Řím - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 2
Doporučený věk: od 8 let
Herní doba: 45 min
Herní svět: Starověk
Herní kategorie: desková hra, ekonomická
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: Corfix
Queen Games
Autoři: Stefan Feld
Rok vydání: 2005
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Balíčky...Haruspex a Aesculapinum

Nějak mám hokej v identifikaci balíčků. Odkládací hromádka /to je ta, která je nachystaná k dobírání karet u žetonu s karami?/ Odhozené karty jsou ty "nezakryté"? /tzn. že leží na desce lícem nahoru a po sporřebování "odkládácí hromádky" se z ní udělá "zakrytá"A odkládací hromádka?/

ad) HARUSPEX - hráč si může z balíčku zakrytých karet vybrat...tj. z balíčku z odkládacích karet (těch u žetonu s kartami?)

ad)AESCULAPINUM - vzít si z odkládacího balíčku...(opět ten u žetonu s kartami?)

Proč u Haruspexe se jmenuje tedy balíček "zakrytý" a u AESCULAPINUM pouze "odkládací"?

a jajaj

Jak to chápete Vy????
11.11.2009 13:33:25

Zakrytý = Dobírací
Ve Římu, tak jak v jiných hrách, jsou dva balíčky:
1.) Dobírací (zakrytý)
2.) Odkládací (odkrytý)

Jak fungují karty Haruspex a Asculapinum je jasné už z charakteristiky těchhle karet a odpovídají příběhu hry:

Haruspex je "věštec" a tudíž pomocí něho můžeš prohledat dobírací balíček - tedy haruspex ti pomůže vyvěštit co tě teprve čeká.

Aesculapinum je chrám boha "léčení" - jakási nemocnice a tudíž pomocí něho můžeš "vyléčit"(vrátit k tobě z odhazovacího balíčku) už zavražděné postavy.

11.11.2009 13:49:15

to kren - Díky!
srozumitelněji to už nešlo :-), díky moc.
Na svoji obhajobu uvádím, že jsem naprostej začátečník/nadšenec, tak se ptám tak nějak "hodně laicky"...

11.11.2009 14:16:03

ta"jemná"

pro ty slabší ještě jenou, krene, prosím :-)
jenže teď koukám do pravidel a pod bodem "dobírání karet" si vytáhne hráč z odkládací hromádky (jednu si ponechá a zbylé odkryté odhodí). Dobírá si tedy z dobírací hromádky, ne jak je tam napsáno z odkládací???

11.11.2009 15:03:52

tajemná
jj to bude překlep, když si lížeš karty tak je to z dobírací (zakryté) hromádky.

11.11.2009 15:15:58

Dobírací balíček
Jsem teď v práci, tak se nemůžu do pravidel podívat, ale paladin91 má pravdu. Pokud je to v pravidlech tak napsáno, tak je to 100% překlep. Funguje to tak, že tolik kolik máš na kostce (kostkách, které položíš na žeton s ikonou karet určuje kolik si vezmeš z DOBÍRACÍHO (zakrytého) balíčku karet. Jednu z těch co jsi si vzala si necháš v ruce a zbytek odhodíš na ODHAZOVACÍ (odkrytý) balíček.

11.11.2009 15:20:46

ta"jemná"

Mecenáš trolíků

Díky, pánové
...

11.11.2009 16:21:00

PJ

Sice nejsem křen...
...ale pokusím se odpovědět. Jsem přesvědčen, že v pravidlech je chyba (nebo ses přehlédla). Dobírá se samozřejmě z dobíracího balíku (který je rubem karet nahoru). Dobírání = hovorově lízání karet. Karty se standardně lížou z dobíracích balíků a zahazují na odhazovací balíky.

11.11.2009 17:24:18

PJ

Koukám, že odpovídám s křížkem po funuse...
...ale aspoň nejsme ve při :-)

11.11.2009 17:25:17

to PJ
...s křížkem po funuse, ale aspoň to je potvrzený, že to tak je, jak to je :-)

11.11.2009 17:29:19

Vybíráme z Bazaru

Zaklínač: Starý svět Deluxe CZ
Zaklínač: Starý svět Deluxe CZ
Akt. cena: 3500 Kč
Končí za: 7 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas