Pilíře Země: rozšíření pro 5 - 6 hráčů

xxxxxxxxoo hodnoceno 18x (Seznam vlastníků)

Pilíře Země: rozšíření pro 5 - 6 hráčů - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Rozšíření pro hru: Pilíře Země
Počet hráčů: 2 - 6
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Středověk
Herní kategorie: desková hra, budovatelská
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Galakta
Kosmos
Autoři: Michael Rieneck
Stefan Stadler
Rok vydání: 2007
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

České vydání

Myslíte,že se plánuje časké vydání?
6.6.2009 13:08:23

ad České vydání
České vydání 100% nebude. Pilíře vydalo ALBI a neměly až zas takový obchodní úspěch, aby se vyplatilo vydat rozšíření.

6.6.2009 17:38:15

ad Obchodný neúspech Pilířov
Nedokážem sa zmieriť s tým, že Pilíře Země sú obchodne neúspešná hra. Skôr si myslím, že v prípade rozšírenia k tejto hre ťahá Albi za kratší koniec pri dohadovaní podmienok. Ak si človek porovná množstvo herného materiálu, tak by malo rozšírenie stáť omnoho menej ako základ, ale toto asi zlyháva.

Vydavateľ knihy - predlohy k hre, je podľa mňa agilnejší obchodník, pretože zareagoval na hru dotlačou knihy a jej voľného pokračovania. Snáď ešte Albi prehodnotí svoj podnikateľský zámer s hrou...

7.6.2009 22:54:12

ad pecovarhy
Nemusíš tomu věřit, ale je to tak. Mám to přímo od zdroje. Firmě se vyplatí vydat rozšíření pouze tehdy, jestliže základní hra má nadstandardní úspěch. jestliže se základní hra proti jiným vydaným hrám prodává průměrně až podprůměrně, pak se rozšíření nevyplatí vzhledem možným prodaným kusům vůbec vyrobit. Výrobní náklady by byly v malé sérii neúměrně vysoké a rozšíření by pak stálo tolik kolik základní hra. To by následně navíc vedlo k tomu, že by to rozšíření bylo už vůbec neprodejné. Je třeba si uvědomit, že rozšíření k jakékoliv hře si koupí jen zlomek těch, kteří si koupili základní hru. Jiní si rozšíření nekoupí (k čemu by jim taky bylo, že). Takže firmě se spíše vyplatí vydat novou samostatnou hru u ketré je předpoklad velké prodejnosti. Ať se nám to líbí nebo ne, tak vydavatelé her nejsou charitou pro těch pár hráčských nadšenců, kteří musí mít každé hry všechno co kdy vyšlo.
Já si pilíře rád zahraju, teď jsem si pořídil i to zmiňované rozšíření, ale když se na tuto hru podívám skutečně kriticky, tak to zas až tak velká bomba není.

7.6.2009 23:06:42

Pre Křena
Prirodzene, nechcem prisudzovať Pilířom nejaké výnimočné miesto medzi hrami, ktoré im nepatrí, na to je BGG hodnotenie dostatočne objektívne. A, samozrejme, nikto neočakáva od žiadneho obchodníka charitu.

Sám som si takisto rozšírenie v angličtine zohnal a zapracoval do základu. Našťastie s angličtinou v mojom prípade nie je problém...

Hry sú drahá zábavka a ako taká môže vyvolať aj zberateľské potreby. Našťastie veľa vecí rieši internet, ale vydavateľ by mal prevzať aj za toto zodpovednosť a keď už vydá v krajine hru, očakávam, že ju všemožne podporí aj doplnkami (napríklad knihou a rozáírením v tomto prípade).

Príkladov takýchto pochybení vydavateľstiev je viac, ja konkrétne sledujem aj annglofónne vydavateľstvo Rio Grande Games, ktoré odignorovalo preklad historického prekladu "Almanach" ku nemeckej hre Antike. Albi teda nie je v tomto osamotená, žiaľ. :-)

Dúfam len, že otázok ku rošíreniu k Pilířom Země, akú položil na tomto fóre andik007 budú postupne pribúdať, tak ako sa postupne rozširuje hráčske povedomie a ochota naštudovať si o hre viac ako len návod priložený v krabici.

8.6.2009 09:54:49

to pecovarhy
To anglické vydání ti závidím :). Já jsem si pořídil německé jen kvůli ceně - já tu němčinu moc nemusím a ve hrách už vůbec ne.

8.6.2009 11:48:22

Pilire
No, Pilire vazne zadnou diru do sveta neudelali, druha takova hra je Yspahan (ktera je ale dle me lepsi a neuspech si tolik nezaslouzi). Ono uz to rozsireni je dost drahy venku, hlavne jeho naglicka verze. A ceskej trh malej...

8.6.2009 11:54:42

anglické vydání
Pecovarhy, prozradil bys mi odkud sis pořizoval anglické vydání rozšíření a případně na kolik to vyšlo? Rádi bychom si ho také pořídili v angličtině spíš než v němčině, ale nemáme zatím žádné zkušenosti, kde je dobré v zahraničí objednat.

28.6.2009 20:20:35

Pre Jenn
Ja som to kupoval na www.amazon.com (http://www.amazon.com/Pillars-of-the-Earth-Expansion/dp/B0019Z3DUE/ref=sr_1_16?ie=UTF8&s=toys-and-games&qid=1246259178&sr=8-16)
ale dopravili mi to kamarati z Londyna az ku nam do Pezinka, takze neviem k cene 22,74 $ kolko este treba ratat na dodavku.

29.6.2009 09:09:21

Scan
Nemáte někdo toto rozšíření naskenované ? Že bych se spokojil s pnp verzí. Je mi jedno zda anglickou či německou verzi, překopu si to.... Pár let ho už sháním v ČR - nesehnatelné.

4.3.2017 13:14:22 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Soudek na ex! 2 Párty hra
Soudek na ex! 2 Párty hra
Akt. cena: 100 Kč
Končí za: 6 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas