nepřihlášený

přihlásit

registrovat

Plyšová hlídka

Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 7 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Fantasy, Zvířátka
Herní kategorie: desková hra
Čeština: undefined
Vydavatelé:
Autoři: Jerry Hawthorne
Rok vydání: 2017
Sdílej: Facebook

Otázky ke hře

Kontrola úrovně ohrožení

Chtěl bych se zeptat, jestli toto pravidlo hrajeme správné :
Příklad :
Ve hře jsou čtyři plyšáci a tím pádem i čtyři příšery. Na desce ohrožení jsou tři kostky a během tahu hráče se podaří zabít jednu nebo několik příšer. Spouští se akce příšer, protože je v tu chvíli už příšer méně ( stejně ) než kostek nebo je limit stále 4 ? Pokud je ve hře už jen jedna příšera, tak se spouští akce po každé černé kostce - příšera je v podstatě naštvanější. Takhle tomu rozumím.

Upraveno autorem (porovnej)

19.1.2019 00:06:30

pescado

Ahoj,
promiň, nejsem si jist, zda tvému dotazu rozumím přesně:
Kontrola úrovně ohrožení probíhá vždy až jako poslední krok tahu každého hráče. Ne dříve. Pokud tedy hráč ve svém tahu porazil nějakou příšeru a ve fázi 6 - Kontrola úrovně ohrožení je na stupnici ohrožení více černých kostek než příšer ve hře, nastane tah příšer. Viz str. 11 pravidel. Tah příšer nenastává během tahu hráče jindy, např. bezprostředně po porážce příšery a poklesu počtu příšer ve hře. Zkrátka úroveň ohrožení se vždy kontroluje jen ve stejnojmenné fázi tahu každého hráče. V tom okamžiku se posuzuje, kolik je na stupnici ohrožení (žádná deska ohrožení se ve hře nevyskytuje) kostek a porovnává se s počtem příšer ve hře, případně s počtem plyšáků. Ne jindy.

Tvojí vazbě "... Pokud je ve hře už jen jedna příšera, tak se spouští akce po každé černé kostce..." nerozumím už vůbec - nevím, co jsi tímto myslel.

Dává toto vysvětlení odpověď na tvé otázky?

Překladatel pravidel nejen pro fu Mindok

0 | 19.1.2019 10:36:57

kontrola úrovně ohrožení> jj. Takhle jsem to myslel. Po tahu hráče se kontroluje uroveň ohrožení - počet kostek vůči počtu příšer, které ještě žijí a ne ty, které byly před tahem hráče přítomné. Akorát se mi to zdálo poměrně krutopřísné, ale teď když to popisuju, tak se mi to zdá v pohodě.

Díky - pescado