Pictomania - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 3–6
Doporučený věk: od 9 let
Herní doba: 30 min
Herní svět: Abstraktní
Herní kategorie: párty hra
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
MINDOK - logo
Autoři: Vlaada Chvátil
Rok vydání: 2011
Sdílej: Facebook

Popis hry

Upravit

Co to tam ten člověk kreslí? Jasně, to musí být plovoucí podlaha! Nebo je to plavecký bazén? Ne, ten to být nemůže, protože támhle někdo kreslí fotbalový stadion!

Pictomania je bláznivá party hra, v níž se hráči snaží co nejrychleji a nejpečlivěji nakreslit zadaný obrázek, a zároveň co nejdříve uhodnout, co kreslí jejich soupeři.

Příprava hry

Na začátku každý hráč obdrží kreslicí tabulku a fix, sadu karet s čísly 1-7 ve své barvě, bodové žetonky s různým počtem bodů (1-3) znázorněných hvězdičkami. Doprostřed stolu se ještě umístí žetony bonusových bodů a stojánky na karty.

Průběh kola

Do stojánků se symboly (čtverec, hvězda apod.) se umístí karty zadání (6ks) tak, aby každé kartě odpovídal jeden symbol. Každá karta obsahuje 7 výrazů z jedné tematické skupiny (například šachové figury, ovoce apod.), celkem je tedy ve hře 42 pojmů.

Každý hráč pak losem obdrží dvě černé karty: jednu s číslem a jednu se symbolem, aby bylo jasně určeno, který výraz bude kreslit. Poté tyto dvě karty položí před sebe lícem dolů.

Ve chvíli, kdy je kolo odstartováno, hráči začnou kreslit. Zroveň se snaží uhodnout, co kreslí jejich soupeři a v případě, že jsou si jisti, umístit kartu s odpovídajícím číslem ze své sady na černé karty protihráče (lícem dolů). Položené karty již nelze vzít zpět, takže pokud se spletete, bude vám chybně položené číslo chybět u hráče, kterému správně náleží.

Hráč, který nejrychleji nakreslil svůj obrázek a rozdistribuoval karty čísel mezi soupeře, si vezme žeton s bonusovými body.

Vyhodnocení

Hráči jeden po druhém odkryjí své černé karty a karty, jež jim přidělili ostatní hráči. Své žetony bodů (ty, které dostali na začátku hry) rozdělí sestupně od nejhodnotnějšího mezi ty hráče, kteří tipovali správné číslo, a to v pořadí (proto je důležité pokládat kartičky na sebe). Pokud hráči nějaké body zbudou, odečítají se - znamená to, že hráčův obrázek byl špatně nakreslen a uhodlo jej málo soupeřů.

Sečtením bonusových bodů s body od jiných hráčů a odečtením zbylých vlastních bodů dostane hráč celkové skóre.

Hru je možné opakovat tak dlouho, dokud to hráče baví. Kartičky s pojmy jsou rozděleny do čtyř kategorií podle obtížnosti, přičemž v nejvyšší obtížnosti lze nalézt takové lahůdky jako zájmena či abstraktní výrazy.

 

Autor: ilgir

Vybíráme z Bazaru

T.I.M.E. Stories
T.I.M.E. Stories
Akt. cena: 300 Kč
Končí za: 4 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas