Safari - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2–4
Doporučený věk: od 3 let
Herní doba: 15 min
Herní svět: Zvířátka
Herní kategorie: dětská hra
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Piatnik
Tactic
Autoři: Reiner Knizia
Rok vydání: 2000
Sdílej: Facebook

Popis hry

Upravit

„Vítejte v Africe na safari“, ozvalo se z úst urostlého chlapíka. Už se těším, jak se pojedeme podívat na zvířata. Po dlouhé cestě jsme konečně dorazili na místo. Vydali jsme se úzkou stezkou. Něco se mihlo v pralese. „Koukej, tam je zebra!“  „Ne, to se pleteš, to byl určitě hroch.“ Musím dávat příště lépe pozor, jinak se mi budou všichni smát….

Hráč představuje lovce, který musí postupně ulovit do svého alba od každého zvířete jeden kus. Hází se kostkou, na které jsou hodnoty 1-4, voda a lovec. Házením se hráč posouvá po směru hodinových ručiček po stezce a sbírá zvířata do svého „alba“.

Příprava hry

Po složení herního plánu rozestavte náhodně všechna zvířata na vnější stezku. Průvodce postavte na vnitřní stezku k vodě. Z krabice vezměte 6 pralesů. Jimi postupně zakrývejte jednotlivá zvířata tak, aby je všichni dobře viděli. Dobře si je přitom zapamatujte. Každý hráč dostane jedno „album“. Na každém albumu je předkresleno celkem 6 různých zvířat.

Průběh hry

Hráči postupně hází kostkou a postupují dokola po stezce. Každé zvíře, každý prales a každá voda je jedno pole. Aby to nebylo příliš jednoduché, jsou ve hře zajímavé nástrahy a bonus.

  • Lovec na kostce - pokud ho hodíte, můžete si vybrat jedno libovolné zvíře ze stezky do svého alba.V případě, že má některý ze spoluhráčů 5 zvířat v albu, můžete mu jedno uloupit a dát do svého alba.
  • Voda na kostce a na stezce - pokud zastavíte u vody a nebo padne na kostce voda,  jde se nějaké zvíře napít. Musíte tedy jedno svoje libovolné zvíře vrátit kamkoliv na stezku.
  • Prales – zde jsou ukryta zvířata. Nyní se pokuste vzpomenou si a uhodnout, jaké zvíře je tam schované. Když ho uhodnete, vezměte si ho do alba. V případě že ho již máte, házejte znovu kostkou. Když ho neuhodnete, nic se neděje pokračuje ve hře další hráč.

Konec hry

Hra končí v okamžiku, kdy se některému z hráčů podaří zaplnit celé své album zvířaty. Ten se také stává vítězem. 


Shrnutí: velmi jednoduchá a rychlá hra . Velká barevná dřevěná zvířata a prostorný herní plán umožňují pohodlný pohyb. Skrytá zvířata v pralese ukáží, jak jste na tom s pamětí. S pomocí dospělého mohou hru hrát děti již od tří let.

Autor: Mira330

Vybíráme z Bazaru

Svatyně: Strážci věků - Krajiny soumraku i úsvitu
Svatyně: Strážci věků - Krajiny soumraku i úsvitu
Akt. cena: 550 Kč
Končí za: 1 den

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas