nepřihlášený

přihlásit

registrovat

Plyšová hlídka

Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 7 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Fantasy, Zvířátka
Herní kategorie: desková hra
Čeština: undefined
Vydavatelé: MindOK
Plaid Hat Games
Autoři: Jerry Hawthorne
Rok vydání: 2017
Sdílej: Facebook

Otázky ke hře

Vlak pohyb


Přijde mi, že jsme se na druhé mapě dostali na vlak nějak strašně rychle. A vlastně jsme vůbec neprozkoumali celou mapu a neřešili vozík. Jedna postava se na vlak dostala během dvou tahů.Takže nevím jestli správně používáme kostky pohybu.

31.12.2018 18:34:54

vlak a konec tahu

spoiler!
Ahoj, poraďte mi. Hrál jsem ve dvou a v klidu jsme během svých tahú plyšáka naskočili na vlak (i kdž nějaký ten šrám jsem utrpěli při pohybu). Jde mi o to že v tahu druhého hráče jsme také vytáhli 2 černé kostky které se přidají na sloupec příšer ale vyhodnocují se až na konci fáze tahu. Jde mi o to, že když jsme oba naskočili na vlak tak jsme automaticky odjeli nebo se musí ještě dokončit fáze kde se vyhodnocují černé kostky které by spustili pohromu a ta znamená že nám vlak ujel i když už na něm stojíme?

0 | 15.1.2020 13:24:35

vlak a konec tahu> Ahoj,
no my jsme se ocitli ve stejné situaci, ale hlavu jsme si s tím nelámali. Nastoupili jsme do vlaku, přečetli si, co se stane, když všichni nastoupí do vlaku (tedy odjezd) a odjeli a až pak jsme vyhodnocovali podmínky pohromy (a dozvěděli se, že dorazili nepřátelé a vlak odjel).
Dokonce se nám to stalo opakovaně i v dalších "mapách" a scénářích, kdy jsme zároveň splnili podmínky odchodu a to, že na ploše nejsou nepřátelé a přitom na konci kola měli přijít nepřátelé na mapu.
- Transience

...

Správně tipnout, co je žeton vlaku, je svým způsobem test inteligence čtenáře :-).
Při přechodu na další stránku se skutečně vata nedoplňuje, jednak se v pravidlech nic takového nepraví, jednak se to ani nejeví jako příliš intuitivní. Nebo ano?

Překladatel pravidel nejen pro fu Mindok

0 | 8.2.2019 21:56:52

.

Dopadli jsme podobně, jednak jsme si jen typli, co je vlastně žeton vlaku, ale snad správně. Pak jsme ztratili téměř všechnu vatu přesunem k vlaku. Na stupnici mezitím přibylo dost černých kostek, vlak ujel a nastala pohroma. Vylosovali jsme na sebe silné potvory a ty nás celkem bez potíží všechny odpravily. Po dvou hodinách hrani bylo po všem a děcka to málem obrečela.

Jen doufám, že jsme vše dělali správně a na novou stránku jsme si neměli doplňovat vatu.

0 | 8.2.2019 20:16:35

Uz vim

Mohlo to ale byt aspon trochu vysvetleno (nejaky odkaz pro nechapave). Takze nebudu davat spoilery, asi si na to kazdy musi prijit sam...coz tedy pri hre s detmi neni uplne idealni...

0 | 20.1.2019 16:41:25

Franta> Gratuluji. Někdy (nebo spíš skoro vždycky) je těžké to udělat tak, aby to pochopil opravdu úplně každý a hned. Co jednomu připadá snadné, s tím má druhý potíže a opačně. Text je koncipován tak, že když se budeš držet číslovaných odstavců správně, dozvíš se vždy vše potřebné a zároveň nepřijdeš o překvapení. Po zkušenostech s touto kapitolou ti další už půjdou jistě lépe... - karel

Neo1tex

Ahoj, ja bych si to strasne rad uzival, ale zaroven bych chtel dodrzovat pravidla. Hrajeme fakt narocny strategie, takze si myslim, ze nejsem debil, ale tady to proste ABSOLUTNE NECHAPU. Co se musi stat, abych vlak stihnul vs. jak dojde k tomu, ze vlak nestihnu? KDE je napsano, jak se chova vlak? Kdy se pohybuje? Proc bych mel tahat z hromady cerveny vozik, kdyz chci stihnout vlak? Objevuji se na tehle druhe mape prisery? Atd., atd. Fakt tomu za mak nehovim. Predem dik za jakekoli vysvetleni, Franta

0 | 20.1.2019 15:45:12

Hra pro děti

Je potřeba pochopit, že tohle je hra pro děti, resp. pro dospělé s dětmi. A tomu je to přizpůsobené - mechaniky jsou velmi jednoduché, bez zbytečných kliček a komplikací (v pravidlech se o tom přímo píše v části s řešením výhledu).

Takže si to zbytečně nedramatizujte úpravou pravidel a prostě si to užijte :-). Hraju to se dvěma dětmi a jim se to neuvěřitelně líbí.

1 | 5.1.2019 21:28:23

Vlak

Ahoj,
mi měli opačný problém, zelené kostky nám nepadli a vlak nám ujel vytažením černých kostek téměř hned (Nepohybuje se, prostě ujede). Ta hra touto mechanikou opravdu trpí, ale jak autoři sami píšou, jde spíš o pohádku=)

0 | 31.12.2018 18:39:39

Vlak pohyb> Já přemýšlím o úpravách pravidel. u vlaku jsme to řešili, že se posunul po každém tahu o pole.
- Mamut Tesla