Rising Sun - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 3 - 6
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: neuvedeno
Herní kategorie: desková hra, strategická
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
ADC Blackfire Entertainment - logo
Autoři: Eric M. Lang
Rok vydání: 2018
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Klany

Tak za jaky klan uz jste hrali a jak vam to slo? Ja zatim zkusil Fox a Sun. Foxi schopnost jsem nekolikrat vyuzil je dobra, ale vzhledem k tomu, ze to byla prvni hra nedokazal jsem ji poradne ocenit a tudiz vyuzit. V druhe hre za Sun to uz byla uplne jina liga. Tenhle klan mi prijde opravdu dost silny. Coz potvrdilo i me vitezstvi v teto hre. Zkousel uz nekdo i Moon klan? Jeho schopnost mi prisla dost silna na Shrinech, ale pocet dvou figur v oblasti nam prisel hodne omezujici.
13.2.2018 09:10:35 | Upraveno autorem (porovnej)

ad Moon klan
...obmedzenie sa vzťahuje len na Shrines, nie na regulárne územia (poväčšine ti 2 force na shrine a vyšší Honor stačí na benefit zo shrine...)

13.2.2018 09:48:41

Moon klan

They may never have more than 2 figures in each Provinces or in all the Shrines

13.2.2018 10:01:41

horysimus
...ok beriem späť. Toto si pamätám z kampane. Newermind

EDIT: na druhej strane - Moon má síce nízky honor (začína posledný) a malý income ALE: toho, že niekto zahrá Recruit pred tým ako prídeš na rad - musíš umiestniť Shinto, ak si v aliancii - 2x Shinto - to takmer zaručuje víťazstvo v min. jednom temple vo fáze kami. V prepočte - každý má 3x shinto, ale ty si schopný rozdeliť 6 forco do týchto chrámov, kdežto oponenti len 3. Treba si určite striehnuť počet shinto na mape - nemá žiadny zmysel ich tam nechávať. Pre Moon je prvý mandát (ak ich má obv na ruke) jednoznačne Marshal (ak ho už niekto nezahral) nasledovaný Harvestom - máš Force - využi ju! Toto platí ale len v prvých dvoch sezónach (nikedy len v 1.).
Primárne by sa mal Moon snažiť využiť svoju prevahu v Shrines počas celej hry, ale prevahu vo force na pláne iba počas prvej a druhej sezóny - v tretej je to už prakticky bez špecif. virtues a Lucky Gods nemožné.
Ak moon nezíska 4-6 war tokenov v prvých 2 sezónach, koleduje si o malér :)

13.2.2018 10:07:06 | Upraveno autorem (porovnej)

Moon

Moon muze mit v chramech jen dva Shinto, ne tri

13.2.2018 13:46:14

Pepsson
veď to píšem, toto možno nie je jasné: 3x2 force = v 3 chrámoch po 2 force. Dokážu dať do chrámov dokopy 6 force a ostatné frakcie max 3 force (+1 komainu)

Stále platí 2 Shinto per Temple :)

13.2.2018 13:59:16 | Upraveno autorem (porovnej)

Seladean
Ano v tom máš pravdu. Každopádně neni to klan pro nezkušené hráče. Taktiku opravdu musíš přizpůsobit maximálně schopností klanu. Hráli jsme i s Kami ex. Moon podcenil Susanoo kterou mu protihráč dal do startovní provincie a byl pečenej, vařenej :)

Susanoo zakazuje provincii opustit jakoukoliv figurkou.. Takže proběhl marshal(non Ally) to se nemohl hnout, recruit nemohl nasadit a do konce jara byl v píp.

13.2.2018 14:11:23 | Upraveno autorem (porovnej)

horysimus
toto je zaujímavá situácia - nie je to ale tak, že aspoň shinto môže ísť do temple?
(aj keď nemôžu opustiť krajinu, môžu počas marshalu aspoň urobiť stronghold a tam sa nejak "množiť" a rozliezať po mape :)
ale s tým shinto si nie som istý teda

13.2.2018 14:35:25

Seladean

Pevnost můžeš udělat pouze když marshal jsi dal ty nebo tvůj spojenec. A oba shinty už měl na shrinech ,kde už s nimi dle pravidel do konce sezony nemůžeš hýbat.

13.2.2018 14:40:14

horysimus
áno toto je mi jasné (marshal ty/alebo ali.)... tak chudák moon bol asi smutný do konca hry :)

13.2.2018 14:47:59

To Saladean
Prave ze nepises. Moon muze mit dohromady ve VSECH chramech max 2 shinto! Tzn max force 4

13.2.2018 23:54:24

Peppson
máš pravdu - na toto som úplne zabudol, moja chyba :)

tak platí aspoň 4vs3 je vždy v prospech Moon klanu.

PS: písal som narýchlo v práci - to na moju obhajobu :D

13.2.2018 23:57:04

Susanoo and shinto
Ad FAQ - Susanoo neblokuje shinto, takze je muzes poslat na horu

Pokud mel nejake shinty na svatyni, tak je mohl obetovat pro nejakou schopnost a pak je vyvolat na Susana a prevzit nad nim kontrolu, ne?

14.2.2018 00:06:18 | Upraveno autorem (porovnej)

Shinto

Nerozumim pojmu obetovat pro nejakou schopnost. S shintem se preci na svatyni neda nic delat do dalsi sezony kdy se pred tim stahuji. Nebo to tak neni?

14.2.2018 08:11:57

Kami unbound
Pardon. Nelze obetovat shinta na zridlech (odkaz na stara pravidla) No, v tom pripade - zivot neni vzdycky fer :)

14.2.2018 09:26:33 | Upraveno autorem (porovnej)

Moon vs Sun
Dneska jsem mel moznost poprve zkusit. Vyhral Moon klan (podle me extra silny na prvni pohled). Druhy byl o par bodu Fox klan (taky extra silny imho). Pak o dost vice vzadu treti byl Koi a zoufale posledni jsem byl ja se Sun klanem, ktery mi naopak prijde na prvni pohled totalne nejslabsi. Ale verim ze to chce vice zkusenosti. Ja jsem svoji schopnost vyuzil 2x za celou hru (tedy 2 body a 2 mince) a pokazde to bylo proti Koi klanu, ktery mel v obou pripadech nula bodu :).

Musel bych snad v kazdem rocnim obdobi 10x remizovat pokazde proti jinemu hraci aby mi to prineslo vitezstvi.

Nevim no, bud jsou vyrazne slabi nez ostatni nebo vyrazne tezsi na hrani nez ostatni. Jedno z toho :)

15.2.2018 23:19:22

Dohrano
A v kolika jste to hrali? My hrali v 6ti a vyhral s prehledem Sun klan, ktery nas valcoval ta nerozhodne vyhry (v prvnim boji zisklal 4 body a 4 mince jen diky honoru a totalne valcoval i na to, ze ostatnim ty body a mince odebiral) - bodu 60. O bod druhy skoncil Zelva s dvema drakama (na prvni pohled celkem slabe pevnosti). Treti s 26 body skoncil Bonsai (zoufale se mi nedarilo nakupovat karty, na svatyni Vodníka me prozmenu valcoval Moon, ale i pres cetne strategicke neuspechy celkem dobre). Ctvrty skoncil Moon (dle meho je silne omezujici pocet jednotek a neschopnost poridit si silnejsi monstra nuti vyzobaval zbytky na mape) Predposleni s nejakymi 20 body skoncil mandatovy genius Lotus a poslední Koi, kteremu nesly mince (Sun kradl kde mohl, kradlo se pres vylepseni...) Nezahral se ani jeden betray a v soubojich jsme si dost pomahali a pujcovali penize. Rozlozeni bohu Ryu/Fujin/Amaterasu/Raidzin nenahravalo moc ekonomice, penez bylo pomalu a harvesty jsme za celou hru zahrali asi jen 2x. V 6 nejsou na mape v podstate zadna hlucha mista, malokdo dostal provincie bez boje a az na par chyb hra celkem odsypala (no, 3 a pul s vysvetlovanim pravidel celkem jde), pristi tyden jdeme znovu v 6ti a bude to uplne jina hra (mam nutkani odzkouset to znovu v uplne stejnem rozlozeni hry a otestovat, jestli by to dopadlo stejne). Za me 5 z 5

Edit - Sun klan dle sve ability bod a peniz hraci, se kterym vyhral na Cest, nekrade, ale dostava z banku, porazeny bod a peniz ztraci, pokud mozno

16.2.2018 02:20:31 | Upraveno autorem (porovnej)

Transfery penez
...a roninu mezi hraci ve fazi valky jsou zakazane (vyjma placeni reparaci samozrejme).

Klany zatim hodnotit nedokazu, ale uz ted vim, ze v 6 lidech je to chaos s kingmakingem.

16.2.2018 04:44:19

Kingmaking

Nemuzu souhlasit. I kdyz nekdo bodove vitezi nedava mu to zadnou dalsi prevahu nad ostatnimi hraci. Kazdy boj je otevreny a celkem dost napinavi. Zalezi jakou strategii hrac zvoli. Pokud nekdo zacne bodove utikat zalezi na koalicich jak se k tomu postavi. Ja osobne vyhral s prehledem jaro a v lete jsem byl rad ze jsem nahrabal body sepukou. Nemel jsem sanci cokoliv vyhrat. Docela se tesim az zahrajem v lichem poctu tam vidim opravdove vyuziti Betray...

16.2.2018 08:15:48

Pepsson

Pěkný report. Jen mě zarazilo to, že jste si půjčovali peníze v soubojích. Tady pozor. Peníze a Roniny lze předávat jiným hracu pouze v Tea ceremony a hraní mandátu, v War phase už ne. První hru jsme hráli toto špatně.

16.2.2018 08:16:31

Predavani penez a roninu
TAk s Roninama jsme neobchodovali, ale uplaceni je povoleno kdykoliv, ne? Nebo jsem to v pravidlech prehledl?

Celkem by to ale nic nezmenilo na tom, ze Sun klan by vyhral na plne care i tak, a mozna by Zelva nemela tolik vyhranych bitev....

16.2.2018 09:39:23 | Upraveno autorem (porovnej)

valecna faze
zadny predavani penez ani roninu

16.2.2018 09:52:29 | Upraveno autorem (porovnej)

Pepsson

Uplácet se smí je v tea ceremony a v politické fázy. Během war fáze už nikoliv.

16.2.2018 09:58:37

Valka
Puvodni prispevek smazan autorem kvuli chybam v interpretaci prvidel

16.2.2018 09:58:48 | Upraveno autorem (porovnej)

az takhle jednoduse bych to nevidel
nam se tedy jeste nestalo ze by nikdo nemel zadne penize... moon klan ma silu figurky 2... zelvakovi se pocitaji i pevnosti... mostra... sun vitezi preci jen na remize... staci aby v jedne bitve dali hraci sepuku a predbehnou sun v honoru... nemluve hostage... je mnoho zpusobu jak se branit sun v jeho schopnosti

16.2.2018 10:10:34 | Upraveno autorem (porovnej)

penize
Puvodni prispevek smazan autorem kvuli chybam v interpretaci prvidel

Ono ve 4 nebo 3 hracich se preskakuje snadno. v 6 uz to nejde tak snadno

16.2.2018 10:14:14 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Dostihy a Sázky cestovní
Dostihy a Sázky cestovní
Akt. cena: 59 Kč
Končí za: 4 dny

Offcanvas