Puerto Rico - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 3 - 5
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Období kolonizace
Herní kategorie: strategická, budovatelská
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Albi
Alea
Devir
Lacerta
Rio Grande Games
Tilsit
Autoři: Andreas Seyfarth
Rok vydání: 2002
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Dá se sehnat?

Předpokládám, že CZ reprint nehrozí, tak by mě zajímalo, jestli jde tato hra sehnat "na krámě" třeba v zahraničí?
2.2.2014 21:43:45

Cartas
České vydání asi těžko bude, to s tebou souhlasím. Německé vydání nové verze (s novými budovami) je sehnatelné např. na Světu deskových her: http://www.svet-deskovych-her.cz/puerto-rico-portoriko-nove-vydani-p-2826.html

2.2.2014 21:57:00

Nové vydání
Ty jo, to jsem ani nevěděl, že vyšlo i toto vydání, vycházející z "anniversary edition".

V téhle grafice kdyby to znovu vydal Mindok, to bych neváhal...

3.2.2014 12:35:52

Cartas
Já se obávám, že už to znovu česky nevydají. Ročně vychází ohromná spousta nových her a je otázkou, jestli by se jim chtělo do hry staré přes 10 let. I když fakt je že Knizia předělal karetní Osadníky na Knížata z Katanu, jedná se o totéž jako u toho Puertoricka (namíchání základní hry s rozšířeními) a Albi to vydalo, takže možné je asi vše :-)

3.2.2014 13:22:17

nové Puerto Rico
je to dostať v našich krajoch aj v angličtine?

3.2.2014 13:51:35

pecovarhy
Tak to netuším už vůbec, já to na českých e-shopech našel jen v němčině, která mi v hrách už tak nějak nevadí (Bruggy, Glen More, nebo kdysi Osadníky jedu taky v němčině). Asi jedině z nějakého anglického nebo emerického shopu, ale to ti nedokážu poradit, nemám zkušenosti.

3.2.2014 14:08:24

Kto by to v ČR vydal, ak by mohol?
Prvé vydanie bolo Albi, však? Teraz na krabiciach novej nemeckej a madarskej verzie vidim Ravensburger. Bolo by naozaj super mať pokope v podstate anniversary edition v češtine, so všetkými rozšíreniami (a kiež by aj s prehodenou Univerzitou - Manufaktúrou) - to sa zatiaľ podarilo iba Nemcom, Madarom, Rusom a Talianom. Neexistuje ani anglická verzia ešte. Čo tomu bráni, veď ČR+SR=15 mil ľudí, MR iba 10... :-)

27.1.2015 10:42:08

...
No mně by stačil reprint... co já bych za tu hru dal... nemáte někdo bazarovou?

27.1.2015 11:37:51

sehnat se dá
Dnes bez problému je v Ústí n.L. k zakoupení české vydání za 770 Kč.

18.2.2015 11:35:14

to si děláš pr..l?
neodolal jsem a musekl to napsat

18.2.2015 15:01:32

reprint
Albi to má v pláne vydať v prvom kvartáli 2017.

4.1.2017 22:55:03

dostupnost
stále se dá sehnat německá verze co je včetně obou rozšíření v základní krabici (kdekoliv knihkupectví, herní obchody v rakousku, německu, dovoz od světa deskových her apod.) a má teda lepší zpracování komponent, než původní česká verze:) ( aktuální německá edice z 2014 vychází z výroční edice a tak to vypadá trochu lépe - plán, lodě atd..) a vzhledem k dostupnosti překladu pravidel tu na zatrolenkách neni třeba umět německy.. j německou verzi mám hraji i s neněmčináři a pohoda (bo slovní zásoba typu kolonisten, hospiz, universität, kapitän jsou prostě jasný.. :) )

5.1.2017 21:20:34

verze
Tak já doufám, že to nebude stejná kvalita jako stará česká verze. Těžko to bude ta luxusní limitovaná, ale alespoň budovy s obrázky by být mohly.

6.1.2017 14:29:41

verze
Tak to neviem,videl som len obrázok krabice.Ten je iný ako na pôvodnej.Maju tam byť aj rozšírenia.2.2. má byť v obchodoch.

6.1.2017 15:26:31

ruy

fejzbukmi...
...zasumeli fotky nejakych karticiek a zetonikov a vyzera to dost dobre - sice nejake posunute ciselka, ale obrazky inak celkom fit

...a datum je 13.3.

13.1.2017 16:15:52 | Upraveno autorem (porovnej)

ruy

albi
dnes v eshope skladom

28.3.2017 17:13:49

Hmm
Tak grafika vypadá úplně stejně jako v Limited Anniversary Edition, která obsahovala i nové budovy a šlechtice. Akorát tam asi nebudou ty kovové mince, špalíky (ne disky) kolonistů a šlechticů a "bedničky" zboží.:-)

28.3.2017 21:41:27 | Upraveno autorem (porovnej)

Než to půjde do bazaru, tak tu nabídnu, že se mi do rukou dostala ještě zabalená původní verze z 2002. Trošku unavená, ale rozhodně nic hrozného.

 

Klidně napište a domluvíme se.

 

unavena = ac je hra ve folii, folie je na par mistech natrzena a roh je jakoby zmackly. Ale je to tak male, ze i z eshopy vam to dorazi casto znicenejsi, fotky poskytnu pres icloud.

jinak je i krabice bez UV vysisovani, ma krasne puvodni barvy :)

9.8.2021 13:14:29 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Exit: úniková hra - Brána mezi světy
Exit: úniková hra - Brána mezi světy
Akt. cena: 150 Kč
Končí za: 1 den

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas