nepřihlášený

přihlásit

registrovat

Pilíře Země: rozšíření pro 5 - 6 hráčů

Rozšíření pro hru: Pilíře Země
Počet hráčů: 2 - 6
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Středověk
Herní kategorie: desková hra, budovatelská
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Galakta
Kosmos
Autoři: Michael Rieneck
Stefan Stadler
Rok vydání: 2007
Sdílej: Facebook

Popis hry

Upravit

Zemi jsi založil na pilířích, aby se nehnula navěky a navždy.

Jedná se o velké rozšíření, které nabídne spoustu nových možností - včetně hry pro pět až šest hráčů, nové karty událostí i řemeslníků a dokonce přídavný herní plán. 

Kromě již zmíněných figurek pro pátého a šestého hráče v  balení najdeme čtyři nové karty událostí, deset nových karet výhod, šest nových karet řemeslníků a jednu novou kartu pracovního příkazu. Mezi nové řemeslníky patří např. pomocník, který bude zvyšovat kapacitu stávajících řemeslníků nebo keramik, který bude zpracovávat písek a může majiteli přinést dvakrát dva vítězné body za kolo.

Nový herní plán má zhruba poloviční velikost oproti původnímu a přikládá se k jeho levé straně. Krajina nádherně navazuje... najdeme zde královské železné doly, čtyři pole na umístění dělníků, čtyři pole na umístění stavitelů a speciální stupnici. Pojďme si jednotlivá pole na přídavném herním plánu přiblížit:

  • Své dělníky můžeme poslat do "svaté války" - král se Vám odmění vítěznými body: 3-4 dělníci = 1 bod; 6-7 dělníků = 2 body. Kdo umístí dělníky jako první, získá body ve výhodnějším poměru.
  • Svého stavitele můžete poslat do Shiringu a získat tak jednu z nových karet výhod.
  • Velmi zajímavým polem je stan výběrčího daní - můžete získat právě vybranou daň za dané kolo.
  • K dispozici je i malý obchodní přístav, kde lze prodávat suroviny za výhodnější ceny než na tržišti.
  • Poslední možností je návštěva normandské katedrály, která umožní použít ještě jednou vlastního ba i cizího řemeslníka, byť se sníženou výrobní kapacitou. 

Systém hry bude pořád založen na losování z pytlíku, ale i zde nás čeká změna: do pytlíku se vhodí pouze dva stavitelé a zbylí se umisťují na zmíněnou speciální stupnici na novém plánu v opačném pořadí (tj. jsem-li vytažen z pytlíku na prvním místě, budu na stupnici na posledním místě). Tento mechanismus by měl vést k většímu vybalancování zejména při hře více hráčů.

Autor: PJ

Další názvy této společenské hry

  • Filary Ziemi: Rozszerzenie
  • Pillars of the Earth: 5 & 6 Player Expansion
  • Säulen der Erde, Die: Die Erweiterung