Regatta - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2–4
Doporučený věk: od 5 let
Herní doba: 15 min
Herní svět: neuvedeno
Herní kategorie: dětská hra
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
Albi - logo
Autoři: Emmanuel Fille
Martine Moisand
Rok vydání: 2010
Sdílej: Facebook

Popis hry

Upravit

Vítr napíná plachty, naleštěné trupy lodí se lesknou v paprscích slunce, nic nebrání odstartovat další napínavý závod plachetnic. Všichni doufají, že jim příznivý vítr vydrží až do cíle.

Popis hry

Regatta je závodivá hra pro 2 až 4 hráče. Cílem hry je být prvním, kdo se svojí plachetnicí zdolá bójkami vytyčenou trasu.

Na jednu stranu stolu umístíme dvě bílé bójky, které vytyčují startovní a zároveň cílovou čáru. Červená a zelená bójka vytyčí body, které je během závodu nutno objet. Každý z hráčů obdrží ze zamíchaného balíčku 5 karet. Lodě se seřadí na startovní čáře. Hra může začít.

Průběh hry

Hráč na tahu umístí jednu z karet z ruky před špičku lodě tak, že šipka na kartě mu ukáže cestu, po které popluje. Poté přemístí loď zádí před konec šipky. Některé z karet hráči dávají volbu vybrat si z více cest. Speciální symboly na kartách dovolují hráči zužitkovat kapitánské zkušenosti (zahrát ještě jednu kartu), využít příznivý vítr (zahrát danou kartu dvakrát), nebo znemožnit soupeři jeho tah.

Hráč není omezen přesně definovanou trasou, pro zdárné dojetí do cíle musí jen po cestě ve správném pořadí objet dvě vymezující bójky. Může tedy klidně vyrazit rovně vpřed a zahýbání řešit až v poslední chvíli, nebo naopak hned od startu vyrazit prudce vlevo a první bójku objet velkým obloukem. Hráč nesmí s lodí skončit pohyb přímo před soupeřovou lodí a tak mu zablokovat možnost tahu a musí se vyhýbat případným překážkám na stole. V případě nutnosti může hráč namísto pohybu pomocí karty zůstat stát a vyměnit si jednu až tři karty, nebo natočit loď potřebným směrem.

Zvítězí hráč, který jako první celou délkou lodi projede cílem.

Autor: Jedudedek

Vybíráme z Bazaru

Hra o trůny kar.hra,komplet CZ+ Fury of the Storm
Hra o trůny kar.hra,komplet CZ+ Fury of the Storm
Akt. cena: 10000 Kč
Končí za: 12 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas