Puerto Rico - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 3 - 5
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Období kolonizace
Herní kategorie: strategická, budovatelská
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Albi
Alea
Devir
Lacerta
Rio Grande Games
Tilsit
Autoři: Andreas Seyfarth
Rok vydání: 2002
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Veru123nka

Dotazy na pravidla

dotazy
29.7.2010 12:13:40

Veru123nka

...
Začali jsme včera tuhle hru hrát.. v průběhu jsme ale zjistili několik maličkostí:-D pro začátek – hráli jsme ji ve třech hráčích.
1) je nějaké pravidlo pro určování postav nebo je to čistě na hráči,co je pro něj výhodné? (tak jsem to pochopila). Ale je jasné, že některé role budou při prvním kole nevyužité, protože např. ještě nemám co prodat.
2)nedočetla jsem se,kolik přesně přijde kolonistů na Loď kolonistů – píšou minimálně tolik,kolik je hráčů. ok, ale pak, když se ve fázi starosty kolonisté z lodi dorozdělí, kolik jich pak umístit? zase jen tři?
3)mám plantáž obsazenou kolonistou.pak mám tabákovnu (pro tři kolonisty) obsazenou jen dvěma kolonisty. Budova je ale funkční,že ano?
4)k jedné plantáži vždy přísluší jedna produkční budova (tudíž k jedné plantíži tabáku je tabákovna)? nebo k jedné obsazené plantáži přísluší jedno obsazené „kolečko“ produkční budovy? 5)a jak je to pak s vyprodukovaným zbožím? když mám obsazenou jednu tabákovou plantáž a v tabákovně mám dva (ze tří možných) kolonisty tak se to řídí tím, kolik mám koloinstů v produkční budově, nebo kolik mám plantáží a zárověň budov?
Děkuju moc za odpovědi, ještě určitě nějaké přijdou,až k tomu sedneme podruhé:-)

29.7.2010 12:13:55

Veru123nka
1/ to je pravda, ze začátku leží ladem hlavně kapitán a obchodník (ale zase se na nich hromadí penízky do dalších kol)
2/po prvním tahu starosty dá starosta na loď s kolonisty počet kolonistů podle toho, kolik máte neobsazených políček na postavených budovách a plantážích , ale musí to být nejméně tolik kolonistů jako je počet hráčů
3/budova je funkční a vyrobí ve fázi dozorce 1 tabák (až přibude další obsazená tabáková plantáž, tak vyrobí dva tabáky)
4/1obsazená plantáž = 1 "kolečko" budovy
takže lze mít 3indiga (velká barvírna má 3 "kolečka")

29.7.2010 12:31:38

...
5/vyrobím 1tabák

29.7.2010 12:32:17

bod 2
Noví kolonisté se na loď doplňují jen podle volných koleček na budovách, nejměně ale podle počtu hráčů. Plantáže a kamenolomy se při určování počtu nových kolonistů ignorují.

29.7.2010 12:42:16

Voren
díky trochu jsem se v tom zamotala :-)

29.7.2010 12:43:24

děkuju
děkuju moc:-)

29.7.2010 13:38:21

Kamenolom
Pri kupe budov z jednim kamenolomom si malu barvirnu a malu tržnicu možete zobrať zadarmo?Mi to tak hrame.

7.8.2011 21:37:30

Indibaldini
je to tak, slevnujes cenu budovy (1 dublon) o 1 za kamenolom :)

7.8.2011 23:09:24

Kew
Dik za potvrdenie.

8.8.2011 09:15:44

malé skladiště
V pravidlech je, že se skladištěm mohu skladovat kromě 1 kusu zboží ještě libovolné množství zboží od jednoho DALŠÍHO druhu.

Znamená to, že pokud mi zůstane např. 5x kukuřice, smím si ponechat jen jednu kukuřici a zbytek odevzdat, protože to není DALŠÍ druh ?

11.5.2014 16:26:35

darwin
nn, můžeš si nechat kukuřici všechnu

11.5.2014 18:04:28

Vybíráme z Bazaru

Pilíře Země
Pilíře Země
Akt. cena: 400 Kč
Končí za: 12 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas