nepřihlášený

přihlásit

registrovat

Qwixx

Počet hráčů: 2 - 5
Doporučený věk: od 8 let
Herní doba: 15 min
Herní svět: Abstraktní
Herní kategorie: strategická
Čeština: undefined
Vydavatelé: Game Factory
MindOK
Nürnberger-Spielkarten-Verlag
White Goblin Games
Autoři: Steffen Benndorf
Rok vydání: 2012
Sdílej: Facebook

Popis hry

Upravit

Qwixx je jednoduchá logická kostková hra. Ve hře jsou 2 bílé (univerzální kostky) a 4 barevné kostky. Ve stejných barvách jsou také čtyři řády čísel (2-12). Aktivní hráč vždy hodí všemi kostkami a vybere dvě z nich, jejichž součet zapíše do zvoleného řádku. Součet dvou bílých kostek může použít každý hráč na jakýkoli řádek; barevné kostky může použít pouze aktivní hráč, vždy pouze na řádek dané barvy s použitím součtu „1 bílá + 1 barevná“.

Zapsat je však možné pouze takový výsledek, který je v případě červené a žluté nižší a v případě modré a zelené barvy vyšší, než předchozí zapsané hody. Je možné čísla vynechávat. K vynechaným číslům se však již nelze vracet. Pokud hráč vyškrtne hodnotu na řádku nejvíce vpravo (12 u červené a žluté a 2 u modré a zelené) a zároveň má v řádku alespoň 6 vyškrtnutých čísel, je tento řádek pro všechny hráče do konce hry zavřen - není již možné tuto barvu zapisovat. Po zavření dvou barev hra končí. Pokud při svém hodu hráč nechce nebo nemůže do žádného řádku zapsat výsledek, ztrácí 5 bodů. Pokud během hry takto chybuje čtyřikrát, hra také končí.

Na konci se sečtou křížky v každé řadě dle legendy na hrací kartě (čím více křížků v jednom řádku, tím více hráč získá bodů). Vítězem se stává hráč s nejvíce body.

Autor: Mirda-ta

Vybíráme z aukcí

Marvel United X-men X-Force
Marvel United X-men X-Force
Akt. cena: 400 Kč
Končí za: 1 den

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>