nepřihlášený

přihlásit

registrovat

Savannah Café

Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 7 let
Herní doba: 20 min
Herní svět: Současnost
Herní kategorie: závodní
Čeština: není
Vydavatelé: Descartes Editeur
Autoři: Frédéric Bloch
Philippe des Pallieres
Sylvie Barc
Rok vydání: 2001
Sdílej: Facebook

Popis hry

Upravit

Tři zvířátka z pouště se rozhodla, že uskuteční závod v tom, kdo jako první dorazí ke stánku s občerstvením. Jako první se přihlásila gazela. Jsem rychlá, určitě vyhraji jako první – řekla si. Pak se ale přihlásil lev a gazela hned věděla že to nebude tak jednoduché, protože i lev je poměrně rychlý a gazely si dává k snídani. No a jako třetí se přihlásil hroch. Oba dva se mu vysmály, protože je pomalý. Jenže hrocha jen tak nic nezastaví a jde pořád dopředu. Navíc umí pěkně řvát, a to se našemu lvíčkovi moc nelíbí.

Ve hře Savannah Café je cílem hráčů dostat své zvířátko jako první do cíle. Všichni hráči ovládají od každého zvířete jeden kus. To znamená, že každý hráč má jednu gazelu, lva a hrocha.

Hra obsahuje (krom 12-ti žetonů zvířat a hracího plánu) také 27 karet zvířat, od každého zvířete je tudíž 9 karet. Každá karta má na rubové straně obrázek k jakému zvířeti patří a na lícové straně pak co ta karta dělá. Ono totiž každé zvířátko má dvě schopnosti:

  • Gazela se může pohnout o 1-9 polí nebo zůstat stát (má pohyb 0).
  • Lev se může pohnout o 1 pole nebo o 1-4 pole a navíc, pokud se dostane na pole se soupeřovou gazelou, tak ji může sežrat a vrátit ji tím zpět na začátek startovního pole gazely.
  • A konečně hroch se může pohnout o 1-2 pole nebo zařvat. V tom případě pak vybere jednoho hráče a jeho lev se musí vrátit o 1-8 polí směrem k začátku dráhy.

Každý hráč má při hře vždy tři karty vyložené před sebou, takže ostatní vidí jaké tři karty (myšleno zvířata) má u sebe a s jakými může hrát. Hráč si na začátku svého tahu vždy lízne kartu zvířete a provede jednu možnost ze dvou:

  1. na kartu se podívá, nechá si ji a poté jednu zahraje – může to být i ta, kterou si právě lízl
  2. na kartu se nepodívá, dá ji soupeři a jednu si od něj vezme – pak musí jednu zahrát

Takto se hraje tak dlouho dokud jedno zvířátko nedojde cíli.

Autor: Adalpo