Root - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Fantasy, Zvířátka
Herní kategorie: desková hra, strategická
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: Fox in the Box
2Tomatoes Games
Crowd Games
Leder Games
Matagot
MS Edizioni
Portal Games
Quality Beast
YOKA Games
Autoři: Cole Wehrle
Rok vydání: 2018
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Root nebo Brass: Birmingham


Dobrý den, chtěl jsem se jen zeptat na váš názor, zda si raději pořídit Root, nebo hru Brass: Birmingham, nemůžu se rozhodnout, děkuji za jakoukoliv odpověď
20.10.2019 17:54:08

Ehm
Promiň, ale toto nepatří do dotazů, ale do diskuze. Navíc na tvou otázku neexistuje odpověď. Hry jsou naprosto odlišné, brass je ekonomické euro, root asymetrická wargame(?). Mám doma obě a taky vždycky mít budu, protože nabízejí zcela jiný zážitek.
___
redaktor Deskofobie

20.10.2019 19:17:04

Tezky
Behem posledniho mesice jsem obe odehral nekolikrat.
Rada: kup si obe, k ROOTu i rozsireni.
Jako fakt, budou Te bavit obe a jsou naprosto odlisny. Vyhoda ROOTu je kratsi hraci doba, da se kolem hodiny. Brass je zabava na 3 hodiny.
Kdybych si musel jednu vybrat, tak vezmu ROOT, ale S ROZŠÍŘENÍM(!)

20.10.2019 23:04:36 | Upraveno autorem (porovnej)

přesunuto do Diskuze
Příště prosím číst pravidla Otázek, než nějakou vložíš.

A ano - stojí za to mít doma obě, každá je o něčem úplně jiném.

21.10.2019 09:34:13

výběr
Pokud bys opravdu musel vybrat jednu tak bych doporučil Brass.

Root je podle mě lepší hra a více mě baví, ale hodně lidí má problém s tím, že ta hra je neuvěřitelně konfliktní a někteří tvrdí, že není "vybalancovaná". Může se ti tedy stát, že tvá skupina to zavrhne.

Brass je taky super hra, ale zatím jsem neslyšel, že by někoho nebavila nebo se mu nelíbila. Je to prostě jistější volba.

Ale jinak mám obě a každý fanoušek deskovek by měl mít taky :)

21.10.2019 10:25:21

čas
Další věc je, že na ROOT potřebuješ stálejší skupinu a než se to všichni pořádně naučí a budete mít pocit plnohodnotného hraní, tak do toho budete muset investovat mnohem víc, než do Brassu.

21.10.2019 10:39:02

Brass;
pokial budes hrat vo dvojici, trojici, urcite Brass, skvele euro s velkou porciou interaktivity, kde kazdy superov tah ovplivni ten tvoj, kde neexistuje dlhodobé plánovanie a vsetko sa odvíja od aktuálnej situácie. Tato hra kvitne strategickými moznostami, u nas jedna s TOP hier.

21.10.2019 11:05:01 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Etherfields - KS stretch goals- Harpy and She Wolf
Etherfields - KS stretch goals- Harpy and She Wolf
Akt. cena: 100 Kč
Končí za: 3 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas