Rising Sun - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 3 - 6
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: neuvedeno
Herní kategorie: desková hra, strategická
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
ADC Blackfire Entertainment - logo
Autoři: Eric M. Lang
Rok vydání: 2018
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Klany

Tak za jaky klan uz jste hrali a jak vam to slo? Ja zatim zkusil Fox a Sun. Foxi schopnost jsem nekolikrat vyuzil je dobra, ale vzhledem k tomu, ze to byla prvni hra nedokazal jsem ji poradne ocenit a tudiz vyuzit. V druhe hre za Sun to uz byla uplne jina liga. Tenhle klan mi prijde opravdu dost silny. Coz potvrdilo i me vitezstvi v teto hre. Zkousel uz nekdo i Moon klan? Jeho schopnost mi prisla dost silna na Shrinech, ale pocet dvou figur v oblasti nam prisel hodne omezujici.
13.2.2018 09:10:35 | Upraveno autorem (porovnej)

nerozumim terminu
i na sepuku vyhraje sun. sepuku vyhraje kdo da na ni nejvic penez. kdyz neda nikdo tak se nevydnocuje. vyherce pak rozdeluje penize mezi porazene. tedy presneji receno porazene v sepuce.

teda takhle jsme to hrali..

16.2.2018 10:32:05 | Upraveno autorem (porovnej)

A dopr...

Ok, cas precist si po prvni hre znovu rulebook

16.2.2018 10:42:21

Seppuku
Je nesklonné! Prosím, udělejte laskavost sami sobě a používejte to slovo správně, ať nejste ve společnosti za hlupáky ;)

16.2.2018 14:29:24

2 havelock
Dekuji za upresneni az ji priste budu pachat tak rozhodne gramaticky spravne :o)

16.2.2018 14:49:43 | Upraveno autorem (porovnej)

horysimus
Ale kingmaking je neco jineho nez runaway leader. Kingmaking je, kdyz o vitezi rozhodne nekdo, kdo nema sanci vyhrat.
Uvedu priklady, jak toho dosahnout: 1) platim reparace behem podzimu (tedy uz se pak nehraje) a lichou minci davam kamaradovi, ktery jeste bude bojovat, namisto tomu, kdo uz se zadneho boje ucastnit nebude; 2) ucastnim se pouze dvou bitev, mam plno penez a jsem beznadejne posledni. Muzu si vybrat, kterou bitvu budu bojovat a pohodlne vyhrat. Tu druhou prohraju, cimz souper ziska provincii, kterou jeste nema, a dostane tak +10 bodu. Rozhodnu se, kteremu souperi to tak daruju a ktery tak vyhraje hru; 3) udelam nejaky ocividne nesmyslny tah, ktery mi nic neprinese, a zaroven tim jednoho z leaderu dostanu do vyhody vuci druhemu.

Jsou to vsechno shody okolnosti, ale v sesti lidech se to deje snadneji, protoze hraci maji hru mene pod kontrolou, je to dost chaoticke. Kdyz k tomu prictu, ze v sesti lidech to hrajeme pomerne dlouho a na zaver to takto rozhodne nekdo, kdo je beznadejne posledni, tak mi to akorat evokuje deskovou Hru o truny. Pevne doufam, ze v peti a ctyrech lidech to bude lepsi.

16.2.2018 14:53:29

stady
tak to te asi ceka celkem zklamani i ve 4 lidech. hrali jsme to 2x. prvni hra se zvrhla na totalni boj 2 vs 2. podruhe uz to tak jednoznacne nebylo ale podzim uz byl take v rezii 1 a 4 proti 2 a 3 v poradi. Proto se celkem tesim az zahrajem v lichem poctu tam by to ten clovek navic mohl docela dobre nabourat. Pri hre jako je tahle vzdy budou vitezit nejake ty sympatie a koalice. me to prijde zabavne. samozrejme melo by se pomahat na zaklade hry a nejakych dohod a ne osobnich sympatii.

16.2.2018 15:10:55 | Upraveno autorem (porovnej)

Sude, liche
Koalice se uzavirat nemusi...

16.2.2018 15:14:31

...
tiež nevidím napr. dôvod uzatvárať alianciu s niekym v 3. sezóne ak som nejaký 1., 2. v poradí - zbytočne uľahčuješ oponentom situáciu. Napr. taký Lotus v 3. sezóne dáva iba Betray mandáty a kašle na alianciu, aby si neznížil honor.

16.2.2018 15:21:03

No
Kdyz jste pred podzimem prvni(sun) a druhy (moon) s tretim(turtle) uzavrou protislunecni alianci. Tak spojenectvi se ctvrtym(lotos) je vic jak povinnost.

Jasny ze spojenectvi neni nutne, ale spolecny harvest nebo marshal je celkem silny duvod pro alianci.

16.2.2018 15:56:28 | Upraveno autorem (porovnej)

4. vs 1.
no... ono to nie je tak ľahké prehovoriť 4tého aby šiel s tebou do aliancie keď už si raz na 1st mieste... :)

16.2.2018 16:16:05

Fox clan
Nezdá se vám schopnost Foxů jako celkem OP? Včera nás přejel rozdílem 100 bodů jen za to, že se mohl nasrat před válkou kam chtěl, tam hrdinně umíral a společně s modrýma kartama mu přinášel bodový zisk za umírání plus dokázal získat dost destiček. Ostatní moc nevěděli, co s ním, po prvním kole už jsme s ním nešli do aliance.

1.4.2018 09:36:27

Bilajz86
Tohle docela horlive resili n BGG, je o tom celkem dlouhe vlakno s ruznyma nazorama, ale co si matne pamatuju, tak to nekdo oznacil za chybu ostatnich, ze to nechavaji dopustit. Jakmile ostatni vedi, co s tim, tak fox pry nema sanci.
I tak mi to ale prijde spatny model jakesi kooperace proti jednomu. Pomalu takovy boss fight :D

1.4.2018 15:55:31

Bilajz86
Mohl bys k tomu napsat vic detailu? Treba jake bylo absolutni skore. 170-70 je neco jineho nez 110-10 a ukazuje to na zkusenosti hracu. I tak je ale na rozdilu 100 bodu neco spatne. To hral za Fox zkusenejsi hrac a zbytek byli novacci? Nebo to bylo jen ve 3-4 lidech, kdy na planu neni takova tlacenice, takze Fox snadneji ziskava provincie?

Kazdopadne jestli jste Foxovi nechali obe karty +1 bod za zabitou figurku, tak jste mu to docela usnadnili. Ne, ze by tim bylo vymalovano, ale hodne mu to pomuze. Jestli hral Fox ve valecnych provinciich dokola Seppuku-oslavne basne, tak holt musite nekdo prebidovat dane akce.

Paradoxne byste mozna vic pojeli Fox tim, ze by s nim sel do aliance nejaky silny valecnik s hodne figurkama rozlezlyma po hernim planu s tim, ze ve fazi valky by diky alianci ani nedoslo k boji a figurky Foxe by nebyly zabite a tudiz by nedostaval body.

1.4.2018 16:45:17

Detail hry Foxu
Hráli jsme to v 5 - 4 zkušení, 1 nováček. Za Foxe hrál průměrně zkušený hráč.
Kartu +1 za zabití jsme mu nechali jen jednu. A právě proto, aby na ni nenahrál body, tak to někteří proti němu zkoušeli hrát na seppuku. Až ve třetím kole to někdo zkusil na rukojmí.
Vyhrál cca se 120 body, druhý Dragonfly měl bodů cca 60. Zbytek pod 50.
Největší problém byl, že dokázal nabrat nějaké roniny, a těmi prudícími jednotkami v prohrané bitvě nabrat prachy, které pak do roninů investoval. A tím, že měl jednotky úplně všude, tak měl suverénně nejvíc peněz.

2.4.2018 17:46:04

Bilajz86
Jo takze nevyhral o 100, ale mel pres 100, to je rozdil. Kazdopadne z tveho popisu zni, ze to zahral Fox netradicne a fakt dobre :)

2.4.2018 20:39:38

Klany

Dnes jsme odehrali nasi 4. hru a zatim se nam teda nejhure hraje s cervemymi. Nechci tvrdit, ze jsou nejslabsi, spis mi prijde, ze jsou tezsi na hrani nez ostatni klany. Podotykam ze oranzovy klan nevlastnim. Ostatni klany maji svou vlastnost primocarejsi a tudiz jednodussi. Mam modre-muzu se volne pohybovat, mam zlute-nakupuji levne, mam fialove-mam volnost vyberu mandatu, mam zelene-muzu pohybovat a bojovat s pevnostmi, ale u cervenych neni tak jasne, kam smerovat svoji strategii, alespon pokud za ne hrajete poprve. A nutno podotknout, ze v kazde hre za ne hral nekdo jiny. Z nasich 4 her byli dvakrat posledni, jednou predposledni a jednou jsem za ne vyhral, i kdyz to nebylo moji zasluhou (viz muj clanek v sekci hrani). Rising sun je hra s jednoduchymi pravidly ale je tezke se naucit, jak ji co nejefektivneji hrat a za cervene to plati dvojnasob. Jinak je to jedna z mych top her a pri kazde partii vladne neskutecna atmosfera a napeti.

22.6.2020 00:14:11

Kanic
Já mám problém spíš s Bonsai, protože mají sice slevu, ale jen 4 peníze, takže sice něco nakoupí, ale v bitvách jsou celkem marní. Koi je velmi silný, když nabereš dostatek peněz. Protože pak mám skoro neomezenou zásobu roninů, kteří ti nemizí, takže se po mapě rozlézt a vyhrát dražbu roninů a tím zvrátit boj o lokaci na svou stranu. A je to první klan, takže vybíráš víc mandátů, než někteří jiní (pokud nehraješ ve třech).

22.6.2020 09:46:37

Elnie

Mne se za bonsai hralo dobre. Snazil jsem se rozlezt do provincii, ktere pri sklizni davaji 3 mince abych si nahromadil co nejvice minci a nasledne kupoval co nejdrazsi karty a hlavne stavel pevnosti. Potom se mi podarilo se slevou koupit obe karty poskytujici vitezne body za pevnosti. A nakonec jsem drtive vyhral. Nevyhoda je, ze ma nejnizsi sest. Ale to jsem vykompenzoval monstry, ktera maji pri nejnizsi cti vetsi silu (tusim jsou to dva demoni).

22.6.2020 10:02:12

Elnie
Asi je to o stylu hraní. Mě u Bonsaie vyhovuje ten levnej nákup, dá se dostat k umíracím kartám, případně k zajímavejm potvorám (mám KS verzi). V alianci s růžovým je to paráda.

22.6.2020 10:09:57

Bilajz86
Je pravda, že potřebuješ alianci i Lotosem, protože když ti jako soupeř utopí nákupy karet, nebo pevnosti, je to dost smutné. Ale nemám to tak nahráno, jak bych chtěl.

22.6.2020 10:44:30

Vybíráme z Bazaru

Gaia Project - desky hráčů
Gaia Project - desky hráčů
Akt. cena: 250 Kč
Končí za: 5 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas