nepřihlášený

přihlásit

registrovat

Robinson Crusoe: Záhada ztraceného města

Rozšíření pro hru: Robinson Crusoe: Dobrodružství na Prokletém ostrově
Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Fantasy, Horror, Období kolonizace
Herní kategorie: desková hra, kooperativní
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: Albi
Portal Games
Autoři: Ignacy Trzewiczek
Joanna Kijanka
Rok vydání: 2018
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Dojmy a podobně

괜찮아

26.4.2019 11:28:17

Obtiznost

V boxu rozsireni neni nic co by puvodni hru zjednodusovalo. Horrorove karty sem nezkousel ale predpokladam podle nazvu ze to bude spis ztizeni nez zjednoduseni :).

Klidne se priznam ze zakladni hru hraju two handed solo s patkem i coklem ale my win ratio tu ani nebudu psat pac by se rovnalo smerodatne odchylce :))

25.8.2020 10:27:56

Dojmy po prvnim scenari

Kratka verze: jsem nadseny
Dlouha verze: to jakym zpusobem zmenili hlavni postavy je uzasny.. mate v parte myslim 9! postav rozdelene na hracske na NPC a kdyz vam hracska zdechne do aktivni party naverbujete jednu z NPC. Krome standardnich fyzickych zraneni se zacly pocitat i mentalni trauma jako v arkhamu. Nedilnou soucasti kampane je knizka pribehu jako v This War of Mine, byt samozejme ne tak obsahla. Kampan ma myslim 5 scenaru (kazdy scenar ma svou vlastni sadu karet udalosti takze tema scenare neni jen v knizce ale i na kartach), odkazu v knizce je cca 100? Kdyztak me opravte. Atmosfera je bozi, nechci spoilnout ani prd tak si s tim musis vystacit :) jsem presvedcenej o tom ze obtiznost byla oproti standardni hre snizena!! :)) takze jsme byli schopni prvni scenar dojet do zdarnyho konce. Pred tim nez jsme do kampane naskocili jsme si dali dve hry trosecniku abychom si osvezili pravidla a hodne to pomohlo. Kdyz jsme u pravidel - je treba se naucit nova pravidla vztazena k novym postavam, traumatu a dalsim mensim doplnkum, ale neni to nic co by hru zasadne menilo a mel si v tom pak hokej co patri do kampane a co do standardni hry.

Soucasti baleni je horrorovy rezim (nove karty udalosti ktere zamenuji ty stare z puvodni hry - nezkousel sem) a dva samostatne scenare - ktere sem taky nezkousel :))

25.8.2020 10:22:50

Dojmy

Ahoj, zajimaloby mě, zda toto rozšíření nějak ovlivní obtížnost základní hry.
U základní hry mám problém vyhrát 1. scénář s postavením hranice a zapálením ohně.
Dotaz zní pokud pořídím rozšíření je zde něco, co mi základní 1. scénář resp základ "usnadní" ? Něco jako přidat si Pátka a psa v sólu ? Díky

25.8.2020 10:00:38

dojmy

A co takhle nějaké dojmy? Jaké to je? Co příběhovost oproti základu?

29.4.2020 10:52:52

herní doba

Hraji to sólo a vychází to tak 1,5 h na scénář. Mám hotové 3 scénáře. Souhlasím s Jerzy79, že čím se líp vybavíš v prvních scénářích, tím se ti pak hrají líp ty další. Takže i když zvládneš některý scénář, tak se můžeš rozhodnout ho zahrát lépe. To pak může hru prodloužit.

28.4.2020 08:32:07

Herní doba

Vo dvojici sme zvládli kampaň za dva dni, ale bolo to v rámci obmedzenia osobnej slobody a pohybu :), a vychádzalo to cca 2 hod. na 1 scénar. Posledný scenár nám prišiel úplne najľahší, asi sme boli riadne nabušení.

28.4.2020 08:16:38

Herní doba kampaně

Nevíte někdo, jak jsou časově náročné scénáře kampaně, případně celá kampaň?

27.4.2020 17:37:40

gar-mogoth

Vím že to tak je z originálu. Jen jsem tím chtěl říct, že by mi nové kostky udělaly radost.
Jiné karty mne tolik netrápí, není to podle mne taková katastrofa.

10.1.2020 16:15:17

gar-mogoth

Ten komentář k barevnosti se týkal karet záhad. Bylo to myšleno tak, že pokud vydají opravu s obrázkem totemu je mi jedno jestli budou mít trochu jinou barvu.

Protože Dejfův příspěvek jsem pochopil tak, že řeší karty záhad s novým obrázkem na rubu + to aby měli i odpovídající barvy jako karty záhad ze základu.

O tom že ostatní karty se do základu nemíchají jsem psal o xy příspěvků níže. Tisknout znovu jiné karty než záhady by nemělo samozřejmě žádný smysl.

10.1.2020 15:44:44 | Upraveno autorem (porovnej)

barevnost

Ona je ta barevnost hlavně úplně jedno, když se karty dobrodružství nemíchají dohromady.

Vadit může jen jiný rub u karet záhad, ale jestli se nepletu, z balíčku se vždycky tahají karty, dokud se nenajde správný typ, takže ve výsledku taky nevadí, jestli víte, zda je karta ze základu, nebo z rozšíření.

Deskoherní inkvizitor

10.1.2020 15:31:53 | Upraveno autorem (porovnej)

kubeckam

Dřevěnými žetony s obrázky myslíš figurky hráčů? Ty by, přestože v polské/anglické verzi byly jako bonus k předobjednávce, v rozšíření moc nedávaly smysl, když není barva hráče spojena s postavou.

Kostky bez přelepek neexistují ani v polské/aglické edici, takže tohle Albi fakt neovlivní.

Jediné, jak by se dala produkce vylepšit, by byly dřevěné kameny místo žetonů.

Deskoherní inkvizitor

10.1.2020 15:30:43

Dejf

Mnohem raději než nové karty bych viděl kostky bez přelepek a dřevěné žetony s obrázky jako v původní hře :-)

10.1.2020 15:24:40

Dejf

Díky za info.

Ta barevnost není zas až takový problém (alespoň pro mě) když dáš karty vedle sebe je to patrné, ale při hře když jsou na hromádce a bereš si vždy horní tak ty rozdíly barev hráči ani nepostřehnou (tak výrazné to není).

Náhradní karty záhad by byly každopádně super.

10.1.2020 12:42:52

Vzduch

jo množství vzduchu mne taky překvapil - v podstatě větší polovina krabice byla prázdná :-)

Ale insert jsem vyhodil a dal jsem do krabice rozšíření i základní hru a hned to působí lépe :-)

10.1.2020 12:23:07

Karty

Ahoj,
jak karty záhad, tak barevnost s Portalem řešíme, tak uvidíme, jak to dopadne, a budeme informovat.

S tou barevností to ale bude složitější, protože si myslíme, že barvy ve skutečnosti ulítly při druhém printu základu - tzn. že rozšíření má barvy správné a základ posunuté. Jak ale říkám, je to všechno v řešení.

David Rozsíval,
Albi Česká republika a.s.

10.1.2020 11:54:16

vzduch

Já včera rozbalil a podivil se množství zakoupeného vzduchu. Krabice by v klidu mohla být poloviční.

10.1.2020 11:36:41

Kvalita

Dnes mi dorazila CZ verze od Albi a za sebe mohu říci, že zatím jsem vcelku spokojený. Kvalita kartonových dílků a žetonů je dobrá (stejná jako v CZ základu) vše šlo vyloupat lehce a bez problémů.

Jediný zásadní problém mám s přelepkami na kostky což ale nepovažuji za chybu Albi. (Stále čekám zda Portal vydá kostky jako mini rozšíření). Pak je tu tradiční problém mnoha rozšíření - barvy rubů na kartách jsou trochu jiné než u základu. Což by asi nemělo moc vadit, pokud vím z karet rozšíření a základu se míchají dohromady pouze karty záhad (100% jistý si nejsem). Potencionálně horší je, že žetony objevů (4 ks) mají také lehce jiný odstín a jsou v průměru o cca 0,5 mm menší než žetony v základu. Žetony objevů se dohromady míchají, ale pokud používáte na žetony pytlík tak to také není problém (no i bez něj to nebude zas tak tragické).

Rozšíření obsahuje velké množství karet i kartonových komponent. Dva samostatné scénáře a kampaň. Kvalitu zpracování rozšíření hodnotím v podstatě kladně. Celkové hodnocení bude záviset na hratelnosti kampaně, ale minimálně musím říct, že po prohlédnutí obsahu se na hraní těším.

EDIT:
Jo a ještě je tu jedna taková "DROBNOST" ruby karet záhad (monstrum, poklad a past) mají úplně jiný obrázek než ruby karet záhad v základní hře (totem). No útěchou pro hráče může být, že barva na rubu karty v tomto případě nehraje žádnou roli :)

11.12.2019 13:57:40 | Upraveno autorem (porovnej)

Hmmm

Takze pass, skoda, tyhle hlouposti nepodporuju :/

"I want to play a game." Jigsaw

10.12.2019 15:44:12

Failbi

Prelepky na kocky? V roku 2019?
Aby sme citovali klasika:
"Is this an out of season April Fools joke?"

10.12.2019 14:47:05

...

Přelepky na kostky included. :(
...................................................................
Odvážný dobrodruh

10.12.2019 14:03:44

Albi

Už někdo pořídil vydání od Albi ? Jak je na tom kvalita a přelepky ?

10.12.2019 13:52:16 | Upraveno autorem (porovnej)

Albi

Treba bude mit albi lepsi kvalitu komponent, protoze prelepky na kostky a shitova kvalita by se rychle rozkrikla...:/

"I want to play a game." Jigsaw

26.10.2019 17:30:34

Jinak...

...bral jsem preorder s "bonusama". A je to víc než úsměvné. Třeba nálepky jednotlivých postav, které prostě nemáte jak využít a podobná havěť, která buď nemusela být nebo dumám nad tím, proč nebyla jako standard.
괜찮아

5.6.2019 10:58:17

rix

Přelepky ani moc nevadí, ale není to žádná výhra. Zelená přelepka na červené kostce není skoro vidět.
괜찮아

5.6.2019 10:55:52

IN

Karton mám stejný, co základ (polská verze Edycja Gra roku). Rozšíření mám taky polskou verzi. Nicméně dojem "na oko hodně muziky za co nejvíce peněz při minimalizaci nákladů" se dostavil.
괜찮아

5.6.2019 10:54:43

Vybíráme z aukcí

Tea Dragon Society
Tea Dragon Society
Akt. cena: 100 Kč
Končí za: 11 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>