RattleSnake - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2–4
Doporučený věk: od 8 let
Herní doba: 15 min
Herní svět: Zvířátka
Herní kategorie: desková hra, logická
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Bard - Centrum Gier
Fantasy Flight Games
Nexus
Autoři: Roberto Di Meglio
Rok vydání: 2007
Sdílej: Facebook

Popis hry

Upravit

Opodál se ozvalo charakteristické zachřestění, upozornění, že had je blízko. Je třeba postupovat pomalu a opatrně. V těchto pustinách by uštknutí znamenalo jistou smrt. Chřestýš však umí být trpělivý….

Hra RattleSnake je založena na magnetických silách mezi jednotlivými magnety, které představují hadí vajíčka. Ty hráči rozmisťují postupně na herní plán ve snaze zbavit se všech vajíček, které každý hráč dostane na začátku hry.

Hlavními herními prvky jsou:

  • herní plán, na kterém jsou zobrazeni různobarevní hadi – chřestýši

  • 12 zaoblených oválných magnetů představujících hadí vajíčka

  • jednu šestistěnnou hrací kostku, na které jsou místo čísel obrázky hlav chřestýšů v různých barvách.

Příprava hry

Rozložíme hrací plán na pevnou a rovnou podložku. Podle počtu hráčů přidělíme každému daný počet magnetů (2 hráči – každý po 6 magnetech, 3 hráči – každý po 4 magnetech, 4 hráči – každý po 3 magnetech). Začíná nejmladší z hráčů.

Průběh hry

Začínající hráč si nejprve hodí kostkou, na které mu padne některá z barev chřestýšů z hracího plánu. Na tohoto chřestýše, na herní plán, pak položí jeden ze svých magnetů. Toto dělá postupně každý z hráčů.

Háček je však v tom, že čím více je magnetů na herní ploše, tím je vyšší pravděpodobnost,
že se některé z nich scuknou k sobě (s ohledem na tvar magnetů se při jejich spojení ozve chřestivý zvuk), nebo je některý magnet naopak magnetickou silou z plochy vytlačen.

Pokud se hráči v průběhu jeho tahu stane, že se některé magnety spojí, všechny tyto spojené magnety si musí vzít. Může však stále umístit jeden ze svých magnetů, pokud se tak ještě nestalo. Stejně tak si musí vzít magnet/y, které jsou v průběhu jeho tahu vytlačeny z hracího plánu.

Konec hry

Hra končí ve chvíli, kdy některý z hráčů úspěšně umístí svůj poslední magnet na herní plán. Tento hráč se také stává vítězem.

UPOZORNĚNÍ

Je důležité si uvědomit, že manipulujete s magnety. Proto si dávejte pozor na hodinky, mobilní telefony a jiná elektronická zařízení!!!

Autor: Sigi

Vybíráme z Bazaru

Rallyman 1.144 + Dirt 1.144
Rallyman 1.144 + Dirt 1.144
Akt. cena: 3000 Kč
Končí za: 3 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas