Settlers: Zrod impéria

xxxxxxxxoo hodnoceno 616x (Seznam vlastníků)

Settlers: Zrod impéria - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Starověk
Herní kategorie: karetní hra
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: REXhry
Portal Games
Autoři: Ignacy Trzewiczek
Rok vydání: 2014
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Nové rozšíření Imperial Settlers: Rise of the Empire

Nevíte, zda se bude překládat a pokukuje někdo po něm?
28.4.2020 14:31:25

Už se tuší datum?

3.2.2022 21:21:16

No je to trochu složitější, Portal měl od nás data několik měsíců, aniž by s nimi něco dělal… Teprve nedávno se nám podařilo je doslova dokopat, aby to už začali tisknout. Takže snad je to už v tisku, každopádně to ještě nějakou chvíli potrvá…

CEO REXhry a PlanetaHer.cz

4.2.2022 10:11:22

Tak lepší později než vůbec, Settlery mám rád, tak jsem zvědav :)

- - -
píšu o (nejen) sólohraní deskovek: www.instagram.com/solo_boardgaming

4.2.2022 10:54:35

Kam to zařadit a co kampaňový mod?
 

No díval jsem se na to a může to být možná i dobré rozšíření, ale já v tom vidím pro sebe zásadní problém… Nedávno jsem si pořídil insert pro settlers a už teď mám problém, že se mi tam nevleze samostatně balíček karet pro solo hru, ale musím ho dávat do chlívku s dalšími kartami. Nehledě na to, že nejen veškeré frakční desky a bodovací deska nejsou v insertu řešeny a tak musí být položeny volně nahoru (což už sám výrobce upozorňoval, že o dobré 4 milimetry se tím víko krabice zvedne).

Když k tomu připočítám ještě manuály základní hry a všech 6 rozšíření, tak už tak je ta krabice narvaná (a já mám k tomu ještě po domácku vyrobeny překlady, protože bohužel atlantidu jsem nesehnal česky, ale stačil jsem ji koupit aspoň v angličtině a tak kvůli přátelům, kteří anglicky moc neumí, tak jsem jim to popřekládal).

No a kam teď narvat toto rozšíření? :) Já už řeším problém, že nemám kam dávat hry, máme už 4 skříně plně narvány.


Výše uvedený je spíš nepříjemný problém (hlavně není na to řešený insert, takže toto rozšíření budu muset mít samostatně).

Ale co ten kampaňový mod? Vždyť už jeden existuje, tak proč dělali nový? To aby spojili vládce ze severu a zrod imperia?

https://www.rexhry.cz/hra/settlers-zrod-imperia

27.3.2022 18:44:03

Zdravím všechny milovníky Settlersů.
Mám takový možná zvláštní dotaz. Moje milovaná psí šelmička mi nedávno rozkousala bodovací desku. Není tu někdo, kdo by byl ochotný tu svoji ve vysokém rozlišení naskenovat a poslat mi ji abych si mohl vyrobit novou? :D
Zkoušel jsem nalézt potřebnou grafiku na internetu ale bohužel se mi to nepodařilo.

30.4.2022 09:48:16

Byla by šance odhadnout kvartál vydání? Nebo dokonce měsíc? O:-)

24.5.2022 09:22:11

Sice to už pomalu svítí, ale je to tady :-). Překlad skladem :-)

Díky REXíkům

24.6.2022 09:35:18

Tak pak napište někdo dojmy. Hraju Settlers primárně sólo, mám základ a všechny 3 malé rozšíření, ale tady nějak nevím. Je málo hodnocení na BGG a málo feedbacku, ale četl jsem,. že to třeba prodlužuje docela hru… tak zatím chci počkat na další reakce a třeba nějaký videa, abych tu hru fakt uživil a ocenil.

- - -
píšu o (nejen) sólohraní deskovek: www.instagram.com/solo_boardgaming

24.6.2022 11:21:20

Tak po prvních dvou hrách ve dvou hráčích:

  1. je to hezké kampaňové zpříjemnění
  2. partie bude prvních pár her kratší, protože se hraje na 4 kola, následující získávání provincií a technologií bude suplovat chybějící kolo a partie se podle všeho vrátí do obdobné délky
  3. v prvních dvou hrách byla cítit změna uvažování ve strategii, která se bude podle mě měnit dále. První hry není šance protočit frakční balík → budou použitelnější akční karty na body, s provincii a technologií už v druhé hře se hra vrací zpět k protáčení balíku, není ještě na vrcholu.
  4. očekávám, že s dalšími hrami se projeví větší důraz na protočení balíku, větší důraz na akční bodové karty a pro dva hráče bude vzrůstat agrese mezi nimi (zdroje, podseknutí karet a především pojištění si úkolů). 

V případě hry ve více lidech bez kampaně nevidím problém v úpravě hry na:

  • hrát na 4 kola
  • losnout si dvě provincie do startu + vybrat nějakou technologii (možná i formou draftu) 
  • hrát na úkoly a řešit je bodově (první kdo splní 9 bodů, každý další hráč 3 b., je o odladění pro motivaci). 

 

Po prvních dvou hrách spokjenost. 

 

29.6.2022 09:09:08

… já jen, že by bylo asi fajn přesunout tuhle diskusi sem:

https://www.zatrolene-hry.cz/spolecenska-hra/settlers-zrod-imperia-rozkvet-imperia-11097/diskuse/dojmy-26717/

* * * * *
Board games klub, Trenčín

29.6.2022 09:32:46

Vybíráme z Bazaru

Imperium: Dějiny + doplňky
Imperium: Dějiny + doplňky
Akt. cena: 850 Kč
Končí za: 2 hodiny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas