Rapido - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 8
Doporučený věk: od 6 let
Herní doba: 15 min
Herní svět: Zvířátka
Herní kategorie: karetní hra, dětská hra, postřehová
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: Dino Toys
Autoři: neuvedeno
Rok vydání: 2019
Sdílej: Facebook

Popis hry

Upravit

Tento popis ještě nebyl definitivně schválen. Pokud chcete, můžete zkusit navrhnout vhodnější verzi, která by lépe odpovídala ideálnímu popisu.

Na našem dvoře žije spousta různých zvířátek, velkých i malých. Někdy tu bývá pořádný mumraj a hemžení. A není divu, že člověka z toho všeho štěkání, bečení, hýkání, kokrhání, mňoukání, chrochtání, mečení, frkání a kdákání může snadno rozbolet hlava.

To se nedá vyprávět, to se prostě musí zažít. Úplně nejlepší bude, když se k nám přijdete někdy podívat a všechna zvířátka si prohlédnete na vlastní oči. Ale mám obavu, že nikdy neuvidíte úplně všechny obyvatele našeho dvorku pohromadě. Jedno ze zvířátek se vždycky někam schová a není k nalezení. No a příště to samé napadne zase někoho dalšího...

Paměťově postřehová hra Rapido využívá kulaté karty podobného typu a provedení jako proslulá hra Dobble. Úkolem hráčů je odhalit jedno chybějící zvířátko na právě vyložené kartě a následně tuto kartu sebrat. Podle věku a schopností hráčů je možné zvolit jednu ze dvou variant:

  • jednodušší, v níž hráči hledají zatoulané zvířátko z celkem 6 domácích zvířat v sadě,
  • obtížnější, v níž hráči hledají zatoulané zvířátko z celkem 12 domácích zvířat v sadě.

Pro každou z těchto variant se použije jedna strana oboustranně potištěných karet.

Příprava hry:

Na stůl se položí dvě pomocné referenční karty, které vyobrazují kompletní sadu zvířátek na dvoře, tedy na těchto kartách žádné nechybí. Herní karty v počtu 73, každá s jedním chybějícím zvířátkem, se zamíchají a vytvoří se z nich dobírací balíček. Ten se položí na stůl stranou se zvolenou obtížností dolů.

Průběh hry:

První karta z dobíracího balíčku se otočí a vyloží se na stůl tak, aby na ni hráči dobře viděli. Všichni hrají současně a každý se snaží jako první zjistit, které zvířátko na kartě chybí. Ve chvíli, kdy má některý hráč dojem, že zná správnou odpověď, řekne nahlas jméno zvířátka a kartu chytí rukou. Pokud uhodl správně, kartu si vezme k sobě a ta se mu počítá jako vítězný bod. Pokud se ale naopak spletl, musí jako pokutu vrátit dospodu dobíracího balíčku dvě svoje karty.

Konec hry:

Hra končí ve chvíli, když dojdou karty v dobíracím balíčku. Vítězem se stává hráč, který má na konci hry před sebou nejvíc sebraných karet.

Varianty hry:

  • Dobírací balíček je rozdělený na dva vedle sebe. Na stole tak jsou vyložené vždy dvě karty, na kterých hráči hledají chybějící zvířátka.
  • Karty v dobíracím balíčku jsou orientovány náhodně, takže jednou bude na stole k hledání vyložena karta s 5 zvířátky, jindy zase s 11 zvířátky.
  • Místo pojmenování chybějícího zvířátka musí hráči napodobit jeho zvuk.
  • Hra zcela bez použití pomocných referenčních karet, což znamená, že hráči jsou odkázáni výhradně na svou paměť.

Autor: Screen

Vybíráme z Bazaru

World of Tanks Rush základní hra + Poslední bitva
World of Tanks Rush základní hra + Poslední bitva
Akt. cena: 620 Kč
Končí za: 1 den

Nejnovější otázky

další >>

Offcanvas