Puerto Rico - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 3 - 5
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Období kolonizace
Herní kategorie: strategická, budovatelská
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Albi
Alea
Devir
Lacerta
Rio Grande Games
Tilsit
Autoři: Andreas Seyfarth
Rok vydání: 2002
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

ERRATA

Toto není otázka, ale errata nové české verze. Dávám sem s pocitem, že tady to bude nejsnáze k nalezení:

Pravidla:

Str. 10, Manufaktura, poslední věta příkladu kurzívou: "Z banku dostane 2 d, protože vyprodukoval zboží dvou druhů." Má být správně "(...) dostane 1 d (...)"

EDIT: za vyprodukované zboží máte dostat 1/2/3/5 dublonů, ne x/x/x/4, jak je uvedeno v pravidlech i na destičce budovy.

Str. 13, Hájovna, text tučně "Funkci hájovny je možno využít, i když není obsazená, a les není nutné (ani možné) obsazovat kolonisty vůbec!"
Pochybnosti lépe odstraňující text: "Pro získání slevy už nemusí být samotná hájovna obsazená a les není nutné (...)"

Str. 13, Velkosklad, poslední řádek popisu funkce "(...) plus navíc libovolné množství zboží tří dalších druhů." Má být správně "(...) plus navíc tři libovolné válečky zboží."

Stejně tak hnědý text pod obrázkem tamtéž: místo textu "možnost skladovat navíc zboží tří druhů (...)" má být správně "možnost skladovat navíc 3 libovolné válečky zboží (...)"

Tato chyba se opakuje i na samotné destičce budovy Velkosklad.

EDIT: Str. 15, svitek vlevo, poslední odrážka sem nepatří - škrtnout.
3.4.2017 11:11:37 | Upraveno autorem (porovnej)

přesun
A v diskuzích nebude k nalezení? Přesunuto.
A mimochodem, nejsnáze k nalezení bude v souborech ;-)

3.4.2017 16:07:22

...
Ty jsi admin, ty rozhoduješ. Na soubor se mi toho jevilo málo. A v otázkách je podstatně méně vláken, takže to později zapadne pod čáru ponoru, ale nechávám na tobě.

3.4.2017 16:30:46


bych se taky přimlouval za soubor

viz např. errata k Wir sind das Volk ;)

3.4.2017 23:18:36

šlechtici - výběr budov
jak přesně má probíhat výběr budov, když se hraje s oběma rozšířeníma ?, nějak mi nehraje český překlad s originálem

6.4.2017 15:29:42

Výběr budov
Z pravidel mi celkem jednoznačně vyplývá tohle:

1) Nejdříve dojde k aplikaci Nových budov, tedy provede se výběr dle pravidel 1. rozšíření.
2) Poté se přidají nové "šlechtické" budovy 2. rozšíření.

V krabici je i oboustranný plánek budov, kde na druhé straně jsou extra políčka pro šlechtické budovy.

6.4.2017 16:18:06

jirka bauma
Co prosím zde nehraje? Jak píše Zruda, toto je z odst. Příprava hry u rozšíření "Šlechtici" na str. 15 celkem krystalicky jasné.
Čemu prosím říkáš originál? Je velmi častou chybou za originál považovat anglický překlad. Není tomu tak i v tvém případě? Originál je německý.
Na druhou stranu musím přiznat, že ne vždy je originální způsob vysvětlování pravidel optimální a český překlad se od něj může více či méně lišit, ale zde to myslím není ten případ.

9.4.2017 08:32:17

Hm, koukám, že albi jede...
Obojí mě trklo do oči hned při prvním hraní (hájovna a sklad). Nechtělo se mi tomu věřit, že by to bylo takhle a nevěřícně nad tím kroutil hlavou... To to opravdu nečetl nikdo, kdo tu hru alespoň trochu zná a má něco odehráno?

12.4.2017 08:56:03 | Upraveno autorem (porovnej)

manufaktura / factory - chyba
Este som tam nasiel jednu chybku - manufaktura +1/2/3/4 -> spravne ma byt +1/2/3/5. Je to nespravne uvedene v pravidlach, v tabulke aj na desticke budovy.

12.4.2017 13:46:18

...
no, docela velké chyby narušující vyváženost hry... ach jo

12.4.2017 13:48:10 | Upraveno autorem (porovnej)

manufaktura
tady možná jde o balanci - porovnávali jste to s originálem? Nedivil bych se, kdyby to byla oproti 1 vydání úprava, protože manufaktura byla obecně považována za silnou budovu...

edit: Hm, tak to vypadá opravdu na chybu...

12.4.2017 16:07:44 | Upraveno autorem (porovnej)

balanc
Co vím tak se to vyblancovalo zvýšením ceny na 8 dublonů a univerzita se snížila na 7. To podle mě bohatě stačí (i když univerzita je pořád na nic) v německých je uvedeno 5, takže je to podle všeho chyba.

12.4.2017 18:32:11

balanc?
Mám německé nové vydání od alea (ravensburger) 2014 a tam je:
manufaktura +0/1/2/3/5 za 7 dublonu s hodnotou bodu 3
univerzita +1 kolonista za 8 dublonu s hodnotou bodu 3
Takže jestli se to vybalancovalo, tak spíš mezi hráči po domluvě, bo v německých pravidlech je to takhle..

12.4.2017 22:37:31

šlechtici - výběr budov
Karel - já to nakonec s pomocí zrůdy objasnil, mně nedošlo, že existuje nové vydání s rozšířením a staré vydání se stejným rozšířením, které bylo součástí Schatzkuste, a že pravidla těchto 2 vydání se mohou lišit, takže pravidla jsou OK, jenom došlo ke změně pravidel oproti verzi, která byla v Schatzkuste

17.4.2017 12:00:47

Vybíráme z Bazaru

Broom Service
Broom Service
Akt. cena: 200 Kč
Končí za: 1 den

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas