misi s 1 Gritem

17.2.2015 07:36:31

Grit
Díkes.

17.2.2015 08:37:02

Pravidla
Ahojte všichni je tu další dotaz základní mise č 4. Útěk.
Při otočení žetonu průzkumu, který nemá na sobě značku cíle a má jen třeba 2*střetnutí lížu si k němu kartu ohrožení?

21.2.2015 21:38:32

útěk
já to chápu tak že ne, ty karty ohrožení navíc jsou jenom u těch ze stopou

21.2.2015 23:04:17

útěk
Díky, co jsem skouknul video na bgg hrál to jak píšeš. Kartu ohrožení lízal pouze s žetonem cíle.

22.2.2015 01:02:23

Mormacar
To jsem netušil, že jsi takový gurmán, že společně s kartou olizuješ i žeton cíle :-) ;-)

22.2.2015 12:16:02

Vybíráme z Bazaru

Karak II + Promo postava
Karak II + Promo postava
Akt. cena: 810 Kč
Končí za: 1 den

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas