Scythe - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 5
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Sci-fi
Herní kategorie: válečná, ekonomická
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
Albi - logo
Autoři: Alan Stone
Jamey Stegmaier
Rok vydání: 2015
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Dojmy

Vcera poprve zahrano v plnem poctu 5.

Strecne hodnoceni
Vypada to jeste lip nez doufate
Prestoze hra se tvari jako bojovka tak moc neni / boj je dost nakladny
Na zaver dostavate body temer za vse je tedy dulezite nic nepodcenit. Vyhrava ten nejbohatsi na penize, ktere ziskamate z tezby surovin, stavemi budov, posilovani vojenske sily a hlavne ziskavani popularity.
Tema funguje vyborne - atmosfericke karticky setkani atd jsou pekne a dokresluje to pekne atmosferu i kdyz ve finale ta hra je dost euroidni.
Pobrat vsechno moznosti a kombinace moznych 4-5 akci a 4 moznych sekundardnich akci a vylepseni neni uplne jednoduche a pro bezneho hrace je prvni zahrani takova vyukova partie po ktere budete jeste x hodim premyslet co jste meli udelat jinak a lip :)

28.7.2016 18:20:46

Michal-BF
Interakce v téhle hře závisí jenom na hráčích, pokud si každý bude hrát na vlastním písečku, tak s tím ta hra nic neudělá, ale nehrajete ji dobře.

A to že vás nechytla, to se prostě stane, každému se všechno líbit nemůže.

20.3.2019 13:24:05

jenom tak
Jenom tak plácnu dva svoje postřehy, protože pořád po Scythe pokukuju, jestli ji chci nebo ne .. a tak tady čtu ty komenty a prostě:

1) přečetl jsem Michalův post a vůbec mi nepřišlo, že by něco hodnotil ... prostě jsem měl pocit, že mi jako hráč sděluje svoje dojmy ... přijde mi to naprosto normální a rád jsem si ho vyslechl ... je mi ukradené, co dělá za práci.
2) JAHMANsvk - zaujala mě krásná věta: "To co popisujes pri 5tich hracoch je velmi divna hra a takto sa scythe urcite nehra :) " ... proč by se tak neměla hrát? Pokud hra umožňuje nechat se nějak hrát, proč by se to nemělo dělat? Pokud to nedává smysl, pak to není chyba hráčů, ale bude to asi problém někde jinde ...
3) taky krásné: " ... tak s tím ta hra nic neudělá, ale nehrajete ji dobře."

A tak to je, řek jsem co jsem chtěl a vzal jsem, co jsem potřeboval :).

20.3.2019 14:30:18 | Upraveno autorem (porovnej)

Tangram
To že hráči nevyužijí plného potenciálu hry není problém hry, ale těch hráčů. Vezmi si třeba šachy, ty taky v zásadě umožňují, aby oba hráči táhly třeba od začátku jenom jezdcem různě po šachovnici, akorát tak nikdy nedosáhnou účelu té hry. Je podle tebe pak problém v té hře, že jim to umožnila?

Nebo ještě lepší příklad, budu hrát Vládce podzemí, za celou dobu si nevezmu ani jednu příšeru ani jednu past, pak přijde boj a hrdinové mi vymlátí celé podzemí a já otráveně prohlásím, že je ta hra pitomá, protože mě to nechala udělat. Je chyba ve hře nebo v tom, že já ji hraji jako blbec?

20.3.2019 14:35:29 | Upraveno autorem (porovnej)

hodnocení
Nevidím problém v hodnocení hry jiným vydavatelem. To bychom nemohli hodnotit ani my, co hry prodáváme.
Interakce v scythu je, ale není to o válčení.
HRASoprodejce

20.3.2019 14:45:52

Honocení cizím vydavatelem
Myslím, že není problém, aby svůj názor k jiné hře řekl někdo, kdo pracuje v konkurenční firmě, než je vydaná hra. Nemyslím si že jí nějak zhanil, jen mi přijde že stěžovat si na hru, která je strategická, že je složitá a na poprvé moc nechápeš, je trošku mimo, ale to je vcelku jedno. Jak říkám, nevadí mi, že hodnotí hru někdo z konkurence, ale přijde mi zbytečné se podepsat jako plným firemním podpisem včetně postu. Pak ji tedy nehodnotí jako člověk, co pracuje v jiné firmě, ale jako přímý zástupce Blackfiru a to už je trochu něco jiného. Přijde mi, že tohle by bylo dobré rozlišit, protože pak mi to nepřijde moc profesionální.


20.3.2019 15:27:19

:-)
chyba bola v tych piatich solo hracoch okolo stola, urcite nie v hre.

20.3.2019 15:54:24

Tangram
Myslim ze ti uz odpovedat ani nemusim viď. prispevky: onasa, Wuuduu, daevina. Ono odsudit po jednom zahrani tazku a komplexnu euro hru, ked je niekto zvyknuty na AT chrliaci z jeho vydavatelstva, ze hra nezaujala, nie je moc fer. Mozno keby ju hrali ako mali, zaujala by ovela viac, mozno treba skusit viac krat ako jeden :) . A tvoje prirovnanie, ze pokial hra dovoli tak hrat je to ok nie je moc ok podla mna. Ale to ti tu uz tiez niekto pisal a prirovnal k vladci podzemi. Ja ti to mozem prirovnat napr. k This War of Mine (ak poznáš). Budem len v dome a nebudem chodit na prieskum (lebo to ta hra dovoluje), nebudem sa snazit obchodovat a zhanat jedlo a vodu, aj ked to potrebujem prezitiu a uspesnemu zvítazeniu (lebo to ta hra dovoluje) a necham sa tym padom "zabit" po par kolach (lebo to ta hra dovoluje). Super pristup nie? Určite potom taka hra na prvý krát zaujme :) . Citujem ťa: "proč by se tak neměla hrát? Pokud hra umožňuje nechat se nějak hrát, proč by se to nemělo dělat? Pokud to nedává smysl, pak to není chyba hráčů, ale bude to asi problém někde jinde" ...
Proč? Lebo zmysel hry je v niečom uplne inom, ako sa hrat na 6tich hexoch a neriešit ostatne možnosti čo ta hra ponúka. A pokial nechces isť naproti víťastvu, tak sa to ani neoplatí hrať, len preto aby som to hral. Ale to platí o všetkých hrach všeobecne.
Michalovi BF určite doporučujem si hru zahrať viac krát a skusiť ine taktiky, hybat sa po mape, zbierat stretnutia, zabojovat o tovaren. 4 mechy na 6tich hexoch ti budu vzdy k ničomu, ked ich nevyuzijes na boj. Pokial ste mali len jeden suboj aj to z nutnosti vyskusania, asi nikto z vás 5tich nechcel bojovat nie? Ci vás to má nútit robiť hra samotná? Toto nie je Eldritch ani Arkam.
Tebe Tangram doporučujem, pokial chces na tu hru takymto stylom pozerať, ze preco je to spatne, pokial to ta hra dovoli, určite si ju nekupuj, lebo budeš len sklamany :)
Padlo to tu už snáď 1000x vo vsetkých vláknach, scythe je také, ake si ho urobia sami hraci. A to je pravda pravdoucí...

20.3.2019 16:22:37 | Upraveno autorem (porovnej)

@Michal BF
Myslim, ze jste si neuvedomili pri hrani to, ze diky tunelum vsichni souperi primo sousedi se vsemi dalsimi. A to, ze boj je velmi ucinny nastroj pro umisteni hvezdy. Ucit se neco od hracu, kteri hru uz jednou hrali, sice jde, ale tezko bych je po prvni hre oznacil za zkusene (plati pro jakekoli slozitejsi euro).

20.3.2019 17:33:28

Stady
Ještě tomu zkusím dát šanci. Ale her je moc a času je málo. V podstatě máme herní seance se stabilní skupinou rozplánované na 2-3 týdny dopředu, co potřebuju vyzkoušet za novinky, prototypy, atd. Do toho se občas vecpe něčí Kickstarter nebo chuť zkusit něco od “konkurence”...
Michal Ekrt | Board Games Brand Manager
ADC Blackfire Entertainment s.r.o.

20.3.2019 18:11:41

Michal BF
Zajímalo by mě, jestli to vyhrál někdo z těch, kteří celou hru "kempili". Možná se pletu, ale řekl bych, že pokud chci hru vyhrát, musím nějak zapůsobit i za řekou, jinak moc velká šance není. Jistě, při první hře se to nemusí projevit a hráči skutečně moc nevědí, jak hrát.

Na druhou stranu nelze očekávat nějaké epické boje a bitvy. Až tak moc Scythe interakcí opravdu "nepřetéká". Pokud ovšem má člověk vyhrát, asi se interakci nevyhne.

20.3.2019 18:30:04

j.j.
Presne toto som chcel napísať aj ja, ale uz som sa zdržal. Že predpokladám, že vyhrali hrači ktorí išli smer továrna a nekempili :))

20.3.2019 18:34:47

J.J.
Vyhrál hráč, kterej jako první nasadil všechny dělníky nebo jak se jim říká, pár budov, všechny mechy, ale nějak extrémně nepobíhal. Nicméně vyhrál rozdílem třídy. Všichni ostatní jsme měli +/- stejně bodů, on hrozně utekl.
Michal Ekrt | Board Games Brand Manager
ADC Blackfire Entertainment s.r.o.

20.3.2019 18:41:18

Michal-BF
Pokud jste ho nechali na pokoji a nezaútočili na jeho dělníky, tak se nedivím, že vyhrál rozdílem třídy.

20.3.2019 18:49:35

Vybíráme z Bazaru

Sleeping Gods: Distant Skies (Collector's Edition)
Sleeping Gods: Distant Skies (Collector's Edition)
Akt. cena: 3100 Kč
Končí za: 1 den

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas