Pirates - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2–4
Doporučený věk: od 7 let
Herní doba: 40 min
Herní svět: Piráti
Herní kategorie: neuvedeno
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: Dino Toys
Autoři: Ladislav Mares
Rok vydání: 2006
Sdílej: Facebook

Popis hry

Upravit

Zpocení muži vyhazují lopatami písek z jámy, vzduch se tetelí horkem a palmy vrhají jen nepatrné stíny. Kolem se vlní oceán. Náhle zaskřípe kov o kov, muži zvýší úsilí a za chvíli vytahují na břeh těžkou okovanou bednu. Rána krumpáčem urazí zrezivělý zámek, víko je odklopeno a muži noří ruce až po lokty do zlata a briliantů. Nevadí jim, že cennosti kdysi potřísnila krev pirátských obětí. Našli přece poklad!

Hra Pirates of the Caribbean je novou verzí starší hry Lovci pokladů. Každý z hráčů se stane kapitánem jedné ze čtyř pirátských lodí. Cílem hry je najít a odnést na svou loď co nejvíce pokladů z moře, které tvoří 81 kartiček obrácených rubem nahoru a umístěných do čtverce 9x9 polí. Do středu čtverce se obrázkem nahoru umístí karta s kompasem, který ukazuje na všechny světové strany.

Hráč, který je na tahu si smí vybrat mezi pohybem lodí nebo figurkou. Lodě s piráty se pohybují pouze po obvodu čtverce – o 1 políčko doprava nebo doleva. Z lodě smí na herní plán vystoupit pirát, který se zde může pohybovat všemi směry, ale jen o 1 políčko, pokud mu karta neurčí jiný druh pohybu.

Pokud karta, na kterou pirát vkročí, ještě není otočená, obrátí se lícem nahoru. Tyto karty dále ovlivňují další pohyb a konání hráče nebo představují jednu ze 13 karet s pokladem. Pokud hráč objeví poklad, položí se na kartu adekvátní počet zlaťáků, které pak jeden po druhém odnáší na svou loď.

Piráti se mohou navzájem přepadávat a olupovat. Také loď může být přepadena a okradena o zlaťáky. Kapitán přepadené lodě vypadává ze hry.

Hra končí, když jsou všechny poklady objeveny a odneseny na lodě nebo když ve hře zůstane poslední hráč. Vítězem je kapitán, který na své lodi nashromáždil nejvíc zlaťáků.

Autor: Martinaa

Další názvy této společenské hry

Vybíráme z Bazaru

Hive Pocket (+ 2 rozšíření Ladybug a Mosquito)
Hive Pocket (+ 2 rozšíření Ladybug a Mosquito)
Akt. cena: 430 Kč
Končí za: 9 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas