Příští stanice: Paříž

oooooooooo hodnoceno 0x (Seznam vlastníků)

Příští stanice: Paříž - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 8 let
Herní doba: 30 min
Herní svět: Současnost
Herní kategorie: logická, dopravní
Čeština: vydání ohlášeno
Vydavatelé:
MindOK - logo
Autoři: Matthew Dunstan
Rok vydání: 2024
Sdílej: Facebook

Popis hry

Upravit

Tento popis ještě nebyl definitivně schválen. Pokud chcete, můžete zkusit navrhnout vhodnější verzi, která by lépe odpovídala ideálnímu popisu.

Příští stanice: Paříž je hra typu flip & write, v níž se hráči snaží navrhnout vlastní síť londýnského metra o čtyřech trasách. V průběhu hry si hráči připisují body za jednotlivé trasy, další si připočtou na konci hry. Hráč, jenž obdrží nejvyšší celkový počet bodů, se stane vítězem.
Hra sdílí většinu mechanismů s předchozími tituly řady Next Station (Londýn a Tokio), příprava, průběh i konec hry tak probíhají obdobně. Níže uvádíme pouze odlišnosti v průběhu hry a závěrečném bodování oproti prvnímu titulu:
•    Herní mapku tvoří taktéž 13 čtvrtí, z nichž čtyři jsou rohové o jedné stanici, avšak zbylých 9 je uspořádáno odlišně; středová čtvrť zde obsahuje pouze jednu stanici se všemi čtyřmi symboly.
•    Některá křížení možných vedení tras zde obsahují nadjezd a podjezd, které umožňují křížení linek mimo přestupní stanici.
•    Zvláštní stanice jsou zde nahrazeny pařížskými monumenty. Ty obsahují univerzální symbol, trasu sem tak lze vést při odhalení karty s jakýmkoli symbolem. Navíc při napojení stanice po otočení karty se všemi čtyřmi symboly mohou hráči vést ještě jeden úsek linky, ovšem pouze z právě napojeného monumentu. 
•    Nové prvky ve hře jsou bodovány následujícím způsobem: Za každé její napojení stanice s monumentem hráči získají dva body podobně jako při překročení řeky Temže v původním titulu. (Řeka na herní mapce je zde pouze ilustrační.) Za každé vedení linky nadjezdem či podjezdem hráči obdrží dva body, přičemž při využití nadjezdu i podjezdu ve stejném místě získají místo čtyř šest bodů.

Autor: Ondřej Podavka

Další názvy této společenské hry

Vybíráme z Bazaru

Blood Rage
Blood Rage
Akt. cena: 1525 Kč
Končí za: 4 dny

Offcanvas