nepřihlášený

přihlásit

registrovat

Rise of Empires

Počet hráčů: 2 - 5
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 150 min
Herní svět: neuvedeno
Herní kategorie: budovatelská, diplomacie, ekonomická
Čeština: není
Vydavatelé: Mayfair Games
Phalanx Games
Autoři: Martin Wallace
Rok vydání: 2009
Sdílej: Facebook

Popis hry

Upravit

Není malých říší.
- wargamerské úsloví

Ve hře Rise of Empires ovládáte svou civilizaci a pozorujete její vývoj od úsvitu dějin až po současnost. Třebaže každý hráč začíná pouze s malým bezmocným nárůdkem, díky důmyslné hře má každý hráč nashromáždit bohatství, rozšířit své území a vydobýt svému národu věčnou slávu.

Jedná se o složitější civilizační hru pro pokročilé hráče se zajímavými mechanismy a velmi nízkou mírou náhody. Určitou výhodou může být na její kategorii relativně krátká herní doba, která je pod tři hodiny.

Průběh hry:

Hra je rozdělena na tři epochy; každá epocha se potom skládá ze dvou hracích kol - kola A a kola B, které je jakýmsi zrcadlovým odrazem kola A. V každém kole se pak v tomto pořadí odehrají následující fáze:

  • Vyložení nových kartiček - Ty ve hře představují pokrok, nová území, říše a stavěná města.
  • Akce hráčů - Těch může každý z hráčů provést nejvýše šest. Akce hráči provádějí umisťováním speciálních disků surovin na akční pole. Záleží zde přitom na pořadí a také na počtu akčních políček pro danou akci (omezený počet políček mohou zabrat soupeři). V kole B si potom hráči berou své žetony nazpátek a příslušné akce vykonávají - jedná se o zisk kartiček (tedy pokrok, říše, města, atd.) či obchodování.
  • Jídlo - Při jeho nedostatku hráč ztrácí vítězné body.
  • Příjem - V této fázi hráči získávají suroviny a zlato (důležité při zabírání akcí v dalších kolech) podle dobytých území či získaných kartiček území.
  • Zisk vítězných bodů - Ty hráčům přináší určité kartičky měst, určité kartičky pokroku a v neposlední řadě ovládaná území.
  • Určení pořadí hráčů v dalším kole - Hráč s nejmenším počtem vítězných bodů si může určit vlastní pořadí, následuje hráč s druhým nejmenším počtem, atd.


Konec hry:

Hra končí na konci třetí epochy, tj. na konci šestého kola. Vítězem se stává hráč s nejvyšším počtem bodů.

 

Autor: PJ