nepřihlášený

přihlásit

registrovat

Santiago de Cuba

Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 50 min
Herní svět: Současnost
Herní kategorie: desková hra, strategická
Čeština: undefined
Vydavatelé: Eggert-Spiele
Filosofia Editions
Gryphon Games
Pegasus Spiele
Autoři: Michael Rieneck
Rok vydání: 2011
Sdílej: Facebook

Popis hry

Upravit

Santiago de Cuba - historicky nejstarší a v současnosti druhé největší město Kuby. Centrum obchodu i "obchodu". Nákladní lodě připlouvají a odplouvají a poptávka po určitém zboží se mění každým okamžikem. Dokážete přežít v místní džungli pochybných obchodníků, úplatných úředníků a nenasytných rejdařů?

Hráči se stávají kšefťáky s pochybnou pověstí a ještě pochybnějšími kontakty. Snaží se co nejvýhodněji sehnat to správné zboží, podplatit ty správné úřady a zboží dodat rejdařům co nejvýhodněji.

Hráči se střídají v tazích. Každý tah má dvě fáze:

  1. Dojet automobilem k některé z postav a využít její bonus - čím delší trasu má hráč ujet, tím je to pro něj nákladnější. Postavy přináší suroviny, peníze, možnost okrást spoluhráče či obsadit budovu.
  2. Využít jednu z budov, která má stejnou ikonu jako v předchozí fázi použitá postava. Budovy umožňují přímý zisk bodů, přeměnu surovin na zboží (tabák -> doutníky), změnu poptávky, možnost blokovat postavy, atd.

Alternativně lze v první fázi dojet do přístavu, čímž se spouští zvláštní kolo dodávek zboží na obchodní loď. Každá dodávka aktuálně poptávaného zboží přináší vítězné body. Každou realizovanou dodávkou se však poptávka snižuje. Jakmile klesne poptávka na nulu, loď odplouvá a připlouvá nová loď s novou poptávkou.

Hra končí v okamžiku, kdy odpluje sedmá loď. Vítězí hráč s nejvyšším počtem vítězných bodů.

Stručný popis hry

Jazykově nezávislá rychlá eurohra s nízkým vlivem náhody a principem volby vzájemně provázaných akcí. Pouze jiným způsobem kombinuje známé a zavedené mechanismy. Zjednodušená verze hry Kuba.

Autor: PJ

Vybíráme z aukcí

Prodám The Fury of Dracula (anglická verze)
Prodám The Fury of Dracula (anglická verze)
Akt. cena: 300 Kč
Končí za: 20 hodin

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>