Příšeří: Hrdinům vstup zakázán

xxxxxxxxxo hodnoceno 66x (Seznam vlastníků)

Příšeří: Hrdinům vstup zakázán - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 45 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: desková hra, kooperativní
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
MindOK - logo
Autoři: Luís Brüeh
Rok vydání: 2022
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Dojmy

Klasická téma

Hral už niekto?

Aké to je?

Čo hra s deťmi?

7.6.2023 20:55:25

@Khumaar: Hraju s dětma (6 a 8 let) a jsme u 15. scénáře. Zatím se nám víckrát povedlo vyhrát než prohrát, ale rozhodně to není jednoduchá hra. Dětem se téma neuvěřitelně líbí (dyť ve které hře můžou být “zlé”… roztomile zlé :-)) ale spíš za ně musím zásadnější rozhodnutí dělat já, jinak je hrozně rychle konec a to i na lehkou obtížnost. Nějak rozumné hraní, kde už do toho dítě víc přispěje nápadem bych viděl tak od 10+, ale pokud se děcka budou bavit i když je povede dospělej, tak to asi ani o věku není. 

Co se týče samotnýho hraní, tak i když se to tváří mile a roztomile, není to jednoduché. Je potřeba si dobře ohlídat hrdiny, trochu řídit riziko (správně tahat karty do vězení) a hlavně počítat pavděpodobnost, kde se který hrdina může zhruba objevit. Pokud se to špatně sejde, tak ta hra dokáže skončit ani nevíš jak. Párkrát se nám stalo, že se během jednoho tahu dokázali hrdinové prorvat půlkou podzemí až do pokladnice a bylo vymalováno. V tomhle je ta hra hodně krutá a také je v ní docela dost náhody. 

Dost také záleží na kombinaci příšerek, které si hráči vyberou. Tady v tom mi přijde hra trošku nevyvážená. Nepřijde mi, že by se dala vzít jakákoli kombinace příšer a bude to dobře fungovat, ale to pokládám taky za součást nějaké té herní strategie, protože i to jak je podzemí poskládaný má na tohle docela vliv (problém je, že děti chtějí furt hrát za Dračici nebo Slizáky… takže nějaký výrazně suprkombinace jsem nezkoušel :D).

Sečteno a podtrženo, za mě ta hra za to stojí. Pěkný vizuál, ne úplně triviální obtížnost a zajímavé téma. Určitě musím doporučit.

 

8.6.2023 12:21:09

Takže je mnohem jednodušší vyhrát než prohrát? A jak velký na to mají vliv hráčská rozhodnutí nebo je to tak nadesignované?

9.6.2023 05:59:44 | Upraveno autorem (porovnej)

mh

@ManlyGuy “Takže je jednodušší vyhrát než prohrát?”

To bych já tedy rozhodně netvrdil. Předpokládám, že když to @Ratman hraje s dětmi, tak asi hraje rodinný mód. My jsme hráli zpočátku 7 her v rodinném módu, a když jsme začali vyhrávat, přešli jsme na výzvu.

Naše výsledky jsou:
Rodinný mód: 4 výhry, 3 prohry (úspěšnost 57 %)
Výzva: 4 výhry, 9 proher (úspěšnost 31 %)

Hráno (v závorce počet vítězství v dané kombinaci příšer):
- 6x sólo: 2x kostlivci, 2x drak (1), 2x duchové (1)
- 13x ve dvou: 5x drak + kostlivci (1), 2x slizouni + ještěráci (1), 2x raraši + ještěráci (1), 1x čarodějnice + gnólové (1), 1x duchové + krysáci (1), 1x drak + čarodějnice (1), 1x ještěráci + krysáci
- 1x ve třech: čarodějnice + ještěráci + gnólové.

5.7.2023 11:07:32 | Upraveno autorem (porovnej)

@mh díky za detailní odpověď. Netušil jsem, že tam je více módů hry. Oni moji kluci (6,4) zvládají My Little Scythe a jiné hry s přehledem a bál jsem se, abych to nekupoval zbytečně, potřebují už výzvu. Objednáno

9.7.2023 10:09:21

@ManlyGuy 

My LITTLE Scythe byl u nás pruser. Mám stejně staré kluky jako ty. Záleží co od toho cekas. 4letej sedí a kouká, 6ti letej s dopomoci hraje. Je potřeba počítat s tím, ze to umí být výzva. Ta hra má dle mě dost chyb, například rodinný mód je absolutně easy, což by nebylo na škodu, ale táhne se to a protahuje hru, pak to ztrácí ten náboj. Na střední obtížnost je to i pro rodinu v poho hratelne. Hra je ideální pro 2-3 hrace, ve 4 to už nebude ono, celá se dyl na tah a to především deti nemají rady. Na druhou stranu máme zde 3 (2 obtížnosti), 20 scénářů a 9 ras, kdy je opravdu každá jiná. My jsme opravdu spokojeni, hned po rozbalení jsme to otočili 4x a dneska už jedeme 3ti. Když se člověk podívá jak se skaluje obtížnost, tak je evidentní, ze by jsi mel na střední obtížnost vyhrát i bez deckbuildingu, který bude nutný až na nigthmare. Za nás fakt spokojenost, doporucuju všem. U nás doma se nechytl Marvel united ani duchové ostrova. Tohle má úspěch jak u deti, tak i nás rodičů. 

Ještě doplnění, jak tu hru pochopíte, tak rodinný mód, je fakt navíc, první kolo trvá 2x dlouho a to je proste problém. Zábava pada dolu. Naštěstí zde jsou další dvě obtížnosti, takže to vlastně problém není. V době kdy to všichni chapou(bavím se o dospelacich) tak je normální obtížnost minimum. Zde pak záleží co berete za rasy. Kdyz víte co a jak, pak je i tahle obtížnost v pohodě (ale bavím se jen o scénářích 1 a 2) dal nemám tušení, ale co jsem Koukal, tak s přibývajícími scénáři obtížnost taky roste. Co se deti tyče, naštěstí zde jsou rasy, co maji třeba jen jednu postavu(drak), takže toho nemusí ovládat tolik. Dospěli se zase najdou někde, kde se to krásné kombi. Už se tesim, až to cele odehrajeme na prostřední obtížnost (společně s detmi) a pak si vybereme ideální dvojici a pokusíme se to zdolat na nightmare s manželkou, to pro deti vážně není. Když nad tím tak přemýšlím, jedna se o nálož herního času a jen tak se to neohraje. Málo kdy se nám stává, ze bychom za dva dny dali 7 her po 30 minutách až hodině a těšili se na další.

9.7.2023 13:10:28 | Upraveno autorem (porovnej)

@mh : Ano, potvrzuju, hraju to s dětma na “Rodinný mód”. Částečně souhlasím s tím, co tu níže zaznělo: pro dospělé hráče tohle není výzva a hru to dost prodlouží. Nesouhlasím ale s tím, že by to byla zbytečná obtížnost a zábava by (s dětma) upadala. Děti naopak mají rády ten relativní “klídek” před bouří, kdy si namnoží příšerky a naberou kartičky. Pak v druhé části hry, kdy už to chodí normálně zas kosí příšerky a nejsou pod takovým tlakem. Hru si tady prostě víc užijí a o to jde. I když i na tenhle mód umí  hra potrápit, zvlášť u pozdějších scénářů. 

(Jinak se přiznávám, že jsem to dal i párkrát potajmu bez dětí na vyšší obtížnost… a byl to parádní nářez. Za mě jedna z nej kooperativek co znám). 

 

 

9.7.2023 22:11:48

@Ratman 

Mas pravdu. Umím si představit, ze budu dětem obsluhovat hru a nechám je, aby se tam na rodinnou obtížnost mrskaly. Tuhle obtížnost jsme zkoušeli ve třech, já manželka a syn a opravdu nás to nebavilo. 

10.7.2023 08:35:58

mh

@Ratman @jerryNBK 

Tak já “rodinný mód” beru především jako rozjezdový (tréninkový). Začali jsme samozřejmě s ním a prohráli jsme zpočátku několik partií (všechny na scénáři č. 1). Pak jsme konečně pochytili taktiku a začali jsme vyhrávat. Takto jsme na “rodinný mód” vyhráli na první pokus scénáře č. 2 a 3 a tak jsme přesedlali na “výzvu”. Tam jsme zatím skončili, na “krutopřísný mód” jsme si ještě netroufli (v druhé vlně vpádu to musí být šílené, vždy na konci tahu hned šest hrdinů, kteří plení dungeon, to musí být vše opravdu velmi dobře ošetřeno).

Rozhodně bych se dneska asi k “rodinnému módu” nevracel a dokonce bych ho nehrál ani s nováčky (začal bych i s nimi “výzvou”). Nicméně pro hraní dětí nebo samotných méně zkušených hráčů je to určitě dobré, ale samozřejmě hlavně v první vlně vpádu delší.

10.7.2023 10:43:24

Hlásím nové dojmy. Hra se zdála na obtiznost výzva docela easy. No vydrželo nám to par scénářů, jak se hrou prokusujete dal, scénáře začínají zvyšovat obtiznost, tak výzva zacne být opravdu výzvou. Musíte vybírat kombinace ras, které se doplňuji a také rasy, které vám v daném scénáři pomohou nejvic. Většinou se mi u her stává, ze převládá nadšeni, které po několika zahrani začne opadavat. Tady je to naopak. Mimo to, ta hra vypadá fakt uzasne. Dřevo poráží plast 👍


Doporucuju pořídit plastové kapsle na hrdiny, je to pak mnohem přehlednější.

18.7.2023 07:56:38 | Upraveno autorem (porovnej)

mh

@jerryNBK Máš na ty kapsle, prosím, nějaký konkrétní tip? Zdá se mi to jako dobrý nápad.

18.7.2023 10:17:07

Taky jsme pár her už zahráli, ale léto nám do toho hodilo vidle. Těším se na září, kdy se zase otevřou dveře naší herny. Kluky těch pár her zatím bavilo, což je dobře. Ty kapsle jsou super nápad! 

8.8.2023 16:09:31

Update: manželku moc nebaví, tak hraju se synem 6,5 let. Musím říct, ze žádná hra ho nechytla jako tohle. Běhá po podzemí a kupuje svitky, nevim proc zrovna je, ale nejvic se mu líbí. Když zbydou akce, tak zabijí hrdiny. Ja pak během a hasim požáry :). Proto hrajeme na rodinný mód. Jsme ve scénáři 10 a tam jsme se chvílemi i zapotili. V dospělých bych, jak jsem psal níž, tuhle obtiznost přeskočil. Každopádně máme nahraných ke 20ti hrám a mě to bavi snad vic a vic, přestože to hraju s prckem a tudíž není zážitek takový, jaký by mohl byt(myslím herní). 10/10 jsem dal jen eclipse a válce o prsten, příšeří, za mě, ale buší na dveře :) 

Jinak ty kapsle fakt doporucuji, je to mnohem vic přehledné. 
 

8.8.2023 17:58:37

Vybíráme z Bazaru

Heroes of Land, Air & Sea (EN)
Heroes of Land, Air & Sea (EN)
Akt. cena: 80 €
Končí za: 6 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas