Poštovní kurýr

xxxxxxxooo hodnoceno 419x (Seznam vlastníků)

Poštovní kurýr - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 45 min
Herní svět: Středověk
Herní kategorie: desková hra, strategická, dopravní
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: 999 Games
Albi
Hans im Glück
MindOK
Rio Grande Games
Autoři: Andreas Seyfarth
Karen Seyfarth
Rok vydání: 2006
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

rbx
rbx - avatar

Hodnoceni

Paladin91: Chtel jsi vedet, proc jsem tomu dal jednu hvezdu... Protoze jsem to nekolikrat hral ve dvou lidech, pak ve ctyrech a nebavi me to. Je to sysleni si bodiku, hrani si na vlastnim pisecku a na konci si vsichni reknou, kolik kdo ma bodu a v miru se rozejdou. Chybela mi tam jakakoliv interakce mezi hraci. Jedine, na co se ta hra zmohla bylo to, ze jsem si vzal nejaky zeton s vicero body driv, nez spoluhrac, pripadne kartu nejake lokace. Kupoval jsem tuto hru s velkym ocekavanim jakozto hru roku a byl jsem fakt tezce zklaman. Tenkrat jsem jeste neznal hry jako Arkham, Nexus, Runebound, byl jsem klasicky neznalek, co ma doma Carcassone a Scrabble, takze jsem nemel s cim srovnavat. Proto jsem tomu puvodne dal prumerne 3 hvezdy. Pak se mi rozsirily obzory, zkusil jsem jine hry a jelikoz nula dat nejde, dal jsem tomu jednu.:-)
23.4.2009 13:44:03

2 Richmond
mimochodem vem si to takhle - ty sbiras hry, kterym das kolem 6 - 8 bodu. Ja k sberu sestkovych her duvod nevidim a radsi si vzdycky zahraji ty, kterym dam 8 - 10. V tom celem je asi zakopany pes. Proto kdyz napisi ze mi na spici zustaly 4 nebo 5 Euroher, znamena to ze spice je 9 a 10. Kolik tech devitkovych a desitkovych her mas na spici ty? 2?, 3? Nevycital jsi mi nahodou onekdy ze to s temi desitkami prehanim?:-) Ted se ti to zda najednou zase malo:-)

23.4.2009 15:07:54

rbx

Richmond
tak jsem se koukl na Tvuj BGG zebricek a i podle toho co rikal Ringo se budu muset na ten Eufrat s Tigridem kouknout.

23.4.2009 15:08:01

re:Ringo
PCHE!!!! Je vidět, že si vybíráš podle toho co letí :-DDDD Číhni! :)

Gouda, gouda - 4914.místo
Clash of Gladiators - 2250.místo
Othello - 1510.
Age of Mythology - 885.
Královské rošády - 883-
atd.

23.4.2009 15:08:29

2 Richmond
ja se koukam na to jinak. Vybiram dle toho, co hrace bavi, cimz se zvysuje nadeje ze to bude bavit i me, pokud se to vleze do tematu a herniho mechanismu, ktery mi vyhovuje. Hra na 4914 miste? To uz je vysoce rizikovy faktor:-D

23.4.2009 15:11:08

rbx
Eufrat je fakt hodne dobry. Ma jiste znamky suchosti, nicmene je zabavny a to je nejdulezitejsi. Taky sice syslis body, ale kouzelne je na nem to, ze nejde o to syslit jen tak pro paradu, musis syslit 4 ruzne druhy bodu, protoze se na konci pocita totiz z te barvy, v ktere mas bodu nejmene. Je to excelentni takticka hra. A tady musim podekovat hlavne Richmondovi, ktery me do te hry dokopal pres veskerou mou pocatecni neduveru:-)

23.4.2009 15:13:03

rbx

btw
bych rad vedel, podle ceho vybira Sydo, protoze ja hodne casto vybiram podle Syda :-)
Ale treba moje posledni tri koupene/objednane wargames byly podle tematu a herniho mechanismu. Kdybych mel cist pravidla, tak bych zesedivel. Ty si budu cist, az na tu hru prijde rada a budu si ji chtit zahrat. Hrozne nerad totiz kupuju predrazene out of print tituly, protoze mi z toho pak neni dobre u srdce :-(

23.4.2009 15:15:33

Tak jsem to celé přečetl
Co se týče Kurýra mám ho doma ze stejného důvodu jako osadníky. Když si chci zahrát s někým, kdo v životě nic nehrál zahraju si s ním jednoduchou bezkonfliktní hru. Což může být i Carcassonne, přestože s jistým hráčem je konfliktní ažaž. Záleží na skupince lidí. U začátečníků je vidět tendence si hrát na vlastním písečku a na nikoho se nekoukat. Z tohoto důvodu kurýra neodsuzuji.

23.4.2009 15:27:15

rbx
jj, ja taky zacal vybirat podle Syda:-D Akorat tam ma par peknych kousku, ktere jsou tak pro 4 a vice hracu, coz je u me trochu problem. Porad vaham zda na obcasne nase 4clenne herni session poridit Cosmic Encountera nebo ne:-)

23.4.2009 16:06:53

re: Ringo
No možná mejch 6 bude Tvejch 8 :) Ale i když jsem dal Portoriku 10, hraju častěji Adel Verpflichtet a bavím se hodně dobře (a to jsem mu dal 6 nebo 7). Takže asi tak.

23.4.2009 16:14:33

sydo
sydo vybira podle toho, co ho zrovna prasti do oka :)

Ringo: pokud budete 4, cosmica zkus, od 4 hráčů je super.

Včera jsem si kooupil Mah-Jongg, tak jsme na to zvědav, al enormální obchod s hranmi tu nemají. Sakra, zrovna, když mám n aprd internet a málo času, tak takové zajímavé debaty tady :(

23.4.2009 16:18:56

rbx

Sydo
Jsem si rikal, ze by te to tu bavilo - klasicka euro X amer trenice :-)) A zrovinka u me nejoblibenejsi hry, kdo by to byl kdy rekl :-)

23.4.2009 16:23:40

rbx
Já už své náboje v této bitvě vystřílel a opakovačku nemám :) od té doby, co je Ringo Ameritrasher už se není s kým hádat :(

23.4.2009 16:28:16

2 Richmond
to zase nechapu ja, plna skrin sestkovych her, ktere hrajes casteji nez pro tebe desitkove Puerto Rico. Pro me hodnoceni 6 znamena, ze to je hra, po ktere sahnu daleko mene nez po hre 8, 9 nebo desitkove.

23.4.2009 16:31:15

2 SYDO
tak aspon se nebudeme dohadovat:-) ani o Caylusu uz ne:-DDD

23.4.2009 16:31:53

re: Ringo
Tak já dávám nejčastěji 7, což je u mě hra, která se mi líbí a můžu ji hrát pořád :) Takže proto mám plnou skříň velmi dobrých her :-D A k tomu divení. To je tak těžké pochopit, že prostě není v rodince vždy nálada na dvouhodinové brainburnery? A jako jenom proto, že Portoriko je lepší než Vikingové, budu hrát už nadosmrti už jen Portoriko? :)

23.4.2009 18:01:21

2 Richmond
to zas ne, a nejake dvouhodinove brainburnery vubec neresim. Takovy Nexus Ops je rychlovka na 45 minut. A takovy Caylus, to je panecku brainburner na 2 hodiny a ja dal predstav si to prednost Elasundu, ktery je sviznejsi, rychlejsi a napinavejsi. Je to asi vubec poprve co moje striktni beznahodove ja dalo prednost hre s kostkama a vylifrovalo cistokrevnou beznahodnou taktiku jako je Caylus.

Jinak co se tyce hodnoceni - ja se soustreduji jen na hry kterym dam 8 - 10 a sedmicky jsou pro me nepodstatne, zahraji a poslu dal. a pokud nemam chut hrat cokoliv z toho co mi zustane, tak to znaci, ze se mi ten den nechce hrat nic a nehraji nic. Kdyz uz si chci neco zahrat, tak at jeto poradna hra:-)

23.4.2009 18:32:16

2 Richmond
navic, touha hrat je u me vzdy spojena s konkretni hrou, kterou si chci zahrat. Nejak is neumim predstavit situaci, ze sse jako nudime, ale mame jen na tu nudu hodku, tak si dame nejakou rychlovku at jen tak nesedime se zalozenyma rukama a hrajeme neco jen tak. To mi prijde jako jen tak se z nudy vrtat v nose:-) Ja takove chvile opravdu nemam. Bud na hru cas je, nebo neni. Kdyz je, hrajeme, kdyz neni, nehrajeme. Nehrajeme jen tak neco z donuceni jen proto, ze navice cas nezbyva.

23.4.2009 19:00:43

re: Richmond
Já nevím jak u vás, ale my niky nehrajeme deskovky z nudy a už vůbec ne z donucení. Tos nedal dobrej příklad :) Prostě někdy je nálada hrát Union Pacific, jindy si řekneme, že už jsme nehráli dlouho San Marco a už je za chvíli připravené. Někdy se sejdeme v pátek a už je třeba osm večer. Těžko budeme rozehrávat tříhodinové šlágry, takže vybíráme něco jako Yspahan, Vikingy, Blue Moon city...Prostě je čas na deskovku, ale né 3 hodiny. To snad zní logicky.

23.4.2009 19:32:37

oops
už zase píšu sám sobě :) Nejvyšší čas přestat :)

23.4.2009 19:33:32

2 Richmond
no to je prave to. My kdyz zjistime ze nema cenu pomalu nic rozbalovat, tak nehrajeme nic a delame jine veci na ktere nemame jinak cas. A kdyz uz teda mame chut neco hrat, tak musi byt chut na konkretni hru. Kdyz je malo casu a je chut na kratkou hru, tak je to ideal, vytahneme Nexus a do 45 minut max. je dobojovano. On ten cas fakt nehraje roli, jde mi jen a jen o to hlavni a to je zabava. Takove to: "tohle jsme dlouho nehrali" je prave u nas vrazedne. Jednak to o necem vypovida a jednak obvykle zjistime, proc jsme to vlastne dlouho nehrali:-) Zase vytahnu otrepany Caylus. Odehrali jsme dve partie, vlastne jen proto ze jsme to dlouhpo nehrali a zjistili jsme, ze uz to priste ani hrat nebudem a meli jsme hlavu plnou myslenek na to, jake jine hry jsme si meli zahrat radeji. Podle me je takovy kousek proste ne na zastrceni zpet do skrine, ale na odstrel. Asi proste nejsem ten typsberatele, kterykdyz uz to ma, tak to sysli za kazdou cenu. Prodam a koupim neco, co mi bude po chuti vice. To je cele. Prumerne hry nesbiram vubec. Chtel jsem treba kupovat La Citta a plno jinych, ale byl jsem varovan. a to nejsou hry s nijak spatnym hodnocenim. Takze vim ze bych dve partie jasal jak me to bavi a pak by to lezelo ladem a s nutkanim ze uz jsem to dlouho nehral se do toho budu priste nutit.

23.4.2009 20:06:16

2 Richmond
samomluva neni na skodu, obcas je treba si neco sam sobe vysvetlit;-)

23.4.2009 20:07:22

to ringo
tak to máš zlatý že hraješ když máš náladu, u mě to funguje spíš tak že když je čas a pak tedy záleží kolik ho je - jestli hodina nebo 4. Chapu sice že si chceš udělat třeba sbírku top 20 her ale něchápu že tam máš jen takový harcore hry. Si moc nedovedu přestavit že vezmu ke kamošovi na grilovačku třeba arkham místo kráv.

24.4.2009 09:58:37

2 Paladin91
ta sbirka neni jen z TOP, ma byt hlavne z toho co me bavi a je takovym TOP pro me. Neznamena to ze je to samy Arkham, WoR, Starcraft a podobne megahry. Mam tam samozrejme Elasund, Starship Catan, ten Nexus je taky rychlovka...me jde hlavne o to at nemam ve skrini hry jen tak z principu, ze jsem si je jednou koupil, tak tam budou nadosmrti. Nedela mi problem udelat selekci a rici si - tohle me asi uz nebude bavit za zadnych okolnosti, at je ci neni cas. Navic jsme toho tolik jeste neprodal aby se tu dalo zvelicene hovorit o tom ze prodavam vsechno a totalne menim svou sbirku z oddychovek na hardcore megaparby. To vubec ne. Prodal jsem snad teprve 3 hry ktere me nebavily a byly od pocatku spatnou volbou a jednu jsem ted dal do prodeje, byt ji povazuji za dobrou, protoze nas nejak nebavi hrat a musime se do toho nutt zpusobem "tohle jsme dlouho nehrali, nemeli bysme si to zase zahrat?", byt mame spise chut hrat neco jineho, i kdyz jsme to hrali treba 5 dni po sobe.

24.4.2009 10:38:21

Ringo
Ha, já ti to povídal o tom caylusu ;)

24.4.2009 11:14:19

2 Sydo
ja jsem tak matne tusil co mas u toho Caylusu na mysli, ale to jsem mel odehranych asi 5 partii, teprve jsme se ucili nejake ty takticke postupy jak co a kde, system se mi docela libil, tak jsem nechtel pristoupit na myslenku, ze je to hra ktera me nebude bavit:-)

24.4.2009 13:44:56

Vybíráme z Bazaru

Tawantinsuyu EN
Tawantinsuyu EN
Akt. cena: 300 Kč
Končí za: 7 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas