Runewars - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 180 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: desková hra, strategická, budovatelská, válečná
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Fantasy Flight Games
Autoři: Corey Konieczka
Rok vydání: 2009
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

revised edition

wtf?
http://fantasyflightgames.com/edge_news.asp?eidn=3575
19.9.2012 12:55:43

ndru
predsa FFG ;-)

19.9.2012 13:01:42

reved
Netřeba panikařit, změny jsou pouze kosmetické (krabice standardních rozměrů, bez 3D hor, velké mapové dílky jako puzzle), samotné komponenty se nemění. Revidovaná pravidla s drobnými úpravami oproti původním budou volně ke stažení.

A vůbec mi to nepřijde jako špatnej nápad, protože v původní krabice je vzduchu víc než dost. A kdo se má s tou dětskou rakví tahat ;)

19.9.2012 13:03:08 | Upraveno autorem (porovnej)

!!!
Bez 3D hor! Svatokradez! A to byly hlavnim marketingovym tahem hry :)

19.9.2012 13:35:53

???
Má to bez těch hor a velké krabice vůbec ještě smysl :D

19.9.2012 13:39:43

co je to za urazku ? to jako nebudou 3D hory ? Kdo se prede mnou opovazi vytahnout verzi bez hor tak mu ji obradne zapalim.
Imposibru

Tu malou krabici zatim nezavidim, momentalne mi krabice kraluje na zdi jako monumentalni dilo fantasy malire.

19.9.2012 13:52:51 | Upraveno autorem (porovnej)

dementi
Presne jak píše Sydo, tú hru som chcel kedysi kupovať, okrem iného, aj kvôli 3D horám. Nerozumiem prečo ich vypustili, veď zmestili by sa im tak či tak. Los Imbecilos >:'

19.9.2012 13:55:23 | Upraveno autorem (porovnej)

revised upravy pravidel
..může mě někdo prosím říct jaké změny jsou v pravidlech? Bohužel neumím anglicky...

17.1.2013 21:49:47

generalX
Nečítal som tie pravidlá, ale pokiaľ viem, tak by tam nemali byť žiadne rozdieli..

18.1.2013 00:00:14

stOKYi
Pravidla jsou právě jedinou zásadnější změnou.

Kompletní seznam změn by měl být tady:
http://www.fantasyflightgames.com/ffg_content/runewars/revised/RuneWars_Revised_Gameplay.pdf

Angličtinou ale také příliš nevládnu, takže s překladem bohužel nepomůžu.

18.1.2013 06:18:13

aha
aha, tak pardon :). Práve som si to prečítal a sú tam dáke zmeny a musím povedať že príjemné zmeny. Páčia sa mi. Ak máte problém s prekladom, môžem to preložiť. Napr. hrdina už mierne zasahuje do bojov, trochu iný setup a rozkladanie rún, hrá sa na 7 rokov a trochu upravené podmienky pre víťazstvo (bez rozšírenia), alebo že 6uhoľníkové jednotky sa rátajú do sily na konci bitky aj keď sú zatúlané. A to je asi tak všetko :)

18.1.2013 10:23:33

preklad
Preložil som ten súbor ktorý sem Aillas nahodil z angličtiny do slovenčiny. Tak hádam sa bude hodiť a pomôže. Už len čaká na schválenie, tak už je to len na adminoch :) Enjoy

22.1.2013 17:46:14

stOKYi
Díky moc, určitě se to bude hodit :-)

22.1.2013 18:29:49

Poslední verze
Ahoj. Dá se ppslední verze hry "počeštit" pomocí zde umístěných polepek v sekci ke stažení? Nebo něco chybí? Díky za info

J

1.9.2017 13:55:36

Poslední verze
Ahoj. Dá se ppslední verze hry "počeštit" pomocí zde umístěných polepek v sekci ke stažení? Nebo něco chybí? Díky za info

J

1.9.2017 13:55:37

Poslední verze
Ahoj, ano dá, vše sedí.

1.9.2017 14:06:20

Jilut
U pár věcí je v revised něco změněné, zkusím dohledat co jsem si musel u Mortheho překladu upravovat, už je to docela dlouho co jsem to řešil. Kdyžtak sem pak hodím nějaký odkaz na upravené karty, spíš ale až příští týden nějak teď nic nestíhám.
Minimálně u Latari je u čarodějek v revised změna, kdy si můžeš hráč za Latari vybrat kdo opustí boj. A na pár kartách taktik bylo taky drobné změny, zbytek by měl sedět.
Jinak v brzké době nahraju počeštěné karty rozšíření :)

1.9.2017 14:51:15 | Upraveno autorem (porovnej)

Froggery
Super, díky :-)

1.9.2017 14:57:40

Oprava
Mortheho pdf s opravenými kartami jsou tady.
https://ulozto.cz/!CEo2mjcn75MS/oprava-rar
A tady je soupis kterých karet se oprava týká

karty akcí
Vpád (lze přesouvat i hrdiny)
Dobývání (lze přesouvat i hrdiny)

karty ročních období
Ohrožení říše (vybere se jen 1 žeton runy)

karty výhod
Teleportace (místo nebo má být a/nebo - takže možnost vybrat hrdiny i jednotky zároveň)

Vyvolej blesky (chybí text - Zranění svým jednotkám si každý přidělí sám.)

Přepadení (chybí text - Zahrej tuto kartu, v létě ve fázi dobrodružství)

tabulky národů
Latari - Čarodějka (místo Tvůj protivník musí vybrat jednu ze svých bojeschopných jednotek má být: Můžeš si vybrat jednu z protivníkových bojeschopných jednotek)

3.9.2017 00:21:27

Teleportace
Jen jsem to letem světem prolétl a zaujala mne Teleportace.

"Nebo" je v tomto případě v poměru slučovacím, není před ním čárka, tudíž z hlediska Pravidel českého pravopisu umožňuje zároveň vybrat obě možnosti (a samozřejmě i jednu, nebo druhou).

3.9.2017 09:02:40

Původní verze
Zdravím :-) ..jsem majitelem původní verze a roky jí nehrál. Vyplatí se tedy znovu těch pár kartiček vytisknout a hrát revised verzi? Jinak Morthe má rozdělaný překlad rozšíření tak se ptám jestli je v plánu ho dokončit. Nebo spolupracujete s Floggerym spolu?

3.9.2017 21:23:56

Morthe
Tak to jsem nevěděl. Bojím se, že většinu lidí taky nenapadne, že to takhle znamená možnost obojího.

3.9.2017 22:00:05

GeneralX
Tak je to delší hra, hraje se na sedm let. Ale revised to lépe balancuje dává větší využití hrdinům častější pohyb a možnost podpory v bojích, přijde mi pak i zbytečné hrát velitele z Banners of war, u kterých ty vlastnosti nejsou zrovna vyvážené. Jinak překlad Banners je můj, ale snažil jsem se zachovat výrazy používané v překladu od Mortheho. Je hotový teď jen dodělám poslední kolečko kontrol a pak to nahraju.

3.9.2017 22:07:42

Froggery
Děkuji za info :-)

4.9.2017 12:39:03

Vybíráme z Bazaru

T.I.M.E Stories - Případ Marcy CZ (rozšíření)
T.I.M.E Stories - Případ Marcy CZ (rozšíření)
Akt. cena: 620 Kč
Končí za: 10 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas