Puerto Rico - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 3 - 5
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Období kolonizace
Herní kategorie: strategická, budovatelská
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Albi
Alea
Devir
Lacerta
Rio Grande Games
Tilsit
Autoři: Andreas Seyfarth
Rok vydání: 2002
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

obchodní společnost

Zdravím všechny hráče. Puerto Rico jsem si pořídil nedávnoi a narazili jsme na zádrhel v pravidlech. Prosím pomozte mi rozlousknout pro mě nejasnou Obchodní společnost (OS) v této hře. V pravidlech se píše, že OS nakupuje pouze zboží, které ještě nemá, a že obsažené zboží v OS zůstává dokud nejsou obsazena všechna čtyři pole k tomu určená. V tomto pojetí jsme si OS zablokovali tím, že každý ze tří hráčů prodal do OS po jednou kusu zboží (indigo, kávu a cukr). Pak jsme tedy nebyli schopní prodat cokoli jiného, neměli jsme finance a jediná možnost co nás napadla byla, že se musíme snažit rozšířit plantáže o tabák - což ale nikdo nechtěl. Takže konec hry. Tak nevím, jestli jsme tento prvek pochopili špatně nebo jestli si máme pravidla rovnou nějak sami přizpůsobit (což se mi z principu moc nelíbí). Jak hrajete vy? Předem díky..
20.1.2011 17:53:48

obchodni spolecnost
ahoj. pochopili ste to spravne. toto sa stava vacsinou na zaciatku hry, ked hraci obsadia obchodnu spolocnost troma najlacnejsimi surovinami - kukuricou, indigom a cukrom. nezostava nic ine iba zacat produkovat tabak alebo kavu, pripadne si kupit uctarnu - na predavanie rovnakych surovin.
k vasej hre - na obchodnikovi sa teda muselo po tolkych kolach viacero dublonov, ak ste ho nebrali - preto sa ho oplatilo zobrat a nepredat noic alebo predat kukuricu.

20.1.2011 18:08:01

obchodní společnost
diky moc! ;)

25.1.2011 21:04:51

Vybíráme z Bazaru

Monstrum: Frankensteinovi dědicové NOVÁ
Monstrum: Frankensteinovi dědicové NOVÁ
Akt. cena: 800 Kč
Končí za: 6 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas