Pochmurný kraj

xxxxxxxxxo hodnoceno 20x (Seznam vlastníků)

Pochmurný kraj - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1–3
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Horror
Herní kategorie: desková hra
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: Fox in the Box
Czacha Games
Off the Page Games
Autoři: Jay Cormier
Shad
Rok vydání: 2023
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Vysvetleni pravidel novym hracum

Jak je to u tehle asymetricke hry s vysvetlovanim pravidel novym hracum, kteri o hre nic nevedi? Je to podobne jako u Rootu nebo Zatoky obchodniku, kdy jsou nejaka vseobecna pravidla pro vsechny a pak se jeste musi vysvetlovat pravidla pro jednotlive frakce? Z tohoto duvodu jsem Root ani Zatoku nekupoval (ac bych se tomu nebranil), protoze me uz jen z te predstavy boli hlava. Klasicke je toho moc → jdeme hrat → to nam reknes pri hre nasledovano to jsem nevedel/to jsi nerikal/to bych to hral jinak, kdybych to vedel na zacatku ;)

21.3.2024 11:07:21

Ve hře je postupně 6 kapitol, která přidávají nová pravidla a frakce.

Úvodní tři jsou pro dva (Rodinu a Ochránce) a postupně nabalují dodatečné prvky do hry.
V kapitole 4 lze jednu z frakcí nahradit Kami.
Kapitola 5 je pro 3 hráče, kde přibude čarodějnice Hester, která se snaží nakazit běsy ostatních dvou frakcí a oživit se.
Kapitola 6 je pro 4 hráče, kde přibudou Víly, které hrají vlastní minihru a hledají po mapě poklady.

Frakce Rodiny, Ochránců a Kami jsou tak z 85% shodné v herních principech. Hester a Víly jsou úplně jiné.

Teď jsme to opakovaně hráli ve třech. Ostatní jsem nejdřív naučil pravidla pro kapitolu 1 a tu si odehráli ve dvou. Pak jsme se vrhli na kapitolu 5. Včera hráči říkali, že pravidla nejsou tak komplikovaná, jak se obávali.

---
Pomáhám s překlady pro Fox in the Box a testováním her pro Ion Game Design.

21.3.2024 12:33:00

Myslím si, že když umíš dobře pravidla, dokážeš nového hráče během jediné hry naučit plnohodnotný pravidla pro dva hráče bez toho aniž bys musel jít po kapitolách. Já to tak udělal s jedním kamarádem a chytl se velmi rychle. Jen teda jsem mu dal frakci Ochránců, jelikož jsou na pochopení a hraní celkově nejlehčí. Během první hry padalo pár dotazů. Během druhé už defakto nebylo třeba nic vysvětlovat.

16.7.2024 16:46:25

Vybíráme z Bazaru

Podmořská města - Nové objevy CZ
Podmořská města - Nové objevy CZ
Akt. cena: 680 Kč
Končí za: 1 den

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas