Pylos - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 2
Doporučený věk: od 8 let
Herní doba: 10 min
Herní svět: Abstraktní
Herní kategorie: strategická, logická
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
Albi - logo
Autoři: neuvedeno
Rok vydání: 1994
Sdílej: Facebook

Popis hry

Upravit

Dostaňte se až na vrchol pyramidy.

Pylos je další ze sady dřevěných her francouzské společnosti Gigamic. Jedná se o poměrně rychlou hru pro dva hráče, ve které si osvěžíte logické myšlení, strategii i svou pozornost.

Hra obsahuje hrací desku s celkem 16 důlky ve tvaru čtverce 4x4 a celkem 30 kuliček, po patnácti od světlé a tmavé barvy. Hráči střídavě kladou na hrací plán kuličky své barvy a pomocí jednoduchých pravidel se snaží uchovat si více kuliček než soupeř, aby právě jejich kulička byla ta poslední, která bude kralovat na vrcholku pyramidy.

Recept na to, jak si uchovat svoje kuličky, přináší dvě jednoduchá pravidla:

  1. Hráč může buď na hrací plán umístit kuličku ze svojí zásoby, nebo může již zahratou kuličku vyzdvihnout v pyramidě o patro výše.
  2. Druhé pravidlo hovoří o vytvoření řady 3 až 4 kuliček jedné barvy v některém z pater pyramidy. Potom má hráč, kterému se tato piškvorková konstelace povedla,  možnost odebrat si jednu, popř. dvě kuličky dle svého rozhodnutí z polopostavené pyramidy zpět do své zásoby.

 

Hra končí, jakmile jednomu hráči dojdou kuličky a druhý hráč tak doskládá pyramidu a obsadí svou kuličkou vrcholek pyramidy.

Autor: aluka

Vybíráme z Bazaru

Farmerama
Farmerama
Akt. cena: 400 Kč
Končí za: 7 dnů

Offcanvas