Puerto Rico - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 3 - 5
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Období kolonizace
Herní kategorie: strategická, budovatelská
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Albi
Alea
Devir
Lacerta
Rio Grande Games
Tilsit
Autoři: Andreas Seyfarth
Rok vydání: 2002
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

2. české vydání

Zjistil jsem, že vyšlo druhé české vydání, zcela odlišné graficky a obsahující dvě rozšíření v sobě. Vlastním původní české vydání. Rád bych se zeptal - předpokládám správně, že pravidla "základu" jsou stejná? Líbí se Vám rozšíření nebo je to "zbytečné"? A jak se Vám líbí nová grafika? U některých her se mi líbí strohá grafika, která moc nerozptyluje :-). Díky moc za názory.
1.4.2017 16:45:10

Počet hráčů
...a ještě počet hráčů... U staré verze je od tří, u nové od dvou...

1.4.2017 18:57:01

...
Pravidla základu jsou v nové verzi stejná, akorát trochu jinak napsaná česky :-).

2.4.2017 07:09:05

Kvalita zpracování
Ahoj, slyšel jsem info o horší kvalitě zpracování. Může to někdo potvrdit nebo vyvrátit? Diky

19.4.2017 16:48:52

Jilut
No nevim, starou verzi jsem hral asi pred dvema mesicema, tak si to asi tolik nepamatuju, ale prijde mi, ze je to tak nejak hodne podobne.

Ze by mne vylozene treba tlouklo do oci, ze by byl pouzit slabsi karton, nebo tak neco, tak to urcite ne.

Vic se mi libi budovy s obrazky, ale neni to moc prakticke, protoze tam pak jsou mensi kolecka, takze se tam nevejdou koloniste. Ale na druhe strane je to "postaru", takze si muzes vybrat.

Zato se mi u nove verze moc nelibi krabice, ta stara byla, myslim, hezci.

Jeste, kdyz ted koukam na fotky, co tu mam, tak jsou trochu ujety zetony bodu, ale to bych zrovna vubec neresil. Treba lodicky jsou ted naopak super ;) .

19.4.2017 17:18:26 | Upraveno autorem (porovnej)

To Bluda
Díky za info. Četl jsem to v recenzi na Planete u české verze.

J.

19.4.2017 17:49:30

Chyby
Ahojte,

Počul som, že v druhom vydaní sa nachádzajú pomerne zásadné chyby. Viete niekto o aké chyby ide ??

Ďakujem

20.4.2017 16:48:41

Chyby
Pozri si vedlajsie vlakno: Errata....jo a ten karton je v novej verzii citelne tensi

20.4.2017 16:51:49

.
Karton mi taky přijde tenčí. Hned mě to bodlo do očí. Původní verzi jsem už prodal, takže neporovnám.

Grafika je moc hezká a odpovídá aniversary edition.

Subjektivně se mi některé věci doslova hnusí. Místo dublonu jen "d", některé názvy mi nepřijdou vůbec tématické (sušírna - sklad tabáku byl lepší, přístřešek na stavbě oproti původnímu stavitelovu domku), nebo mi nevyhovuje text (Malé skladiště - Kapitán: nechat si o 1 druh zboží navíc - skladovat tam prostě sedí).

6.5.2017 22:51:56

...
Máš právo na svůj názor.
Značka "d" je konzistentní, krátká a v souladu se zásadami tvorby značek měn, "stavitelův domek" je jedna ze zhůvěřilostí amatérského překladu, které byly eliminovány, tabák sušíme, "nechat si" je voleno v zájmu konzistence herně technických termínů atd. Jak jsem psal vedle na kartě druhého vydání- text míří primárně na nové hráče i za cenu určitého uživatelského nepohodlí porovnávačů s originálem či předchozí verzí. Snad si zvykneš...

7.5.2017 06:27:38 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Carpe Diem
Carpe Diem
Akt. cena: 490 Kč
Končí za: 16 hodin

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas