Pictomania - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 3 - 6
Doporučený věk: od 9 let
Herní doba: 30 min
Herní svět: Abstraktní
Herní kategorie: párty hra
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
MindOK - logo
Autoři: Vlaada Chvátil
Rok vydání: 2011
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Bude i česká verze?

Nemáte někdo zprávy o tom, jestli se tuhle hru chystají vydat i u nás? Myslím, že je to hra jako šitá na míru pro český party-game trh.
8.1.2012 10:31:45

ilgir
Myslím, že ji má v edičním plánu Dino (ale ruku do ohně bych za to nedala ;))

8.1.2012 10:33:34

ilgir
Elissa ma pravdu, kdyz jsem se bavil s klukama z CGE, rikali, ze ceskou verzi dela Dino. Kdy to bude, to presne nevim.

8.1.2012 10:42:18

...
Tak to je super, díky.

8.1.2012 10:56:45

Česká verze
Nebojte, fakt bude. Měla by být dostupná ještě v první polovině roku...

10.2.2012 10:53:04

DD

Nejake novinky
Pulka roku pryc a ceska verze neni k nalezeni :(.

3.7.2012 17:27:55

Září
Je plánovaná až na září.. Ale bude..

3.7.2012 17:31:39

je
Uz je, mam ju doma

6.9.2012 22:38:03

První dojmy
Tak honem pište, jsem zvědavá jaká bude v české verzi. Je to horký favorit na dárek pod strom :o)

11.9.2012 10:19:05

Recenze
Recenze na DeskoveHry.com bude cca za měsíc :-)

11.9.2012 14:16:30

první dojmy
Hru jsem zkusila před týdnem v Praze na výstavě her a hlavolamů, hrála jsem se svými skoro osmiletými dvojčaty a děti nestíhaly zároveň malovat a hlídat, co malují ostatní.. Myslím ale, že je to skvělá party hra... ovšem některé výrazy z té extra třídy bych měla problém nejen namalovat, ale vůbec uhodnout..

23.9.2012 23:42:44

dneska to prubnu
včera jsem ji zakoupila v akci i přesto že to nemám s kým hrát. Dneska to jdu vzít na oslavu narozenin, tak sem moc zvědavá, jak se to chytne. Pravidla mám nastudovaný a vypadá to hodně zajímavě a myslím že nebude nouza o srandu. Večer sem dopíšu první dojmy.

První dojmy
Je to chytlavý a rychlí. Nemám zkušenosti z Aktivity, tak nemohu srovnat. Ale mě to dost pobavilo. Hrála jsem to s děckama a jsou z toho nadšený. Měse líbí že to není jenom o malování ale i hádání. Věkový rozdíl se smazal. Je nádherné, jak rozdílně se každý snaží co nejrychleji vystihnout co má kreslit. Není to hra pro každodení hraní, za čas se kartičky opakujou. Skvělá párty hra, když se chcete jednou za čas s přáteli či dětmi pobavit. Doporučuji.

11.11.2012 10:09:12 | Upraveno autorem (porovnej)

dost dobré
Už máme odehráno několik partií a je to fakt pecka. S Activity se to vážně nedá srovnávat. Trošku mi vadí, že z hlediska bodového zisku v podstatě vůbec nezáleží na tom, jak kreslíte, ale jak hádáte. To vede k efektu, že hráči kreslení odfláknou a pak se nedá uhodnout vůbec nic (při nejvyšší obtížnosti běžný jev). Ale zábava u toho je tak i tak.
Není to na časté hraní se stejnou skupinou lidí, kartičky s pojmy se brzy začnou opakovat.

13.11.2012 22:43:31

ilgir
jaktože bodově nezáleží na tom, jak kreslíš? vždyť se ti destičky s body ve tvé barvě, které ti zůstaly, protože někdo neuhodl tvůj obrázek, počítají jako minusové...

14.11.2012 00:33:31

Jewane
Plně souhlasím, je důležité, aby obrázek byl co nejlépe namalovaný a aby tě ostatní uhádly. Nikdo nechce přece body do mínusu.

Taky jse mi stalo, že jeden z hráčů zkoušel taktiku, že co nejrychleji nakreslí svůj obrázek a až ho všichni otypujou, tak si vezme vlajku a nikoho nebude hádat, aby spoluhráčům zůstali mínusové body. Taktika se ukázala jako špatná. Na konci sčítání bodů měl jenom ty 2 za vlajku a já měla 6. protože mě všichni ostatní uhádli a navíc se mi povedlo u všech uhodnout jako první. Našla jsem si svoji taktiku a ta mi vycházela docela slušně dlouho.

Nejdříve jsem si důkladně přečetla svoji kartu a v duchu si představila, jak to nakreslím s co nejméně tahy, tak aby to bylo vístižné. Nejde o to aby jste malovaly umělecké dílo. Opravdu co nejjednodušeji a pochopitelně bez kudrlinek. To je podstata toho rychlého malování. Pak jsem projela ostatní karty a zhruba si sloupce zapamatovala dle témata. Po odstartování malování jsem co nejrychleji namalovala svůj obrázek a poté se snažila spoluhráče obodovat. Dovedlo mě to i k celkovému vítěztví.

14.11.2012 08:35:26 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Rarita - nový Space Hulk (2014)
Rarita - nový Space Hulk (2014)
Akt. cena: 5000 Kč
Končí za: 9 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas