Schweinerei - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 10
Doporučený věk: od 8 let
Herní doba: 30 min
Herní svět: neuvedeno
Herní kategorie: párty hra
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Endless Games
Milton Bradley
Winning Moves
Autoři: David Moffatt
Rok vydání: 1977
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Ztráta bodů

Je to sice úleťácká hra a můj dotaz není až zas tak důležitý, ale chci se zeptat vlastníků téhle hry jak to hrají. Na BGG jsem narazil na dvoje pravidla. V jedněch se píše, že když se prasátka dotýkají, tak hráč přichází o všechny ve hře doposud získané body a ve druhých se píše, že hráč přichází pouze o body získané doposud v aktuálním tahu.
20.5.2010 11:30:05

když všechny, tak všechny:)
My to hrajeme tak, že se ztrácí všechny. Protože to by pak bylo stejné (když se dotknou), jako když jedno padne nalevo a druhé napravo, tím také (tuším) končí tah bez bodů.

20.5.2010 11:35:43

to maja
Ne tím jenom tah končí, ale body se nesmazávají.

20.5.2010 11:45:29

to maja ... ještě
Tah končí:
1) když se rozhodnu, že už nechci dál házet
2) když padnou prasata na různý bok
3) když se po hodu dotýkají
... jinak můžu ve svém tahu házet jak dlouho chci.

20.5.2010 11:47:10

omluva
Tak to se omlouvám, je vidět, že jsem to dlouho nehrál:D Ale hráli jsme to na úplnou nulu.

20.5.2010 13:37:32

my to hrajem
teda zase jinak :)
když padne tečka a netečka tak tah končí, ztrácíš body, které máš v tahu naházené. když se dotýkají ztrácíš vše, jdeš na nulu. takhle mi to příjde nejlepší, pokud bys body neztrácel ani po tčce-netečce, nemělo by smysl tah ukončovat.

20.5.2010 14:48:33

to kandelabr
Jo takhle to je myslim i v přiložených pravidlech a tahle mi to bylo kdysi dávno i vysvětlováno.
A pokud někomu stojí prasátka na sobě (stojí ne leží), tak hráč ztrácí všechny body a je vyhozen od stolu :-)

20.5.2010 14:58:33

to kandelabr a ostatní
Dnešní pravidla:

1)Pig Out (tečka, netečka): ztrácíš všechny body svého aktuálního tahu a končíš tah.

2)Makin' Bacon/Oinker (prasata se dotýkají): ztrácíš všechny body doposud získané ve hře.

Ve všem máte pravdu, ale na BGG jsem našel hodně stará pravidla z hry pigmania a tam je to trošku jinak.

1)Pig Out (tečka, netečka): je za 0 bodů, končíš tah, ale body nastřádané ve svém tahu neztrácíš.

2)Makin' Bacon/Oinker (prasata se dotýkají): ztrácíš všechny body svého tahu a končíš tah.

Takže asi ať si to každý hraje tak, jak mu to vyhovuje :D.

20.5.2010 15:29:35

kren
My to hrajem podle dnesnich pravidel, stejne jako kandelabr. A dava to smysl, pokud by tecka netecka jen ukoncovala tah, tak by tam schazelo napeti ze ztraty bodu;)

21.5.2010 02:01:57

Prasátka
A když spadne pig ze stolu je hráč diskvalifikován do konce hry.

30.11.2015 13:07:21

Vybíráme z Bazaru

Scare it!
Scare it!
Akt. cena: 30 Kč
Končí za: 4 dny

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas