Praga Caput Regni

xxxxxxxxoo hodnoceno 74x (Seznam vlastníků)

Praga Caput Regni - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: neuvedeno
Herní kategorie: desková hra
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: Fox in the Box
Delicious Games
Autoři: Vladimír Suchý
Rok vydání: 2020
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Varianta pro 1 hráče

Zdravím, bude česky i varianta pro 1 hráče? Karty ke stažení a hlavně pravidla jsou na stránkách vydavatele pouze anglicky, snad je Fox in the box přeloží, děkuji za odpověď.
8.11.2020 00:48:16

.
Ahoj, ano, měla by být přeložena i sólová varianta, momentálně se počítá s tím, že podobně jako ta anglická bude ke stažení v pdf na webu Delicious Games a na webu Lišky.

--
admin popisů a recenzí her ZH, překladatel FitB

8.11.2020 01:07:39

rix

.
Takže když si tu hru člověk koupi, přinese domů a rozbalí, tak si solo variantu stejně nezahraje?

28.3.2021 17:16:38

Sólo je součástí
Solo pravidla jsou součást hry. Nic speciálního k ní nepotřebuješ. Ale existuje ještě o něco sofistikovanější varianta, která je ke stažení na stránkách delicious games ve formě print and play a zatím asi není česky.

28.3.2021 17:51:17

rix

.
Takže toto jsou celá pravidla pro solo hru? Jenom se prohodí akční žeton a nic víc?

Ze strany 17 pravidel:
Po každém svém tahu odehrajte tah virtuálního soupeře:
1. Vyberte akční žeton, který je na soukolí nejdále (tj. nejblíže k modré zóně).
2. Akční žeton vraťte do soukolí dle standardních pravidel.

28.3.2021 18:03:26

Ano
Přesně tak. Je to takové puzzle, kde se snažíš nahrát co nejvíce bodů.

28.3.2021 18:33:28

rix

.
Ok. Mně zmátlo v těch pravidlech, že mám připravit hru pro dva hráče, tak jsem netušil, jak přesně mám řešit desku druhého hráče. Vzal jsem to moc doslovně.

28.3.2021 20:31:32

IN

Varianta pro jednoho hráče
Měli bychom mít k dispozici mini-rozšíření varianty pro jednoho hráče proti Petrovi Parléřovi. V expanzi budou karty pro sólo rozšíření a dřevěná vejce do hry (jako náhrada kartonových). Pravidla budou ke stažení u nás na webu.
----------------------
Majitel liščí krabice

29.3.2021 09:09:18

Ahoj,
CZ pravidla pro 1 hrace, uz jsou zde ke stazeni.

29.4.2021 09:25:21

Paradoxně mi přijde hra s Parléřem snazší než bez něj. Spatřuji pro to dva objektivní důvody: jednak Parléř staví červené budovy, takže hráč má více příležitostí dosáhnout na bonusy z náměstí a dále vzhledem k tomu, že nebere vždy poslední žetonek, může se stát, že na hráče vybyde bodovaná pozice. Obě varianty mi přijdou Ok a meta 140 VB jako solidně nastavená - někdy je to opravdu těžko dosažitelné.

 

Edit: krom toho ještě odemílá nechtěné žetony z trhu…

13.9.2021 12:50:31 | Upraveno autorem (porovnej)

Měření pindíků:

 

Kolik máte rekord na sólo?

 U mě 169 VB s Parléřem, 153 VB bez něj.

22.9.2021 12:01:48

Nový rekord:

178 VB proti Parléřovi (a to jsem měl ještě smůlu na zlaté destičky, jinak by to bylo 184)

25.10.2021 10:26:38 | Upraveno autorem (porovnej)

@IN Majiteli liščí krabice, je prosím dostupné to mini-rozšíření varianty pro jednoho hráče proti Petrovi Parléřovi? Nikde na webu ho nevidím. Díky!

26.10.2021 04:39:40

IN

Měli jsme mít k dispozici již dávno. Tak snad brzy.

Karty pro sólo rozšíření se budou dodávat spolu s dřevěnými vejci jako jakási mini-expanze.

----------------------
Majitel liščí krabice

26.10.2021 13:15:38

Spíš bych se přimlouval za to, aby byl na stránkách foxinthebox oficiální český překlad pravidel pro Parléře. Už jen kvůli tomu, že se na ty stránky odkazují samotná pravidla (i když je otázka, kolik nových lidí si to přečte, když je hra již vyprodaná).

Naštěstí pravidla jsou přeložena zde v souborech a karty jsou jazykově nezávislé. A pokud je nechcete tisknout, či čekat na vydání, tak zde je odkaz na aplikaci s kartami: https://app.boardandgamer.com/praga-caput-regni/

27.10.2021 08:22:39

@sucd Vláďo prosím tě je správně, že když si Petr Parlář vezme akci ohodnocenou žetonem 5 VB, že tam ten žeton zůstane? Na yukatě to tak je, ale přijde mi to špatně. Díky za případnou odpověď.

9.11.2021 15:34:18

Nerozumim úplně z popisu situaci, na kterou mám odpovědět. Obecně by se Parléř měl chovat úplně stejně jako protihráč, takže kromě vyjímek v pravidlech jsou aplikovaná standardní pravidla pro dva. 

autor her

9.11.2021 17:00:06

@sucd : Jde mi o situaci, kdy žetonek akce oběhne celé kolo a je na něm položen žeton +5 VB. Když si pak Petr “zvolí” daný žeton, předpokládal bych, že se bonusový žeton odstraní. V pravidlech to ale není explicitně řešené a v implementaci na yukatě se to chová podivně. Připadá mi, že to je bug, ale pro jistotu se ptám, jestli to nebyl záměr.

9.11.2021 19:40:49

Vypadá to tedy spíše jako bug. 

autor her

9.11.2021 23:13:17

IN

Pravidla pro jednoho hráče jsme konečně přeložili a publikovali.

https://foxinthebox.cz/doplnky/praga-eggs

----------------------
Majitel liščí krabice

18.11.2021 15:37:20

@Pelly mam otazku k tomu skore, pouzival jsi technologii se zlatym oknem, kdyz jsi dosahnul pres 160 b.? Moje zkusenost z Yucaty je, ze pokud ma nekdo tuto technologii, tak skonci o parnik pred vsemi ostatnimi, pokud neudela vyrazne boty (treba, ze ji nepouziva :))

22.12.2021 13:33:27

@p_lichnovsky Co myslíš technologií se zlatým oknem? Tu úrovně 4 nebo myslíš to vylepšení, co ti dává zlaté okno, když děláš akci vylepšení? Jinak obojí mi přijde vyvážené - technologie je jednorázová a snažit se získávat zlatá okna děláním vylepšení není úplně optimální bodová strategie.

22.12.2021 23:31:17

@UmmA  4 uroven technologie je jednorazova s tou problem neni, myslim to vylepseni, co dava zlate okno, kdyz delas akci vylepseni. Nejsem si jisty, co myslis optimalni bodovou strategii. Ja ted hraji na yucate, kde je praga k dispozici a zazil jsem cca 5 nebo 6 her za posledni 3 tydny, kde hrac dosahnul 160+ (myslim pouze ve 2 hracich) a zvitezil nad souperem o parnik. Vsechny ty mel hrac vylepseni davajici zlate okno a ziskal jej okolo tahu 9-10. Ta technologie ke stavajici strategii (at jede hradby/hladovou zed nebo katedralu/namesti nebo doly s pecetmi) hrace to prida 30-40 bodu v zavislosti s tim, jak stavi hradby a kombinuje je s temi vylepsenimi. Takze za by me zajimala zkusenost jinych hracu. Zajimave by bylo, kdyby Vlada z yucaty si mohl nechat stahnout statistiky her 2-hracu se skore rekneme 150+ a zjistit kde bylo vyuzita tato technologie. Za me bych si tipnul, ze to bylo 85%+ mozna i vice.

23.12.2021 08:51:43

Já bohužel hraju jen ve 4, 150+bodů mám běžně (maximum mám 176). Tuhle technologii jsem nikdy neměl, přeci jenom se to musí sejít, možná je to také stylem, v 2. půlce hry vylelpšení moc hrát už nechci. A ve dvou je míň bodů? Je možné, že ve 2 tam je jistá disbalance, i když na papíře se mi to nezdá, v druhé půlce hry prostě člověk chce hrát své vymakané akce za hodně bodů a už nevylepšovat. S tím zlatým oknem to je jistě lepší, ale stejně to zahraji tak 3x? Samo o sobě to moc bodů nedá, sice skrz zlatá okna to mohu částečně recyklovat, ale stejně  to efektivně využiji na tak 2 akce, které pak 2x použiji?

23.12.2021 11:30:08

Ahoj,

nevím to určitě, ale myslím, že je to bez tohoto vylepšení. Nijak mi v paměti jako musthave neulpělo, že bych to na něj stavěl cíleně.

23.12.2021 13:20:39

@UmmA   Ve 4 jsem to nikdy nehral, ale bude to dost jina hra. Minimalne protože budovy stavi 4 hraci, takze dostavaji bonusy z namesti mnohem casteji – ve 2 jsi rad, když dostanes bonus z 1 (max. 2) namesti. Co se tyce vylepseni, tak jsem hral s jednim typkem omylem paralelne 2 krat Prahu - v první hre zahral techy prave 4 krat pote co ziskal tu technologii (mel na konci 174) a získal tech ve 11 kole – tim získal maximum z Karlovy university + bral bonusy hradeb -> takze vlastne mel 5 akci navíc a vylepseno mel vylepseni, karluv most, stavbu hradeb, budov a těžbu kamene. V druhé paralelni hre mel 160 a získal tech az ve 12 kole.

@Pelly dik za info.

23.12.2021 15:16:05

Vybíráme z Bazaru

Waldschattenspiel -
Waldschattenspiel - "Stíny v lese"
Akt. cena: 280 Kč
Končí za: 2 dny

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas