Root - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Fantasy, Zvířátka
Herní kategorie: desková hra, strategická
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: Fox in the Box
2Tomatoes Games
Crowd Games
Leder Games
Matagot
MS Edizioni
Portal Games
Quality Beast
YOKA Games
Autoři: Cole Wehrle
Rok vydání: 2018
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Jednodušší národy

Chci zkusit hru s dětmi. Které národy jsou jednodušší a pro ně? A které národy jsou vhodné pro hru ve dvou hráčích? Děkuji.
17.7.2019 09:29:54

Národy
Po několika odehraných hrách (bez rozšíření, to na rozbalení teprve čeká :-) ) mi připadají kočky (Markýza) nejjednodušší na seznámení s hrou a za nimi Orli (i když jsou náročnější na plánování).
Lesní Aliance mi připadá nejtěžší.

Prakticky souhlasím s obtížností uvedenou na zadních stranách desek frakcí.

Co se týče hraní ve 2: předně bych zkoušel najít třetího hráče, protože hra je mnohem lepší od 3 hráčů +. Jinak mám vyzkoušeno při hře ve 2 jen Kočky vs Orli a neumím si moc představit duel jiných 2 národů.

17.7.2019 10:36:40 | Upraveno autorem (porovnej)

Deti
Skušal som to 7.5 a 9 rokov a ja.Mladšia dcera za markyzu dokazala hrať sama aj ked taktika tam nebola ale dokaza ovladať markyzu.Staršia za orlov tam sama nezahrala nič prakticky na sedemdesiat percent som hral za nu ja.Hru sme neodohrali celu.Bavily sme sa celu hru,ale hra je pre dospelych mozno od 12 tich čo maju skusenosti z hrami.

17.7.2019 13:01:56 | Upraveno autorem (porovnej)

Dospělí
Pokud čekáš od protihráčů i nějakou strategii, tak bych děti vynechal. I dospělí po několika hrách mají problém promyslet svůj další tah. Nemluvě o sledování dalších frakcí. Je tam prostě velké množství pravidel a možností. A výjimek z těch pravidel.
Když nemáš zmáknutá pravidla, tak nemůžeš řešit strategii.
Za mě tohle vůbec není hra pro děti.

17.7.2019 13:19:56

Třeba vyjde...
něco jako "My little Root". Do toho bych šel. :-)

17.7.2019 13:33:59

som

My little Root
:-D
dobře Ty!

18.7.2019 06:49:25

obtížnost
jen dodám, že na deskách frakce z druhé strany jsou i informace ohledně obtížnosti a možnostech frakce (přísun karet, ...), tak by to případně mohlo aspoň napovědět.

24.7.2019 07:45:34

obtížnost
Ano Markýza by měla být nejjdednodušší, ano je jednoduchá na pochopení, ale jedna z nejtěžších frakcí na zahrání rozumného výsledku (společně s Lizardy), osobně když už hrajete s dětmi, rozhodně bych jim Markýzu už nedával, protože budou jen stavět a umírat, a nevím jestli je to správný způsob, jak je zvést do této hry :-)

24.7.2019 14:46:16

Root: Junior Edition
Možná se něco chystá.

Z diskuze na KS:

Question:

To the developers, my eight-year-old son is BEGGING for a Root, Jr. He is in love with the design, the lore, and the game itself, but it's just a little to complicated for someone his age. Have you all considered a Junior version of the game?

Cole Wehrle:

Something may or may not be in the works on that front :whistles:

31.7.2019 22:59:55

Vybíráme z Bazaru

Cesta kolem světa za 80 dní
Cesta kolem světa za 80 dní
Akt. cena: 260 Kč
Končí za: 5 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas