Settlers: Zrod impéria

xxxxxxxxoo hodnoceno 616x (Seznam vlastníků)

Settlers: Zrod impéria - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Starověk
Herní kategorie: karetní hra
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: REXhry
Portal Games
Autoři: Ignacy Trzewiczek
Rok vydání: 2014
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Sólo hra - žetony boření

Začal jsem hrát tuto hru v sólo režimu. Celou hru mě to nutí soustředit se na sběr žetonů boření daleko víc než na sběr VB. To je pro mě skoro druhořadé jelikož pokud nezískám dost frakčních karet abych měl více je jedno kolik mám VB a stejně prohraji. A možností jak tyto žetony získat je tam jak šafránu, takže virtuální protihráč ukládá karty. Teda pokud nemám třeba kartu nebo dohodu, ktera mi to přidá ale to nemám půlku hry. Soustředím se proto primárně na toto což mi přijde špatně. Primární by měl být zisk VB. Nějaké tipy?

26.3.2023 13:28:50

Nesoustřeď se na sbírání mečíků, ale stavbu frakčních budov. Ze zkušenosti stačí soupeři zničit jen pár (lze dokonce i bez ničení) a vyhraješ. Větší výzva to je s malými rozšířením, kde hraješ proti konkrétnímu národu, co má spešl vlastnost. Tam se mi daří jak kdy. Bodově jsem se ale dostal max na nějakých 70, takže expert nejsem. Ale není to tak těžký, jak to vypadá.

- - -
píšu o (nejen) sólohraní deskovek: www.instagram.com/solo_boardgaming

26.3.2023 15:11:06 | Upraveno autorem (porovnej)

Po několika hrách jsem se dostal s Barbary na max. 60 a to jsem hrál nejčastěji Římany. Nějaké tipy na zisk VB? Už jsem se tedy naučil vyhrávat a až tolik se nesoustředit na mečíky :-) teď mám problém se sběrem bodů.  S Barbary bylo dobré kombo karta, která přidává VB za bořené budovy - to se děje poměrně často, navíc (snad to hraji dobře) pokud je těch karet více, tak se to násobí. Vůbec ale netuším, jak se někteří dostali nad 100 bodů.

2.4.2023 01:15:48

Hele já dal max 70, takže moc neporadím. A taky žasnu, že se prý dá dát o dost více. Ale v mírumilovné variantě se ženou jsem za Japonce dal kolem 90.

- - -
píšu o (nejen) sólohraní deskovek: www.instagram.com/solo_boardgaming

2.4.2023 08:15:13

Můj průměr za jednotlivé národy v sólu:

Barbaři (15 her) - 86 bodů (rekord 126)

Egypťané (11 her) - 80 bodů (rekord 113)

Japonci (10 her) - 83 bodů (rekord 102)

Římané (11 her) - 75 bodů (rekord 103)

2.4.2023 14:36:16

@Domek pěkné! Jen od Římanů bych čekal vyšší průměr 

- - -
píšu o (nejen) sólohraní deskovek: www.instagram.com/solo_boardgaming

2.4.2023 15:32:56

Vybíráme z Bazaru

The South Shall Rise Again - raritka
The South Shall Rise Again - raritka
Akt. cena: 799 Kč
Končí za: 17 hodin

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas