Puerto Rico - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 3 - 5
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Období kolonizace
Herní kategorie: strategická, budovatelská
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Albi
Alea
Devir
Lacerta
Rio Grande Games
Tilsit
Autoři: Andreas Seyfarth
Rok vydání: 2002
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

CENA za Manufakturu a Univerzitu

Chci se zeptat, jestli se jen mě zdá cena za manufakturu zcela mimo. Nejen že zaplatím 7 dublonů (přičemž stačí přihodit 1 a mám přístav, nebo 2 je z toho loděnice), ale další hromadu stojí produkční budovy, které potřebuji k jejímu efektivnímu využití.
Možná jsme lamy, ale kdo ji zkusil zahrát, tak to totálně projel.
Názory?

A horší mi přijde Univerzita. Nikdy jsem nikoho neviděl, že by ji postavil. Ať už v naší partě, nebo při hraní v Korunce. Prostě nikdy. Je za tu cenu vůbec k něčemu?
24.1.2011 18:07:53

můj názor
je tokový, že manufaktura je nejsilnější budova ve hře. hraji na ni skoro vždy. pokud máš bohatou hru tak s přístavem je k nezaplacení. Rozhodně se vyplatí, a hlavně se zaplatí za chvilku. A univerzita je opravdu mimo, a málokdo na ni podle mě hraje. Taky jsem neviděl aby ji někdo postavil.

24.1.2011 18:15:11

cena manufaktury
ako pisal elenistar - manufaktura a pristav su najsilnejsie budovy v hre. Cena manufaktury je podla mna, naopak, dost nizka - 8 ci 9 dublonov by bola lepsia cena - hrac by ju mohol kupit az cca 1 kolo neskor. Univerzita - nikdy som na nu nehral (jej cena vzhladom na vyhodu, ktoru poskytuje je podla mna vysoka), ale na brettspielwelt.de ju kupuju v poslednych kolach aj silni hraci.

25.1.2011 09:50:26

Tak v tom případě
nevím, kde dělám chybu. Přemýšlím nad tím hodně intenzivně a jediný způsob vidím v možnosti začít (nejlépe) s indigem, shrábnout kukuřici, postavit malou barvírnu a hned potom manufakturu, aby začala vydělávat co nejdřív. Následně asi cukr, kvůli nízké ceně.
Při průměrné hře 15 kol mi vydělá (odhadem) kolem 13-17 dublonů maximálně.
Ale na produkci budu fest strádat.

Co tedy děláte jinak?

25.1.2011 10:59:53

špatnak
já jedu manufakturu až tak při 4. druhu suroviny. A moc toho neodvážím, naopak kupuju budovy. Aspon dve velky. Hlavne ten cechovni dum, ten je klicovej. Sem tam odvezu nejaky bodik, ale to neni pro me to dulezity. HLavni jsou body za budovy. Je to jinej styl, a často vyjde.

25.1.2011 11:10:59

manufaktura
presne ako pise elenistar. s tym, ze treba v 1./2. kole zobrat kamenolom, aby si setril dubloniky pri stavani na prazirnu kavy alebo sklad tabaku. ked sa ti manufaktura rozbehne a ty zablokujes napriklad kavou jednu z lodi (pripadne cukrom/ tabakom druhu) tak predlzis hru o cca 3 kola - cim dokazes postavit viac velkych budov.

25.1.2011 11:52:27

stiso
tak tak, kamenolomy jsou zaklad aspon dva hrajem to asi stejne :)

25.1.2011 11:53:41

No jo
Jenomže pražírna kávy a sklad tabáku jsou hodně drahé záležitosti. K tomu i cukrovar s barvírnou něco stojí. Když tohle vše koupím, tak už jsme někde ve 2/3 hry a dozorce se zahraje tak 1-2x, max. 3 (se štěstím) a je konec. Takže mi manufaktura vydělá 2x 3 dublony a 1x 5 dublonů. A 11 dublonů zas taková hitparáda není, když jsem celou dobu nevyvážel :(

25.1.2011 19:55:03

špatňák
Puerto Rico je hra kde je několik strategií a někdy trvá déle než pochopíš co je dobré a co ne a jak moc důležitá je která budova, ve který čas atd. Zkus si to zahrát s jinými lidmi než dosud anebo to nauč ty co to neznají. Ti obvykle přijdou na něco co zkušeným uniká. Vy jste třeba psali, že Univerzita je k ničemu. Já zase koupím hned co to jde ubytovnu a hned potom univerzitu. Pak už prakticky nepotřebuji brát si Starostu a jsem vysmátý.

26.1.2011 07:12:26 | Upraveno autorem (porovnej)

špatnak
Pak je taky hrozně důležité si uvědomit, že v první polovině jsou peníze 2x až 3x cennější než body. Na konci hry je to už méně. Takže ze začátku získat co nejvíce peněz - i slevy jako stavitel a kamenolom jsou vlastně peníze. A co nejdříve našlapat ekonomiku. Podle me ta hra opravdu funguje. I kdyz tam nejsou kostky a kouzelnici.

26.1.2011 09:16:39

špatňák
...univerzita je výborná, v mé strategii funguje :-)

26.1.2011 09:22:17

Vybíráme z Bazaru

Age of Dogfights WW1 + všetky rozšírenia
Age of Dogfights WW1 + všetky rozšírenia
Akt. cena: 150 €
Končí za: 5 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas