Runewars - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 180 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: desková hra, strategická, budovatelská, válečná
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Fantasy Flight Games
Autoři: Corey Konieczka
Rok vydání: 2009
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Česká verze

Vzhledem k tomu, že jsem stále více přesvědčen, že bych měl vlastnit tuto hru, tak musím zdejší komunitu oslovit s naivním dotazem. Zda nevíte o tom, že by mohl zřejmě Blackfire vydat hru v budoucnu v kompletní české verzi?
Přece jen je zde několik hráčů, kteří se znají s těmi správnými lidmi osobně a tudíž by mohli alespoň vědět, zda se nad takovou možností neuvažuje. Zajímá mě to proto, že když koupím hru v anglické verzi, tak 1. je dost drahá (česká verze by byla asi levnější o pár kaček) 2. cena stoupá s tiskem počešťujících přelepek (moje inkoustovka je dost nenažraná :-( )3. nerad bych hru měl v anglické verzi a potom by hra byla k dostání v české.
V případě, že máte informace, podělte se, děkuji.
27.8.2010 18:11:15

Deth
No jeste jsem o tom neslysel, sel z BF sem nekdo chodi, tak se treba ozve. Osobne bych se u tehle hry docela divil, z velkoformatovek zatim udelali jen WoW, a to predpokladam proto, ze se pocita s tim, ze si to koupi fandove pocitacovky treba (coz docela funguje dle nasich zkusenosti)...

27.8.2010 19:34:11

nevěřím tomu
je to výrazně víc hardcore a složitější + víc specifické téma než wow + žádná známá značka nebo název = mnohem míň potenciálních zákazníků. Dle mě šance na CZ není žádná. Osobně doporučím spíš koupit hru v Hrasu (kde k tomu dostaneš CD s naprosto luxusním překladem v grafice od Mortheho), na tisk pořídit nějakou extra levnou tiskárnu za litr typu Epson S67 bo jak se jmenuje, do toho objednávat levný neorigo inkousty (aktuálně kupuju z anglie neorigo a i s poštovným to vychází kolem 40 kč za inkoust) a máš vystaráno...

27.8.2010 23:37:02

no jo...
Já jsem si říkal, že vzhledem k oblíbenosti této hry u širokého hráčského spektra (viz. postavení v žebříčku BGG) by mohlo jít o dobrého adepta na počeštění. Také by nehrozily narážky typu "no jo, ale bez rozšíření to za nic nestojí a oni ho v češtině nevydají" viz. diskuse k WoW BG. Runewars rozšíření nemá, tak není co kritizovat. Ovšem chápu, že vzhledem k ceně hry by mohl být problém prodat dostatečný počet kusů. I tak jsem si dovolil položit dotaz na lokalizaci.
Každopádně nerozumím tomu, proč vydavatelé dost dlouho tají své plány na vydání her v češtině, protože potom ztrácejí kupce, kteří na nic nečekají a kupují hry v angličtině. Jako přiklad by mohl sloužit právě WoW BG, ovšem u Arkhamu je to již lepší, zprávy o počeštění se objevily relativně v předstihu.

28.8.2010 12:35:28

rozšíření
Runewars je stejně jako Descent a Runebound ze světa Terrinothu. Descent i Runebound má nespočet rozšíření. Runewars žádné nemá. ZATÍM. To by v tom byl čert, aby žádné nebyly...

28.8.2010 12:48:08

to Deth
Mno... oblíbenost na serverech pro geeky neříká naprosto nic o tom, jak se bude hra prodávat v supermarketech a hračkářstvích, protože prodej v herních speciálkách představuje celkem malý procento... pro WoW hraje i to, že to můžou kupovat babičky svejm ratolestem, protože viděj známej název, atd...

A co se týče rozšíření - fakt si myslíš, že k Runewars žádný nebude? :-)

28.8.2010 14:05:22

Deth
Ono to rozsireni je mozna jen otazka casu, osobne bych si myslel, ze na nejake dojde:) I kdyby to mela byt jen nova rasa a trocha novych mechanismu:) S dojnyma kravama to kluci z FFG umi:)

28.8.2010 14:06:55

Merlin
Vzhledem k tomu, že za Runewars stojí FFG, tak jsem o vydání rozšíření přesvědčen :-), jen jsem chtěl říct, že když to někdo vydá česky dřív než bude rozšíření, tak bude mít určitou výhodu, protože nikdo nemůže říct "však stejně rozšíření česky nebude, tak se na českou verzi vybodněte".
Každopádně, až našetřím tak Runewars koupím a né, že potom někdo přijde s tím, že to česky vydá :-) .

28.8.2010 15:04:42

to Deth
Minirozšíření už prakticky existuje, teď vyšlo jako součást hry DungeonQuest šest přídavných hrdinů do RW. Přeloží je snad někdo? :-D

29.8.2010 10:20:07

hrdinové z DQ
na hrdiny z DQ se chystám jak pro Descent a Runebound, tak i pro Runewars. Ale zatím to asi nijak extra výrazně nespěchá (že by to bylo zítra hotový)

30.8.2010 13:52:22

to Morthe
Tam naštěstí není moc co překládat, takže je to v klidu.

30.8.2010 14:31:40

Kadaver
To ne, na překlad je to pohoda. Malinko problematičtější je udelat grafickou šablonu, protože u karet hrdinů v Runewars se jednotlivé prvky na kartě nehezky prolínají... když jsem dělal původní hrdiny, tak jsem to oblafl, ale při vytváření úplně nových hrdinů bez skenu si to bude nejspíš žádat trochu piplavější přístup.

30.8.2010 14:44:47

heslo?
Na www.mediafire.com je komplet celý runewars přeložen (bez přelepek, hezky všechy karty) ale k mé smůle to chce heslo :(

1.1.2011 10:19:31

to brko
Heh, čím to asi bude? To je Mortheho překlad, který dělal na zakázku pro jeden obchod, takže není veřejně přístupný :-)

1.1.2011 11:28:46

brko
Kelišová, nepokradeš.

1.1.2011 11:29:39

heslo?
ok ok :)

1.1.2011 12:21:58

brko
Hra se dá koupit i s překladem, kdybys měl zájem. To je jediné heslo co ti můžu říct.

1.1.2011 12:50:55

sappho
a poradíš kde? nacházím pouze česká pravidla...

1.1.2011 14:09:32

to brko
Co takhle zkusit zalozku ke stazeni :))

1.1.2011 15:05:30

tomasV
a co takhle přečíst si příspěvky ? ;) "Hra se dá koupit i s překladem, kdybys měl zájem."

1.1.2011 15:23:23

omluva
Sorry Brkko, spatne jsem si precet posledni prispevek

Hele a proc nenapise proc Morthemu, urcite ti rekne, pro koho preklad delat.

1.1.2011 17:02:14

brko
HRAS ke hře přidává CD s kompletním překladem všech komponent v grafice - ukázky toho, jak to vypadá, jsou buď tady v obrázcích, nebo u mě na blogu http://morthe.blog.cz v galerii.

1.1.2011 17:27:01

Morthe
jo jasně, to já vím dávno ale pořád jsem si myslel z informace Sappho že se dá dostat i verze kompletně v CZ ;)

1.1.2011 18:37:29

Hras
to to tam maj drazsi kvuli prekladu nebo proto ze je to na vaclavaku?

20.1.2012 19:43:02

Hras
Osobně bych řekl, že je to tím, že je to kamenej shop, který musí platit nemalej nájem a vzít někde i na výplaty prodavačů. Jiné, převážně netovské shopy, to mají malinko jinak, a proto si můžou dovolit držet cenu níž (dokonce bych řekl, že často to je na hraně rentability).

20.1.2012 20:25:04

Hras
no treba svet her ma dva kamene obchody a stoji to tam 1800 a maj to i skladem a ne jen na dotaz,akorad bez toho cd teda. Takze z toho vyvozuju ze je to tim ze je to na vaclavaku(najem).

20.1.2012 20:52:26 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Azul
Azul
Akt. cena: 750 Kč
Končí za: 8 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas