nepřihlášený

přihlásit

registrovat

Root

Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Fantasy, Zvířátka
Herní kategorie: desková hra
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: Fox in the Box
Leder Games
Autoři: Cole Wehrle
Rok vydání: 2018
Sdílej: Facebook

Otázky ke hře

Pohyb

Chápu správně??
Z pravidla pro pohyb vyplývá následující: hráč může přesunout své jednotky na sousední mýtinu buď, pokud po dokončení pohybu ovládne cílovou mýtinu (u koček po vypotřebování dvou bodů pohybu), nebo pokud ovládá mýtinu, z niž vychází.

Znamená to tedy, že stačí, když budu mít na jedné mýtině převahu a můžu posunout jednu jednotku na mýtinu sousední, na které jsou např. tři jednotky protihráče?

Díky za odpověď

30.5.2019 13:44:49

Pohyb

"...pokud po dokončení pohybu ovládne cílovou mýtinu (u koček po vypotřebování dvou bodů pohybu)..."

Toto podle me neni spravne tvrzeni.

Aby ses mohl pohnout, tak musis ovladat bud misto, odkud odchazis nebo musis ovladat misto, kam se premistujes. V AJ pravidlech je jeste podminka nebo oboji, ale prijde mi nadbytecna/zmatecna.

Podle me validni scenare:
1. na mytine mam nejake figurky (nikdo jiny tam neni), potom se muzu pohnout kamkoli, jelikoz splnuji podminku, ze ovladam ono misto
2. na mytine mam figurky spolecne se souperem a on dotycne misto ovlada (ma vice figurek/budov nebo podobne) ale pohybuji se na misto, kde mam prevahu.

Cili ty musis mit prevahu v miste, odkud se hybes nebo musis mit prevahu v miste, kam se hybes. Co se Marquise de Cat tyce, tak ackoli se jedna o dva pohyby v ramci jedne akce, pro kazdy z nich plati vyse popsane.

| 0 | 30.5.2019 14:18:46

vyřešeno> Bezva, necitoval jsem přesné znění pravidel, jelikož je nemám u sebe, ale pochopil jsem to teda takto spravně. :-) Díky - Enrique_ms