Runewars - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 180 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: desková hra, strategická, budovatelská, válečná
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Fantasy Flight Games
Autoři: Corey Konieczka
Rok vydání: 2009
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Znovuhratelnost

Dost rozmyslam ze si kupim bud RW alebo Starcraft, mna by zaujimalo hratelnost jednej aj druhej hry, ci by sa tieto hry dali hrat stale dookola(kedze nic ine zatial nemam) alebo to je hra ktora je dobra tak raz za 2 tizdne popripade aku inu hru by ste mi odporucili, este som rozmyslal o Middle earth quest ale tam sa po case tie questy a karty zacnu opakovat a hra sa stane monotonna(aspon co som tak vycital)
3.3.2011 10:32:28

Cwoki
Tak s ohledem na to, ze v Runewars mapu stavis pokazde jinou a kazda frakce je trochu jina, tak znovuhratelnosti bych se tu nebal;)

3.3.2011 10:34:29

Cwoki
Můj zádový bratr aneken mluví moudře a pravdivě. Ani Manitouovi se ještě Runewars neohrály. Howgh!

3.3.2011 10:38:20

Cwoki
časté hraní je docela relativní pojem :). Pokud tím myslíš třeba každý den, tak já osobně si kromě třeba Dominionu nebo warhammer:invasion (prostě krátké karetky, které mě hodně baví) nedovedu představit žádnou hru, kterou bych hrál třeba každý den nebo ob den. Hrát stále stejnou hru třeba 1x týdně si už možná dovedu představit, ale i to musí za nějaký čas omrzet. Takže asi to chce trochu více her než jednu a hrát ji pořád (ať už je jakkoliv dobrá a její znovuhratelnost nezná mezí).

Nicméně Všechny tebou zmíněné hry mají podle mě dobrou znovuhratelnost. MEQ je dobrodružná atmosférická hra, od ní se ani nečeká, že by ji člověk hrál moc často, takže s ohledem na to, že ji vytáhneš třeba 1x či 2x do měsíce má i MEQ dobrou znovhratelnost. RW a SC jsou strategické hry, takže u nich bych se nebál hrát i častěji a znovuhratelnost by měla být opět vysoká. Záleží kolik máš času :). Jestli nevíš co s ním a zároveň tvý spoluhráči neví co s ním a pařili byste RW každý den, tak se to ohrání prostě musí dostavit (ale to podle mě u každé hry). Ale pokud máte nějaké standardní povinnosti (práce, škola, přítelkyně, manželka, rodina...), tak bych se o znovuhratelnost nebál, protože prostě nebude vždy tolik času ;)

3.3.2011 10:42:14

RW vs SC
Tak dik moc za odpovede, ale velmi ste mi nepomohli lebo este viacej sa neviem rozhodnut ci RW alebo Starcraft : ), u RW sa mi paci ten herni svet, u Starcraft zas to ze sa tam da budovat, v RW mas hrdinou a úlohy co tiez moze robit kazdu hru inou, u Starcraft neviem ci neco take je. Este sa chcem spytat ze ktora hra zabere viac priestoru lebo mam obmedzeny stol ( ledva sa mi tam zmestil Battlelore epic adventures) a ze ake prvy u ubidvoch hier narusaju tu monotonnost - napr. rôzne ulohy, scenare.... lebo u battlelore mi prislo po niekolkych hrach stale to iste aj ked sme vymyslali vlastne scenare ( zahras secnu kartu--pohyb--boj-velka nahoda- a lore karty sa pouzivali skoro stale tie iste pretoze ostatne boli naprd.)

3.3.2011 13:01:04

Cwoki
Velmi jednoduchá a velmi drahá rada (do slova) - kup obě :). Řekl bych že SC je více náročnější na prostor než RW. Záleží na počtu hráčů, ale i tak bych řekl že Runewars ve 4 hráčích zabere méně místa než SC ve 4 hráčích.

EDIT: Monotónost podle mě nejvíce narušují různé rasy, různé schopnosti jednotek, pokaždé jiné rozložení mapy (u RW je tento prvek, řekl bych, o dost silnější) a hlavně jednání samotných hráčů. To vše platí pro obě hry

3.3.2011 13:06:07 | Upraveno autorem (porovnej)

RW vs SC
Kebi som mohol tak kupim :), u toho SC mi vadi ze hraciu plochu tvoria len par planet v strede ktore su poprepajane a na nich su narvane figurky, cize kontrolovat môžte len mali priestor, co naopak u RW tam je vela tich krajin cize mate viac moznosti na premiestnovanie.. co som aspon z obrazkov vycital- toto jedine ma odradza od kupi SC.

3.3.2011 13:24:14

Cwoki
Tak vem zatím RW. A pak uvidíš...:)

3.3.2011 13:48:29

RW vs SC
Snad este jedna otazka k obidvom hram- ako velmi ovplivni stil hry to , ze aku rasu si vyberem- (napr. ked si v SC vyberem zergov tak budem viac utocit ...) ci to zalezi len na hracovi a tie rasi nezohraju az taku velku ulohu, a ktora hra podla vas ma lepsi celkovi spôsob boja

3.3.2011 14:03:53

Cwoki
Zrovna v Runewars ty rasy moc velký vliv nemají, jsou dost podobné, to je jedna z mála věcí, která mě na RW mrzí. SC jsem nehrál.

3.3.2011 14:05:28

Cwoki
SC jsem hrál jen 1x, ale přišlo mi, že rasy jsou velmi věrně ztvárněné podle PC hry (takže pokud jsi hrál SC na PC, tak víš) a jsou tak od sebe dost odlišné a je třeba hrát za každou jinak. Samozřejmě má každá rasa různé portfolio speciálních schopností (respektive ty jednotky je mají).

Je pravda, že v RW to není až takové terno v rozlišnosti, ale rozlišné ty rasy bez debat jsou, opět díky různým schopnostem.

3.3.2011 14:15:54

o SC
RW som este nehral ale je v mojom wishliste, tak ti odpoveim iba ku SC

znovuhratelnost - nekonecna (pokial ta tato hra bude bavit). Mas na vyber z 3 ras a 6 frakcii. Mapa je kazdu hra ina. Event karty sa tahaju nahodne. V jednej hre nedokazes nikdy vyzkumat vsetky technologie ani postavit vsetky budovy a jednotky, takze potrebujes zahrat viac hier aby si si vyskusal vsetko. Zalezi to od situacie, planet v galaxii a protivnikov, ci sa zameras na pozemne jednotky alebo letecke alebo mix. A vzhladom k tomu ze hra trva cca 3 hodiny a viac, a nebudes ju moct hrat kazdy den tak ti bude trvat velmi dlho kym sa ti obohra.
Ja som zatial hral okolo 10 hier a vzdy iba terranov a rovnaku frakciu, iba raz som skusil Zergov.

hracia plocha - potrebujes obrovsky stol. Pre hru 2ch hracov staci obycajny kuchynsky stol, ale ked chces hrat vo viacerych hracoch, potrebujes viac miesta. Ja som nedavno hral 5 player a mam obrovsky roztahovaci stol (asi 2x1m alebo 2.5 x1) a ledva sme sa zmestili.

Je velky rozdiel v style hry podla toho ktoru rasu si vyberies, ale aj podla toho akych mas protivnikov a co stavaju oni.

Musis si dal ale pozor pri SC na 2 veci:
1. nie kazdy je ochotny tuto hru hrat, je dlha, ma zlozite pravidla. Moji dvaja spoluhraci s ktorymi som hral naposledy, a maju radi PC hru, mi povedali ze uz nikdy tuto hru nechcu hrat. Je to ovela pomalsie ako PC hra, skor sa to podoba na sach. Zo zaciatku moze byt priliz zlozita, mas obrovske mnozstvo moznosti, musis velmi tvrdo rozmyslat.
2. podla mna musis dokupit rozsirenie. Da sa vpohode hrat iba zakladna hra, ale s rozsirenim je kompletna. :)

3.3.2011 15:05:21

kaves
Diki moc za info k SC,(presne to som chcel vediet o hre) po zvazovani si nakoniec obstaram ten RW, aj ked ten SC ma dost laka ale povedal by som ze RW bude hra ktoru dokaze odohrat kazdy naproti SC ktora je zlozitejsia dlhsia(komplexnejsia) a nemusi sadnut kazdemu. Este by som sa vas chcel spytat o ine podobne hry ktore by stali za pouvazovanie. Este predtym som uvazoval o War of the Ring - tam ma odradila zlozitost, a nemmennost krajiny a to ze rasy tam su odlisne ale ich armady su v podstate rovnake. Twilight Imperium- tam ma odradila cena : ( a tiez dlzka hry .......

3.3.2011 16:14:36

Vybíráme z Bazaru

Karak/Carcassonne - mřížky 3x3
Karak/Carcassonne - mřížky 3x3
Akt. cena: 160 Kč
Končí za: 13 hodin

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas