Pyramida - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2–2
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Starověk
Herní kategorie: logická
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: neuvedeno
Autoři: neuvedeno
Rok vydání: 1990
Sdílej: Facebook

Popis hry

Upravit

Hra Pyramida je hrou, ve které se dva hráči, stojící proti sobě, snaží dostat se se svými kameny na vrchol pyramidy, a to dřív, než to učiní soupeř.

Příprava hry:

Na základnu pyramidy se na tmavá pole rozestaví střídavě bílé a černé kameny. Světlá pole během celé hry zůstávají neobsazena. Hru začíná hráč za bílé. 


Průběh hry:

Hráči střídavě posouvají své žetony po černých polích směrem k hrotu pyramidy, nebo i směrem opačným, a to vždy o jedno pole, s výjimkou stavu, kdy hráči zbývá na plánu poslední kámen. V takovém případě může hráč tímto kamenem posouvat o jedno nebo dvě pole. Táhne-li hráč směrem k hrotu a kdekoli po tomto tahu sousedí s kamenem soupeře, uskuteční tzv. kontaktní útok a kámen soupeře se musí posunout o pole směrem k bázi. Pokud kdekoli na plánu nastane situace, kdy ve sloupci nad sebou jsou pouze tři kameny, a to v takovém pořadí, že blíže hrotu je kámen jedné barvy a zbylé dva jsou barvy jiné, pak nastává tzv. sloupcový útok a hráč, který měl svůj kámen nejvýše, jej postaví pod oba zbylé na černé pole. U obou typů útoku, pokud nelze sestoupit níže, pak útočící hráč hraje ještě jednou. Kámen, který se dostane na vrchol pyramidy, se bere z hracího plánu.

Konec hry:

Pokud některý z hráčů třikrát opakuje stejnou pozici se svými kameny, hra končí, a hráč který tuto pozici třikrát zopakoval, prohrál. Další možnost konce hry je ta, kdy se jednomu z hráčů podaří všechny své kameny dostat na hrot pyramidy. Tento hráč vyhrává.

Autor: Paco

Vybíráme z Bazaru

Arcadia Quest
Arcadia Quest
Akt. cena: 1500 Kč
Končí za: 2 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas