Samurai Spirit - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2–7
Doporučený věk: od 8 let
Herní doba: 20 min
Herní svět: neuvedeno
Herní kategorie: kooperativní
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Funforge
Autoři: Antoine Bauza
Rok vydání: 2014
Sdílej: Facebook

Popis hry

Upravit

Stejně jako ve filmu Akiry Kurosawy "Sedm samurajů", kde se hra přiznaně inspiruje a zároveň mu vzdává hold, hráči jako tým až sedmi samurajů odráží nájezdníky klanu ONI-MUSHA, aby chránili farmy a rodiny ve vesnici. Boj je nesnadný, ale proti zdánlivě nekonečným davům nájezdníkům mají samurajové jedno eso v rukávu: Zuřivé bojové zvíře uvnitř každého z nich.

Samurai Spirit je svižná kooperační hra od Antoina Bauzy, kde hráči odrážejí nájezdníky v podobě karet. Každý hráč má oboustrannou desku samuraje, kde hru začíná na lidské straně a po dvou zraněních se stává zuřivým zvířetem - od té chvíle je silnější, ale zároveň blíž smrti... a smrt jednoho samuraje znamená, že celý tým ztratí víru a hráči prohrají.

Celá hra probíhá na tři kola - v prvním samurajové odrážejí balíček nájezdníků o počtu "hráči x 7" a bojové síle 1-4, kam se na druhé kolo přidá jedna karta 5 na hráče a na třetí i jedna karta bossů "6" na hráče. Kolo probíhá v tazích, dokud se celá hromádka nájezdníků nedobere, přičemž jeden tah znamená bojovat s nájezdníkem, podpořit jiného samuraje nebo pasovat.

Nájezdníky mohou hráči buď přidávat ke třem symbolům, které musí bránit (sedláci, farmy, rodiny) na levé straně svojí desky - nájezdníky tím okamžitě "zneutralizují", ale každé kolo takto mohou zneutralizovat jen jednoho ke každému ze 3 symbolů, takže je třeba se dobře rozhodnout, kterého. Nebo je položí napravo od svojí desky, kde nájezdníci tvoří zástup, jejich bojová síla se sčítá a pokud je samuraj schopný dorovnat přesný součet, spouští "kiai", tedy silný efekt, jímž pomůže celému týmu. Navíc má ale často poslední z těchto nájezdníků v bojové řadě (tedy horní nezakrytá karta) nějaký negativní efekt (např. utrpět zranění, pálit barikádu, posílat nájezdníky sousedům, posílat nájezdníky mezi plenitele). Nejškodlivější efekty mají bossové. Hráč musí tento efekt aplikovat každý tah, dokud kartu nepřekryje nebo se jí jinak nezbav.

Krom toho mají samurajové možnost si navzájem "půjčovat" svoje unikátní talenty pomocí akce podpora, což přidává možností, jak manipulaci s kartami nakombinovat - tato akce ovšem taky není zadarmo a jde o zvážení rizik, kdy se vyplatí. V neposlední řadě má samuraj možnost včas pasovat a vypadnout na zbytek kola, když vytuší, že je pro tým spíš přítěží než užitkem - tedy, že tažením dalšího nájezdníka by spíš jen přešvihl své povolené maximum a pálil barikádu....

Hráči vyhrávají, pokud se jim povede přežít všechna tři kola hry a ve hře zůstane alespoň jedna farma a rodina.

Autor: meysha

Vybíráme z Bazaru

Free Ride
Free Ride
Akt. cena: 800 Kč
Končí za: 13 dnů

Offcanvas