Robin Hood and the Merry Men

xxxxxxxxoo hodnoceno 11x (Seznam vlastníků)

Robin Hood and the Merry Men - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 13 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Středověk
Herní kategorie: desková hra
Čeština: undefined
Vydavatelé: Final Frontier Games
Autoři: Ivana Krstevski
Maja Matovska
Martyn Poole
Toni Toshevski
Vojkan Krstevski
Rok vydání: 2018
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Dojmy ze hry

Ahoj, hru jsem několikrát hrál ve 2 hráčích (varianta semikoop), ale přijde mi, ze spolupráce není potřeba. Vojáků chodí málo (Za každého hrdinu 2-3/kolo). Tím, ze reputace (hlavní motor zhodnocení VB na konci hry) se dá získat jen likvidací vojáků a prepadavanim vozu se tak nestává, ze by na herním plánu bylo těsno a něco nás tlačilo k prohře, protože hrdinové se na tyto věci zaměřují. Stalo se nám tak pouze 2x, ze by nějaký voják propadl až na pocitadlo vesnice (jehož naplnění znamená konec hry).

Další hrozba (vyčerpání peněz z cesty) se rovněž nekoná. Jednak vozy jsou často přepadávány (protože to generuje reputaci + nějaký zisk) a zároveň se do cesty staví barikády (generují VB a vrací peníze na cesty).

Obecně mi přijde, ze mimo zmíněného boje s vojáky a prepadavanim vozů, toho hrdinové moc dělat nemohou (do vězení nam zbojnici padají jen ojedinele, ve vesnici nikdo není, zdroje na zbraně jsou vyčerpány na stavbu pastí a barikad).

Hra to není špatná, ale zpočátku je potřeba myslet na dost ne úplně intuitivních pravidel, než to přejde do krve. Přestože hra vypadá hezky a je spojena s tématem, ten herní zážitek zatím není až tak silný. Celkově hodnotim 7/10.


7.1.2019 12:15:53

Po první hře ve 3.
Za mě je to příjemné překvapení. Narůstajícím počtem hráčů se táhne více karet a tím pádem i více karavan a stráží. U nás se stávalo, že vesnice byla skoro plná a občas se musel někdo zaměřit i na to. Karavany často proudily do hradu a tím se snižoval i počet mincí na cestách. Když přišel princ a cesta byla plná zátarasů, tak to už nám vyloženě teklo do bot. Sherif sebou taky nese dva stráže a mnohdy přišel i 3x za kolo.

Za mě je to příjemně vyvážená hra, možností spousta. Velice vysoká míra náhody není pro všechny. Ilustrace krásné, komponenty solidní (KS verze). Za první hru je to u mě taky za krásných 7/10.

10.1.2019 08:31:24

Dojem

Vyzkousel jsem zatim jen solo za dve postavy podle coop varianty a popravde moc nechapu proc je tam vubec ten semicoop, hrat to na body je takovy netematicky :/ ale zpet k coop variante , za mne super mechanika worker + karta. Tema je pekne naroubovane - barikady , zlouni, zajimani vsechno pekne tematicke. Nahoda je pravda, pomerne velka a klidne vam muze tect do bot uz pekne od zacatku, ale je to zabava resit jak se z toho dostat. Po ruznych recenzich jsem mel trochu strach ale u mne dobry.

8.5.2019 21:30:21

3-4
My jsme hráli třikrát ve třech a jednou ve čtyřech a první dvě hry jsme poctivě projeli na přeplněnou vesnici ve druhém nebo třetím kole. Šerif, který chodí nejčastěji, dokáže pěkně zatopit! Takže kooperace byla nutná, jinak by jsme k počítání bodů nedošli. Celé je to pak vlastně o tom, kdo se jak podílí na pomoci ostatním (za což je reputace) a jak zvládne vlastní agendu (stavby a výpravy), za což jsou body. Dělat něco dohromady a u toho se předhánět, kdo to dělá nejlépe, mi nepřijde nějak proti tématu, takže neva. Full coop jsem ještě nezkoušel.
Pravidla jsou pravda krapet nepřehledná a hodně jsem v nich při hraní šustil, ale po dvou-třech hrách už je to v pohodě.

_____________________________________________________________________
Od Blackfiru si už nic nekoupím a když budu chtít něco od FFG, koupím si radši originál.

9.5.2019 10:07:17

Vybíráme z Bazaru

THIS WAR OF MINE - V OBLEŽENÍ
THIS WAR OF MINE - V OBLEŽENÍ
Akt. cena: 2800 Kč
Končí za: 11 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas