Red7 - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2–4
Doporučený věk: od 9 let
Herní doba: 10 min
Herní svět: Abstraktní
Herní kategorie: karetní hra
Čeština: ke stažení
Vydavatelé:
MINDOK - logo
Autoři: Carl Chudyk
Chris Cieslik
Rok vydání: 2014
Sdílej: Facebook

Popis hry

Upravit

 „A pojedeme na postupky...“

Red7 je jednoduchá karetní hra, ve které mají hráči za úkol zůstat jako poslední ve hře a tím sbírat body.


Příprava hry:

Hra se hraje na předem neurčený počet kol, během kterých se hráči snaží nasbírat potřebný počet bodů nutný k vítězství. Na začátku každého kola každý hráč obdrží do ruky sedm karet a k tomu jednu kartu před sebe na stůl (do své tzv. „palety“). Zbytek karet tvoří dobírací balíček. Hráč po levici hráče s kartou nejvyšší hodnoty v paletě začíná.


Průběh hry:

Na začátku hry platí jednoduché pravidlo: Hráč s kartou nejvyšší hodnoty v paletě vyhrává. Hráč, který je na tahu, musí na konci svého tahu vyhrávat, aby nevypadl ze hry. Toho se dá docílit třemi způsoby:

  1. Vyloží jednu kartu z ruky do palety tak, aby byl aktuálně hráčem, který vyhrává podle aktuální podmínky.

  2. Vyloží jednu kartu z ruky do odhazovacího balíčku (tzv. „plátno“) a podle její barvy změní podmínku výhry. Podmínek je stejně jako barev karet sedm a kromě „měj vyloženou kartu nejvyšší hodnoty“ ve hře najdeme podmínky jako např.: „měj nejdelší postupku“, „měj nejvíce sudých karet“ apod. Všechny podmínky se týkají karet v hráčově paletě.

  3. Vyloží kartu jak do palety, tak na plátno.

V případě remízy se vždy posuzuje nejvyšší karta v nejlepší kombinaci remizujících hráčů. Rozhoduje nejprve její číselná hodnota (vyšší je lepší), pokud je číslo stejné, rozhoduje barva podle určeného klíče. Pokud hráč nesplňuje na konci svého tahu podmínku, že vyhrává podle momentálních pravidel, vypadává a jeho karty jsou odloženy mimo hru.

Pokud hráč odhazuje kartu na plátno a její hodnota je vyšší, než počet karet, které má hráč vyloženy před sebou, dobírá si novou kartu z dobíracího balíčku (pokud v něm ještě nějaká karta je).

Existuje rovněž pokročilejší varianta, kdy liché karty vyvolávají specifický efekt, jsou-li hrány do palety („kradení“ cizích karet, dobírání z balíčku atd…).


Konec kola/hry:

Kolo končí v okamžiku, kdy ve hře zůstane poslední hráč. Ten si stranou odloží všechny karty poučítané do finální podmínky jeho výhry a jejich číselnou hodnotu si počítá jako body. Na konci každého kola si hráči spočítají, zda dosáhli cílového počtu vítězných bodů (liší se podle počtu hráčů ve hře). Pokud ne, začíná další kolo, pokud ano, hráč, který má aktuálně nejvíce bodů, se stává vítězem hry.

Autor: Kew

Vybíráme z Bazaru

Unmatched: Cobble and Fog
Unmatched: Cobble and Fog
Akt. cena: 700 Kč
Končí za: 3 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas