Pulsar 2849 - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2–4
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Sci-fi
Herní kategorie: desková hra
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
MINDOK - logo
Autoři: Vladimír Suchý
Rok vydání: 2017
Sdílej: Facebook

Popis hry

Upravit

Píše se rok 2849 a chystá se intergalaktický energetický boom. Průzkumné lodě soupeřících korporací se blíží k okraji nově objevené hvězdokupy s vysokou koncentrací pulsarů, připraveny vytěžit a zužitkovat její bohatství.

Ve hře Pulsar 2849 se hráči pomocí výstavby ohromných těžebních a distribučních megastruktur snaží rozšířit mezihvězdný prostor, který jejich korporace ovládají. Orbitální generátory shromažďují energii emitovanou pulsary a vysílají jí na neuvěřitelné vzdálenosti. Transmittery pak zachycenou energii distribuují na odlehlé planety, právě objevené průzkumnými výsadky. Dosud nevyužité obchodní příležitosti čekají jen na vás!


Příprava hry:

Doprostřed stolu položte herní plán (hvězdokupu), přehledový plán, plán na generátory a modifikátory (na ně nachystejte tyto komponenty), poblíž položte značku mediánu a kostky. Planetární systémy zamíchejte a 16 z nich zakrytě rozdejte na lokace na plánu hvězdokupy. Bonusové žetony za průzkum zamíchejte a vytvořte z nich zakrytý sloupeček. Vylosujte 3 ze 6 zakázek a 3 ze 6 dílů plánu technologií (po jednoum dílu každé ze tří kategorií). Nachystejte počítadlo kol. Inženýrské kostky a další žetony položte v dosahu hráčů. Připravte sloupečky transmitterů a vyložte počáteční nabídku. Každý hráč si vybere barvu a vezme si všechny komponenty v této barvě, poté umístí příslušné ukazatele na jednotlivé herní plány.


Průběh hry:

Hra trvá 8 kol. Každé kolo se skládá z následujících fází v tomto pořadí:

  1. Fáze kostek: Každé kolo začíná hozením kostek. Ve 4 hráčích potřebujete všech 9 stříbrných kostek, ve 2 nebo 3 hráčích pouze 7. Každý hráč si vybere 2 kostky, které pak použije během své akční fáze. Hodnoty vybraných kostek ovlivňují pozici hráče na stupnicích. Poté, co si všichni vyberou, zbude jedna kostka navíc (v 2 hráčích tři kostky). Tuto zbylou kostku lze během akční fáze zkopírovat a použít jako bonusovou.

  2. Akční fáze: Každý hráč má jeden tah, během něhož utratí kostky za vybrané akce. Každá akce ve hře vyžaduje kostku určité hodnoty. Když platíte za provedení akce, musíte vždy použít kostku s přesnou hodnotou, nebo k úpravě hodnoty kostky použít (odhodit) modifikátor. Zaplacenou kostku položte zpět do společné zásoby. Během svého tahu můžete létat průzkumnou lodí, pracovat na pulsarech, stavět transmittery, patentovat technologie nebo pracovat na speciálních projektech na ústředí.

  3. Produkční fáze: Poté, co všichni hráči odehrají svou akční fázi, nastává produkční fáze kola. V ní hráči získávají inženýrské kostky a body a připravují se na další kolo. Je třeba: určit nové pořadí hráčů, rozdělit inženýrské kostky, udělit penalizace za pozici na stupnicích a rozdat body (a příp. inženýrské kostky) za aktivované transmittery, zprovozněné generátory a technologie.


Konec hry:

Hra končí po osmém kole. Na konci hry hráči získají body za některé bodované úkoly a hráč s nejvíce body se stává vítězem hry.

Autor: NakashiObDen

Vybíráme z Bazaru

Duchové ostrova+promo 1,2 +Trny a drápy+insert H.
Duchové ostrova+promo 1,2 +Trny a drápy+insert H.
Akt. cena: 2025 Kč
Končí za: 2 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas