Poštovní kurýr

xxxxxxxooo hodnoceno 419x (Seznam vlastníků)

Poštovní kurýr - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 45 min
Herní svět: Středověk
Herní kategorie: desková hra, strategická, dopravní
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: 999 Games
Albi
Hans im Glück
MindOK
Rio Grande Games
Autoři: Andreas Seyfarth
Karen Seyfarth
Rok vydání: 2006
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Pravidla

Měl bych dotaz k používání postavy Poštmistra (dovoluje vzít si dvě karty měst). Z pravidel se mi nedaří vyčíst, zda-li si může jako svou druhou kartu vzít tu, která byla nově doplněna z balíčku za tu první. V závislosti na tom, jsem z pravidel nevyčetl, ve které z fází kola musím oznámit, kterou z pomocných postav chci využít. U ostatních je to jedno, ale s Poštmistrem mohu pěkně nepříjemně poškodit hráče hrajícího po mně, když si vezmu nově doplněnou kartu, kterou by zrovna potřeboval.

Díky
18.2.2011 09:07:37

sjone
zaklad tahu je zobrat jednu kartu , postmajster Ti umozni zobrat jednu naviac do ruky . Je jedno ci otocenu alebo z baliku .

18.2.2011 09:21:34

Re: Pravidla
Tuším, že je někde v pravidlech napsáno, že se nová karta doplní ihned po tom, co je jedna vybrána z nabídky. Doma se podívám do pravidel, abych přesně ocitoval. Ale každopádně to tak hrajeme, že si můžeš vzít hned tu další kartu, co přijde.
A samozřejmě tím můžeš příjemně poškodit hráče hrajícího po Tobě, ale přece mu ji tam nenecháš.

18.2.2011 09:22:57

dedo
To jo, ale příklad. Vezmu si jednu ze šesti otočených karet měst, jak říkají pravidla ihned doplním na prázdné místo novou kartu do šesti. Všimnu si, že se nově doplněná karta hodí hráči hrajícím po mého kole. Mohu po doplnění šesté karty říct "použiju poštmistra" a vzít si tu novou kartu? V pravidlech jsem to nenašel.

18.2.2011 09:26:54

sjone
Klidne si muzes vzit tu kartu, ktera se prave doplnila za tu prvni. Jakou schopnost budes chtit vyuzit nemusis oznaomvat na zacatku tahu. Kludne se muzes rozhodnout ze si vezmes dve karty, az potom co sis jednu vzal a dalsi se otoci. Kdyby se volba postavy musela oznamovat dopredu, tak by to tu hru kazilo.

18.2.2011 09:31:44

oplprokop
Super, díky. To je přesně to, oč mi šlo.

Já si právě nebyl jistý, páč mi to přišlo moc silné.

18.2.2011 09:34:38

sjone
Tak ono to brani karet je jedina interakce mezi hraci, takze kdyby to tak nebylo, tak by byla omezena jeste vic. Takhle je to ale OK.

18.2.2011 09:38:20

Sjone
Mně to zas takový terno nepřijde...dle mých zkušeností má spoluhráč na výběr ještě několik dalších karet, které se mu moooc hodí. :)

3.4.2011 12:19:10

ikri
když vidím, co má vyložené a vidím, že z toho potřebuje jednu kartu... samozřejmě je šance, že to pak uklidí celé a nechá si vyložit novou sadu, ale pořád je tu šance mu to zbořit. Když se to povede, je to pro něj ztráta několika kol, která pak velmi často stojí vítězství.

3.4.2011 12:22:43

Sjone
To možná jo, ale jaká je pravděpodobnost, že ta karta co tak moc potřebuje, je zrovna ta, která přibyde z balíku... ?

3.4.2011 14:25:15

ikri
Malá a proto se vyplatí jí pěkně zasváčnout

Edit: Aha, nedošlo mi, jak to myslíš. Šance rozhodně je a neinicioval bych tu otázku, kdyby se nám to nestávalo. Pokud nechceš, nemusíš nikomu škodit. Vždycky záleží na aktuální situaci, jestli se ti to riziko vyplatí nebo ne...

3.4.2011 14:30:52 | Upraveno autorem (porovnej)

Sjone
:)

3.4.2011 14:40:53

Jen poznámečka
No, jen taková malá poznámečka - braní důležitých karet, aby je nedostal soupeř je mnohokrát dost důležité - i kdyby to nebylo přímo do stavěné soupeřovy cesty, ale jen do zásoby. Třeba nedostat se k Lodži, protože ti ji dvakrát vyfoukl hráč před tebou je někdy rozdíl 15 bodů (odhadem). Taky tmavozelené, tmavomodré a červené město je zajímavé do zásoby. Samozřejmě je třeba zvážit, jestli je lepší poškození nebo využít třeba něco jiného. ;-)

3.4.2011 16:41:50 | Upraveno autorem (porovnej)

ikri
Vzdyt kdyz jsem te to ucil, tak jsem rikal, ze Lodz se vyplati drzet a brat souperum. Zvlast ve ctyrech, kdy je po te karte shanka, to muze byt znacnej rozdil v bodech. Prece jen bonus za vsechny barvy je docela vysokej;)

3.4.2011 17:21:48

aneken
Tvůj výklad (ve dvě ráno) si pochopitelně pamatuju slovo od slova ;) - ale ten drobný nesoulad v pohledu mém a pohledu Sjoneho nevznikl z toho, že bych pochybovala o výhodnosti blokování karet, ale z toho, že málokdy ta karta hodná blokování padne na tu nově položenou :)

3.4.2011 19:11:22

ikri
já vím, ale nevidím v tom žádnou pointu.

3.4.2011 19:27:33

Sjone
Raději si to řeknem osobně, připadá mi, že něco omílám pořád dokola a asi nesrozumitelně :)

4.4.2011 09:53:43

2. dotazy
1) Chtěl bych se zeptat, zda je nějak limitovaná délka postavené cesty , třeba pokud se mi podaří propojit 11 měst ? V pravidlech píší o minimální délce 3 města.
2) Pokud ohodnotím cestu a mám za ni dostatek bodů, mohu si vzít 2 kočáry v jednom tahu ?
Diký

15.5.2013 08:08:56 | Upraveno autorem (porovnej)

BladeBrown
Shora délka cesty omezena není, ale protože si vždy můžeš vzít jenom jeden kočár nemá moc cenu dělat delší cestu než 7.

15.5.2013 08:31:23

kočáry
si bereš nezávisle na počtu bodů - nerozumím tak tvé otázce. Každopádně za cestu si vždy bereš max. 1 kočár (nebo taky žádný, pokud je krátká)

15.5.2013 08:59:49

2 pelly
S kočárem jsem to napsal špatně, měl jsem namysli města.
V pravidlech píší, že jen, že kočáry nelze přeskakovat, ale nikde jsem nenašel: 1 kočar v 1 tahu. Díky

15.5.2013 09:06:33

Bladebrown
Tak především, kočáry lze přeskakovat. Pokud máš třeba již kočár 4 a na kočár 5 by jsi potřeboval cestu odpovídající délky (už nevím, ale asi taky min. 5 měst), můžeš využít pomocníka - Koláře a i když limit 5-ti karet nesplňuješ, můžeš tuším že přeskočit až o 2 chybějící délky cesty a i za cestu se 3 městy, by jsis mohl vzít kočár 5. (samozřejmě, pakliže máš již kočár 4)

15.5.2013 13:41:14 | Upraveno autorem (porovnej)

2Kent
Ano, Koláře jsem pochopil, ale nebylo mi jasné, zda nemohu pořídit 2 kočáry v jednom tahu, pokud na ně mám města. Třeba pokud postavím cestu z 11ti měst, tak zda mohu pořídit v jednom tahu např. kočár 3 a kočár 4.

15.5.2013 19:10:31

BladeBrown
Ne, nemůžeš. Pokud máš kočár 3 a postavíš cestu z 11 měst (btw dobrý výkon), můžeš si vzít maximálně kočár 4.

15.5.2013 19:28:42

Bladebrown
Tak, tak, jak píše Aradraug. Nevím sice už jak je to v pravidlech, ale přiznám se, že mne nikdy tato myšlenka nenapadla, proto předpokládám, že jsou pravidla v tomto směru jasná. :-)

15.5.2013 20:46:25

kočáry
I když to v pravidlech asi není zcela striktně uvedeno, myslím, že je z nich jasné, že při hodnocení cesty může hráč získat vždy nejvýše jeden kočár (a ne třeba najednou kočáry 3 a 4 za cestu délky 7). (Kromě toho, na příslušných místech se vždy píše o zisku kočáru, ne o zisku kočárů.)

16.5.2013 10:27:15 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

DC Deck-building Game Rivals Flash Kickstarter
DC Deck-building Game Rivals Flash Kickstarter
Akt. cena: 390 Kč
Končí za: 21 hodin

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas