Root - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Fantasy, Zvířátka
Herní kategorie: desková hra, strategická
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: Fox in the Box
2Tomatoes Games
Crowd Games
Leder Games
Matagot
MS Edizioni
Portal Games
Quality Beast
YOKA Games
Autoři: Cole Wehrle
Rok vydání: 2018
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Digitalni verze - dojmy

Tak uz nam vysla digitalni verze, teto zviratkove rubacky, tak se muzeme podelit o dojmy :) Vytvorili ji Dire Wolf, kteri maji na konte uz takove pecky (cti, supr prevedene deskovky do digi. formy) Sagrada, Najezdniky, Yellow and Yangtze...

Steam
https://store.steampowered.com/app/965580/Root/

Android:
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.direwolfdigital.root

iOS:
https://apps.apple.com/us/app/root-board-game/id1439262206
21.8.2020 09:57:10 | Upraveno autorem (porovnej)

Kubis
Zatím jen na pc, zdá se, verze na mobilu zatím česky nemluví :(
Snad vydají i rozšíření

18.12.2020 14:49:06

Android
Já českou verzi mám.

18.12.2020 15:16:01

Ios
Zatím ne .... nebo jinak, dělá se to aktualizací v obchodě?

18.12.2020 16:29:20

Drussbarb
Tak urcite, neviem ako na ios ale na androide pokial nemas nastavene automaticke aktualizacie, tak musis rucne v obchode.

18.12.2020 17:39:31

IOS
Hopla, už to vidim, diky za tip!

18.12.2020 20:39:44

Dojmy

Tak po 5 hodinach hraní musím říct že digitální verze je super :-)

18.12.2020 23:05:07

Rozšíření...
Když si koupím i rozšíření a chci hrát s těmi kdo ho nemají, lze či nikoliv?
Mám digitální Scythe s rozšířením a tam to tuším jde.

19.12.2020 13:05:06

Deth
Rozšíření zatím není, aspoň na IOS

19.12.2020 13:24:42

Aktualizace
Hry sice přidává češtinu, ale taky nemožnost prohlížet si odhazovací balíček a zoomovat karty na ruce, snad to napraví nějaký patch co nejdříve

19.12.2020 13:26:08

Drussbarb
Na Steamu je v češtině i rozšíření Clockwork. Ale teď mi došlo, že jde vlastně asi o to rozšíření, které přidává hrou řízené frakce.

19.12.2020 13:49:34 | Upraveno autorem (porovnej)

Drussbarb
Tak to je zvláštní mě to na PC i tabletu prohlížet normálně jde..

19.12.2020 13:51:26 | Upraveno autorem (porovnej)

GeneralX
Chvílemi to jde, ale většinou ne, a je jedno, jestli hraju v CZ nebo EN.
Snad to spraví update, jednu dobu hra brutálně padala, ale spravili to

19.12.2020 14:04:48

Umelá inteligencia
Mohol by sa ešte niekto vyjadriť k AI ? Chcem si to kúpiť, ale uvažujem iba nad hrou proti umelej inteligencií. Oplatí sa kúpiť??

19.12.2020 14:11:48

springb
Umělá inteligence je poměrně hloupá, ale mně to nevadí, občas i prohraju.
Pokud si pořídíš mechanické rozšíření, budeš prohrávat, mechaničtí orli mi připadají nezastavitelní :)

19.12.2020 14:42:07

Dojmy z digitálu+nějaký bug

Dnes jsem zakoupil na steamu a pár hodin pařil.
Grafika je roztomilá, hudba epesní a hra samotná také senzační!
Deskovka je deskovka, ale tohle je dobrá varianta pro lidi jako já, kteří si chtějí ROOT užít ještě dalšími způsoby či ještě více a mají trochu nouzi na spoluhráče ke klasické deskovce.

Deskovku hraju hlavně jen ve dvou s manželkou, takže když se chci víc vyřádit, je toto ideální alternativa. :)

Pár bugů jsem už objevil.
Nejvíc mi vadilo, že při hře za tuláka jsem si znepřátelil markízu a po čase ke mně dorazili neutrální orli, započali bitvu a udělalo to z nich nepřátele také. Tak by to být nemělo! Jen když útočím já. :(

Také mě šokovalo, že mi to přes celou obrazovku nabízelo použít kartu přepadení při mém útoku. Nechápal jsem, zavřel jsem to. Jenomže to nabídlo z důvodu, že soupeř (PC) dal také přepadení. To jsem ale zjistil až potom a vrátit to už nešlo.

1.1.2021 19:03:25

Petrolius
Frakce se stane nepratelskou v pripade, ze jim v bitve odstranis aspon jednu figurku. Nezalezi na tom, kdo bitvu zacal. Neni to bug.

1.1.2021 19:43:34

Theilak
Máš naprostou pravdu. Děkuji za opravu.
Ono se to vlastně i hodí :D Je to taková finta, která jde použít i proti němu.
Když jsem hrál za WA a vyhrávající tulák mi nasypal karty a už to vypadalo na spojenectví, kde má za každou pomoc dva body, tak jsem na něj s jedním bojovníkem zaútočil a bylo vymalováno. Tím že mi ho odstranil, tak jsem byl hned pro něj nepřítelem. :D

Jinak digitál super! Inteligence počítače hrající za jednotlivé frakce není nijak zázračná, obzvlášť u orlů, ale to se dalo čekat.
Skvělé je to online. Ocenil bych akorát větší interakci, komunikaci a uložení protihráčů do přátel ke komunikaci a dalším hrám. Jakmile bitva skončí, nejdou uložit, či jim napsat. Zkrátka nic.

3.1.2021 19:08:08 | Upraveno autorem (porovnej)

Hra je výborná. Rozhodně jsme ji teď, během vládních omezení, v naší skupině ocenili.
Nevíte, jestli přidají i další rozšíření Říční lid a Podzemní říše? To bych si moc přál.
Velký dík patří Lišce, že se zasloužila o češtinu i v této verzi. Odvádíte skvělou práci!

13.4.2021 13:54:49 | Upraveno autorem (porovnej)

TheBigFoot: rozšíření říčního lidu bude ke stažení za 9,99 € dne 27.4.2021. Včera to ohlásili. Ostatní budou časem jistě taky. Aspoň to tvrdili.

13.4.2021 14:02:58 | Upraveno autorem (porovnej)

Jo, konečně si můžu zahrát za nové frakce, hra získá nový náboj, paráda!

Jinak umělá inteligence opravdu není nejlepší, už se mi stalo, že jsem s Tulákem pomocí karty dominance uzavřel partnerství s Aliancí, abych zkusil něco nového.

Postavil jsem Tuláka na alianční mýtinu s jejich základnou a Aliance mě okamžitě opakovaně napadla :)

13.4.2021 16:37:47

Nové frakce (Riverfolk expansion) jsou zatím k dispozici jen pro Steam, na Androidu a iOS bude až 27.dubna.

13.4.2021 17:58:27 | Upraveno autorem (porovnej)

Tak zítra by mělo jít stáhnout ze Steamu rozšíření Říčního lidu. Už se těším. Co jsem se díval přímo na Steam, tak některý obrázky z tohoto rozšíření obsahují český text a v lokalizacích je skutečně čeština i zaškrtnutá. V to jsem ani nedoufal.

26.4.2021 10:34:01

Vyzkoušeny nové frakce (ve fyzické podobě jsem v sólo módu zkoušel jen ještěrky, vydry jsem zahrál jen na mobilu) a velké nadšení! Ve své kategorii je Root prostě číslo jedna, doporučuji!

5.5.2021 20:55:52

On-line hra

Včera jsem cca pošesté hrál Root on-line, poprvé jsem nevyhrál, ale byla to nejzábavnější hra, co jsem zatím hrál.

Hráli 4 hráči: Kočky, Aliance, 2x Tulák (já hrál Zálesáka, kolega Ničemu). Oba Tuláci se pod tíhou okamžiku spojili s Aliancí a konec hry byl 3vs1.

Kočky ve svém předposledním tahu měly 23 bodů a dvě trojice bojovníků na mýtinách, kde Aliance měla nechráněné pevnosti s žetony sympatie. Kočky podnikly 3 útoky, Aliance zahrála 3x přepadení, na konci svého tahu Kočky zůstaly jen na 25 bodech.

Aliance ve svém posledním tahu chybně ztratila akci útokem na nechráněnou stavbu Koček, takže nestihla konvertovat bojovníka na žeton sympatie a zůstala na 29 bodech, čehož Kočky na konci hry patřičně využili a získaly 3 body ta verbíře, 1 bod za boty a 1 bod za zničení žetonu sympatie a vyhrály proti 3 soupeřům.

Root je prostě bomba, hraje někdo on-line? :)

6.6.2021 19:14:46

Délka hry

Jak dlouho trvá jedna hra? Teď jsem tak přemýšlel nad tím, co mám za hry v telefonu, a vzhledem k času, který na hraní mám, hledám jednorázovky na 20 - 30 minut. Civku (TtA) jakž takž stíhám, ale zvládnu takhle i Root?

 

Sólo

Pokud deskový Root neznám, dá se sólo mód zvládnout? Dá se to z aplikace pochopit?

7.6.2021 14:10:42 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Rallyman 1.144 + Dirt 1.144
Rallyman 1.144 + Dirt 1.144
Akt. cena: 3000 Kč
Končí za: 14 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas